Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

antena sa motorom

buntic

Ist gelegentlich hier
Registriert
9. Juli 2009
Beiträge
68
Reaktionspunkte
1
Punkte
8
pozzz

dosada sam koristio 2 lnb sa multiswitchom a posto mi je stanga koja drzi lnb okrugla postoji drzac samo za dva satelita pa sam odlucio da uzmem motor pa da li mi neko moze reci sta treba da uradim i kako na Dreamu 600 jedino sto znam

muratijeva lista kanala za motor

sateliteneinstellungen - diseq c mit rotor

veliko hvala
 
AW: antena sa motorom

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Zdravo buntic...

Pa to ide jednostavno,imas sad jos novijih Lista za Motor ovde kod nas...
trebas samo da Pazis kad budes Montirao Motor da ga postavis po pravilu..
onda ides na Box i tu Podesis u Sateliten Konfiguracion da zelis koristiti Router(Motor) onda ides Satelit po Satelit da trazis,kao Prvu tacku na Motoru sto znaci tacak (O) stavi Hotbird 13° tako daces moci da pratis i Intelsat,Prvo Motor stavi Pod wasserwage a Antenu ostavi kako tije bila i prije..sve zavisi opeta koju Antenu imas i koliku Velicinu...


PS: Prebacio sam ovo u pravi pod forum

IMG Removedby murati
 
AW: antena sa motorom

pa ovako,na nosac namontiras motor,pre montaze treba na motoru da na namestis elevaciju odnosno nagib motora.on se odredjuje prema polozaju tvog mesta,odnosno prema geografskoj sirini.podesavanjem geografske sirine tvoga mesta automatski si nastimeo i elevaciju motora.ako neznas te podatke mozes ovde da ubacis zadnju postu tvoga mesta i on ti izracuna
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
gledaj da ti na motoru ona skala bude tacno na nuli,stavi antenu na motor i usmeri u pravcu sever-jug tamo treba da ti gleda ona nula na motor,sada pricvrsti motor i sa antenom trazis najjaci signal na tvom pocetnom satelitu,ako si u nemackoj kao sto mislim onda je to hotbird,u resiver isto moras da upises elevaciju i azimut,uspajhujes i onda ostaje samo da se igras sa dugmicima na daljinskom...
 
AW: antena sa motorom

prvo hvala lijepo ,
ovo sa motorom sam skontao nego mi bas nije jasno kako se traze sateliti
 
AW: antena sa motorom

pa najvaznije je na pocetku,ako to dobro nastimas onda tamo u motorkonfiguration ubacis lengen i breiten grad od tvoga mesta,ukljucis funkciju go to x i kad prebacis na drugi satelit kazem ako si ga nastimao u picinu dlaku on ce sam da nadje sve satelite,ako ne onda ces morati sam da okreces motor malo levo pa desno i kad upucas speichen pa tako svaki...
 
AW: antena sa motorom

Ja sam to sve sa motorom odradio prije nego sam kupio DM ali kao sto kaze Milojko kad udjes na motorkonfuguration gdje si upisao geografsku sirinu i duzinu i ukljucio GOtoXX funkciju imas da stisnes plavo dugme i otvara se novi menü...tu imas da biras modus i satelit koji zelis i da okreces antenu...dole ti je balken gdje mozes da pratis jacinu signala
Mada jedanput kada nadjes satelit koji je najblizi tvojoj geografskoj duzini ako si upisao geo.sirine i duzine i ukljucio GoTo XX funkciju box bi sam trebao da okrece antenu u zavisnosti na koji kanal si prebacio, tj. na kojem satelitu se nalazi.
Veoma vazna stvar je da stanga na kojoj je pricvrscen motor bude tacno u waserwagu i da je nastimana elevacija na motoru.
 
AW: antena sa motorom

hvala ,
znaci posto zivim u minhenu L 11,57 B 48,13
onda ele.winkel 22,87(motor-antena)
ref-winkel 48.13 (stanga-motor)
 
AW: antena sa motorom

ili je samo dovoljno L i B u Dream ubaciti
 
AW: antena sa motorom

da,ako ti je sto posto u libeli tako bi trebalo,ja sam 130 km od tebe i lovim od 34°W do 62 E sa antenom od 85.stime sto meni stoji na motoru 48 a na anteni 28,malo sam ukrivo betonirao sipku u gumi...ali nisam ja kriv,pivo nije bilo dobrog kvaliteta.
 
AW: antena sa motorom

hallo edi ,
ja bi ti u svakom slucaju preporucio motor,
pogotovo sto programi iz ex-yu u poslednje vrijeme setaju sa satelita na satelit, pa sa motorom nema problema gdje oni tu i ti za njima....
ali na tebi je da odlucis.....
 
AW: antena sa motorom

slazem se sa kolegom sarma,ako stavis jos jedan lnb imas samo tih tri satelita,sa motorom mozes da hvatas sve na horizontu,jeste da nekom ide na zivce cekanje dok se motor okrene ali imaces daleko vise kanala i izbora,a i ima ih da se nadju za 30-40 € tako da taj finansijski efekt i nije toliko bitan,moje skromno misljenje...
 
Zurück
Oben