Dies ist eine mobil optimierte Seite, die schnell lädt. Wenn Sie die Seite ohne Optimierung laden möchten, dann klicken Sie auf diesen Text.

Satelitske novosti

AW: Satelitske novosti

Argentinska vlada planira izdati 1,2 milijun receivera

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Argentinska vlada planira do kraja 2010. godine izdati 1,2 milijun receivera za digitalni prijem stanovništvu s malim primanjima objavio je Buenos Aires Herald u svom online izdanju. Prvi DVB-T Kits izdati su s početkom SP u nogometu u J. Africi početkom lipnja u jednom dijelu Buenos Airesa. U paketu je pored receivera i daljinski i sobna antena s kabelom. Oko 50.000 kućanstava već je dobilo pakete.

Cilj vlade je da do kraja godine 3/4 od 40 milijuna Argentinaca dobije pristup digitalnoj TV. Investicija je vrijedna 1,6 milijardi dolara. Više od 40 odašiljača je postavljeno i 170 škola je opremljeno sa satelitskim i digitalnim prijemom. Dalje će slijediti još 12.000. Do 2019 godine treba biti završen prelazak s analognog na digitalno emitiranje.
 
AW: Satelitske novosti

Kraj za Theme X ili Sexview

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Erotski (čitaj pornografski) pay TV paket "THEME X" je isključen već neko vrijeme, ali ga mnogi distributeri još nude u svojoj ponudi.

Paket THEME X je krajem 2009 godine zamijenio paket pod nazivom SEXVIEW. Međutim novonazvani paket Theme X isključen je 5. srpnja zbog nedostatka financija.

Paket je imao osam kanala i emitirao se je preko satelita HOT BIRD na 13.0°E. Preko internet trgovina (shopova) paket se još uvijek nudi i tko se pretplatiti neće dobiti povrat novca niti će moći gledati kanale.
 
AW: Satelitske novosti

Sky Italia započeo testiranja Videoguard 4
Talijanska satelitska pay tv Sky Italia pokrenula je testno nove pristupne kartice koje rade u sustav uvjetnog pristupa, NDS Videoguard 4. Novi sustav blokira ilegalno dijeljenje kartica (Card sharing), koji je postao veliki hit.

Sky Italia platforma nudi programe sa satelita Hot Bird na orbitalnoj poziciji 13 ° E . Ne zna se od kada ce novi sustav Videoguard 4 biti potpuno operativn.
IMG Removed
EMM: CA ID: 0x0919 Videoguard (NDS) - CA PID: 0x012D - NDS2

EMM: CA ID: 0x093B Videoguard (NDS) - CA PID: 0x012D - NDS3

EMM: CA ID: 0x09CD Videoguard (NDS) - CA PID: 0x012D - NDS4
 
AW: Satelitske novosti

Španjolski kabelski operater ONO proširio je suradnju s Nagravision-om

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Španjolski kabelski operater ONO proširio je suradnju s Nagravision-om. ONO će uskoro kodirati programe svoje nove hibridne TV platforme Nagravision-om. ONO se je odlučio za CA rješenje od Nagravision-a kako bi osigurao prvu hibridnu širokopojasnu TV mrežu u Španjolskoj.

Tako će se tradicionalne pay TV usluge kombinirati s internet ponudama. Sadržaji će se isporućivati preko ONO optičke mreže. Start nove usluge planira se za početak 2011. godine. CAS od Nagravision-a treba biti integriran u Set Top BOXs nove generacije.
 
AW: Satelitske novosti

Satland je najavio za kolovoz nove antene svoje marke Satix

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Satland je najavio za kolovoz nove antene svoje marke Satix. Aluminijska antena oznake A80 dolazi u tri boje i to antracitnoj, crvenoj i bež i koštati će 70 eura. Promjer antene je 80 cm. Ruka antena je montirana kako bi montaža bila jednostavnija.
 
AW: Satelitske novosti

Coolstream Neo HD novi konkurent Dreamboxu ili još samo jedan novi pokušaj?

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Proizvođač AXXARO je predstavio novi linux receiver Coolstream Neo HD. Uređaj ima mogućnost za proširenje s jednim 2,5" hard diskom. Veličina je izabrana kako bi buka i zagrijavanje bilo minimalno, jer se ne ugrađuje extra ventilator. Uređaj podržava prikazivanje u 1.080p, 1.080i, 720p, 576p i 576i PAL ili NTSC s 480i. Tu je upscaler za scaliranje do 1.080p. Uređaj može izvoditi brojne podatkovne formate kao MKV. Tu su i jedan čitač kartica i CI utor za dodatni dekoder preko kojih možete pratiti kodirane programe.

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Kao i Reel Multimedia i Axxaro ne koriste izmjenjljive tunere u DVB-S2 ili DVB-C. U standby uređaj troši 2 W.

Uređaj koji sa cijenom od 350 eura trebala bi postati dobra konkurencija Dream Multimediji.
 
AW: Satelitske novosti

Erotski paket Tema-X bankrotirala
Paket od osam erotskih kanala teme-X, koji je na raspolaganju satelita Hot Bird 8 ( 13 ° E ) od 1 Srpanj 2010 je iskljucen. Prema informacijama vlasniku TYR doo ima velikih financijskih problema i odlučio je iskljuciti usluge X-tema.

SatLink Communications, koja posjeduje transponder koji koristi Tema-X ne dobivaju naknade za zakup transpondera i odlučio da se zaustavi širenje programa, packet-X teme.

Tema-X paket je emitiran na satelitskom, Hot Bird 8 ( 13 ° E ) freq 11.470 GHz, Col V, SR 27500, FEC 5 / 6, DVB-S/QPSK.

Tema-X klijenti mogu razmjenjivati kartice za SCT (Satisfaction Channel TV). Međutim, treba kontaktirati prodavača, gdje je kartica kupljena.

Pretplatnici Tema Paketa 8 kanala X ce primati 8 kanala SCT. Klijent koji je imao paket od 4 kanala X-Theme (SOS) će imati pristup na pet postaja SCT.

Klijenti dobivaju slobodan pristup za programe SCT!

Izvor: satkurier.pl
 
AW: Satelitske novosti

TV Fox postaje PST

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.

Televizija „Foks“ od septembra bi se mogla zvati Prva srpska televizija, saznao je „Alo“ u Republičkoj radiodifuznoj agenciji (RRA).Prema saznanjima ovog lista, RRA je odobrila preimenovanje „Foksa“ u PST, ali bi to moglo i da znači Public Service Television (javni servis).Istina je da ćemo promeniti ime od septembra. I vlasnik i menadžment već sada ozbiljno pričaju o tome, ali još ne možemo da izađemo u javnost s konkretnijim informacijama - rekao je za „Alo!“ direktor marketinga i komunikacija TV „Foks“ Aleksandar Radoš.Gordana Suša, član RRA, potvrdila je da će TV „Foks“ promeniti ime, ali nije htela da izjasni o novom nazivu te kuće.Promenjen je vlasnik i naziv fi rme i mi se u to ne mešamo - rekla je Suša. Podsećamo, početkom ove godine, grčka Televizija „Antena“ i jedna beogradska kompanija postale se vlasnici TV „Foks“. Tanja Vojtehovski, portparol TV „Pink“, rekla je za“Alo!“ da je čudno da baš TV „Foks“ dobije naziv Prva srpska televizija.To je potpuno nebulozno i krajnje neistinito. Ne razumem zašto baš ta stanica da dobije taj naziv. TV „Pink“ je osnovan još 1993. godine i prva je komercijalna srpska televizija, pa ne pretendujemo na to ime - rekla je Tanja Vojtehovski.Boško Mijatović, član Upravnog odbora RTS-a, kaže da svaka fi rma ima pravo da promeni svoje ime.Nije tu ništa sporno, možda nazivom Prva srpska televizija žele da ublaže inostrano poreklo kapitala u toj kući, a to što se zovu Prva srpska televizija ne mora da znači da su najstarija, već možda da su najbolja - rekao je Mijatović

izvor:alo,resiveri.net
 
AW: Satelitske novosti

SetOne predstavio novi receiver TX-9100 HD+

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Proizvođač SetOne predstavio novi receiver TX-9100 HD+ za satelitsku platformu HD+. Uređaj omogućuje prijem slobodnih i kodiranih SD i HD kanala. Receiver ima integriranu smartcards za prijem HD+ kanala. Nakon isteka od 1 godine kartica košta 50 eura godišnje. Od priključaka tu su HDMI, USB i digitalni audio izlaz. Uređaj dolazi u srpnju po cijeni od 200 eura.
 
AW: Satelitske novosti

Digitalni zemaljski prijemnik HD1 PVR

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Najjeftiniji HD zemaljski snimač

Za ovaj broj časopisa krenuli smo u potragu za najjeftinijim zemaljskim HD prijemnikom koji se može naći na našem tržištu, i koji naravno mora zadovoljiti naše kriterije rada. Samo pakiranje uređaja i naziv HD DVB-T nam nije dao da naslutimo kakav je ovaj prijemnik.



Izgled

Nakon otvaranja kutije dobiva se sasvim drugi dojam. Potpuno crni prijemnik sa neobično postavljenim tipkama veličine 248x150x38mm i težine 1,6kg. Na zadnjoj strani uređaja smješteni su konektori za USB 2.0, HDMI verzije 1.3C, dva scart priključka, coaxialni chinch priključak za digitalni audio i RF ulaz i prolaz za antenu. Rekli bi ono osnovno što nam je potrebno. Vrlo zgodno bi bilo da je tu i mehanički preklopnik za uključivanje i gašenje uređaja.



Daljinski upravljač je vrlo prepoznatljivog oblika i ovaj oblik koriste mnogi DVB-T prijemnici poput Stronga i sličnih.



Upotreba

Kad spojite prijemnik i uključite napajanje da dobijete sliku na ekranu sigurno bi vas moglo razveseliti da na izborniku vidite odabir jezika i da je moguće odabrati hrvatski. Kod ovog modela nažalost nema u opcijama izbornik na hrvatskom, ali su zato barem upute detaljno prevedene na hrvatski, tako da će vam olakšati upotrebu koja je ionako vrlo jednostavna.

Prvu sliku koju vidite na ekranu nakon uključivanja je odabir jezika izbornika i zemlje. Nakon toga po običaju slijedi automatska pretraga programa koja je relativno brza. Osjetljivost tunera je prosječna i zadovoljit će većinu korisnika. Ako vam je potrebno napajanje za vanjsko pojačalo vrlo lako možete ući u postavke za pretragu programa i uključiti „antenna power" na on. Iskreno više mi se sviđa meni na engleskom jer velika većina prijevoda ovu funkciju prevode sasvim nelogično.

U krajevima gdje ima veći broj televizijskih programa, programi se mogu sortirati u osam omiljenih grupa što će olakšati gledanje izabranih programa.



PVR

USB priključak na zadnjoj strani koristi se za nadogradnju eventualno novije verzije softvera, ali isto tako i za onu nama daleko zanimljiviju upotrebu, snimanje. USB podržava verziju 2.0 i prema specifikacijama podržava veličine do 160 GB što je sasvim dovoljno bilo da govorimo o klasičnom SD ili HD TV programu. Vjerojatno će na vašem USB sticku ili vašem vanjskom hard disku biti i drugih multimedijalnih materijala obzirom da ovaj prijemnik podržava formate mp3, wma, jpeg, bmp i avi.

Također ako imate filmove sa odgovarajućim titlom moguć je i njihov prikaz. Kod subtitla možete podešavati i boju pozadine i boju fonta ako za to imate potrebe.



Zaključak

Želja vam je gledati HD, mpeg4 televizijske programe, a još vam je veća želja i snimiti poneku emisiju i pri tome proći što povoljnije? Mislim da ste na pravom putu ako odaberete ovaj HD prijemnik. Trenutno u ovom trenutku ovaj model prijemnika je najoptimalnija kupnja koja će zadovoljiti sve vaše potrebe.

Cijena 70 Eura
 
AW: Satelitske novosti

Eutelsat je dogovorio gradi novi satelit W6A




Eutelsat je dogovorio gradnju novog satelita W6A s Thales Alenia Space. Novi satelit imati će 40 KU BAND transpondera i zamijeniti će u 3. kvartalu 2012. godine stari satelit na 21,5°E.
Radi se o ključnoj poziciji za tvrtke kod podatkovnih i državnih usluga u Europi, sjevernoj Africi, Bliskom Istoku i centralnoj Aziji. Satelit teži 5 tona i širok je 35 metara. Baziran je na Specebus C3 platformi. Vijek trajanja mu je 15 godina. Ovo je 20 satelit koji je Eutelsat naručio kod Thales Alenia Space. Godišnje će Eutelsat investirati 450 milijuna Eura do 2012 .godine.
 
AW: Satelitske novosti

19,2 E: TV 5 Monde Europe na novom transponderu
Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.

Francuski kanal TV 5 Monde Europe završio je sa paralelnom distribucijom programa putem satelita ASTRA (19,2E).
TV 5 MONDE Europa prestao je emitirati na frekvenciji 11,597 GHz, pol. V i preselio se na satelit ASTRA 1M na istoj poziciji na frekvenciju 11,538 GHz, pol. V. Program se također emitira FTA i nudi zabavno-glazbeni, sportski, filmski, putopisni, kulturni i informativni TV sadržaj. Program se emitira na francuskom jeziku
Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.

Nove tehničke karakteristike:


ASTRA 1M (19.2 E)
11,538 GHz,
pol. V,
SR: 22000,
FEC: 5 / 6,
DVB-S/QPSK
kodiranje: nema


 
AW: Satelitske novosti

Zehnder - receiver HX 8100 CI+ za HD+

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Proizvođač Zehnder predstavio novi HDTV satelitski receiver HX 8100 CI+ za HD+ platformu. Uređaj ima mjesta za 5.000 TV i Radio programa, LED prikazivanje je samo četveroznamenkasto, CI SLOT, USB 2.0 za eksterni HDD, Media Browser za video snimanje, Timeshifting, izvođenje JPEG Foto slika i MP3 podataka, te programiranu Astra 19,2°.



Tu je i OSD Menu na više jezika, EPG za 7 dana, 8 TIMER mjesta, Teletext, automatsko i manualno traženje kanala, različito traženje programskih opcija, favorit programske liste, sortiranje i filtar funkcije, zaštitu od djece, pretvaranje formata slike i software update per satelit. Od priključaka tu su HDMI 1.3a izlaz (576i/p, 720p, 1080i) s podrškom kopirnog standarda HDCP 1.1, SCART s RGBs, optički digitalni audio izlaz S/PDIF, analogni audio priključak. Tu je i podrška za USALS, UNICABLE, DiSEqC 1.0/1.2. Model dolazi u srpnju, a cijena nije navedena.
 
AW: Satelitske novosti

MTV Arabia prestao emitovati na Eurobird 2(25.5E)

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


MTV Arabia je završio javno emitovanje na satelitu Eurobird 2 na orbitalnoj poziciji 25,5 stepeni istočno dužine, kanal će emitovati preko satelita Nilesat.Arapski MTV završio emitovanje na Eurobird 2, gde se emitovala na transporderu OSN (Orbit Showtime Network), ali na susednoj satelitu Badr 4 (26 ° E) Badr i 5 (26 ° E) emitovanje nastavlja.
Tehnički parametri, gdje emituje MTV Arabia: * Eurobird 2 (25,5 ° E), 11.096 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3 / 4, DVB-S/QPSK ,
Tehnički parametri, koji emituje MTV Arabia:
* Badr 4 (26 ° E), 12.169 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3 / 4, DVB-S/QPSK
* Badr 5 (26 ° E), 11.318 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3 / 4, DVB-S/QPSK Badr
MTV Arabia također emitira sa satelita Nilesat 101 / 102 Nilesat na poziciji 7 ° W.
 
AW: Satelitske novosti

Nagravision zaustavio piratsko gledanje


IMG Removed
Švajcarska kompanija Kudelski SA,vlasnik sistema kodiranja Nagravision,uspela je uvođenjem novog sistema Nagravision 3 da uzvrati udarac piratima i smanji prodaju uređaja koji su omogućavali ilegalni prijem pretplatnih tv kanala za čak 90%.Piraterija teško izlazi na kraj sa sistemima NDS/Videoguard i Nagravision,i samo je Viaccess PC 2.6 podložan hakovanju ali će i on uskoro biti izbačen sasvim iz upotrebe i biti zamenjen sigurnijim sistemom Viaccess PC 4.0.i drugi sistemi relativno uspevaju da odolenapadima pirata pa korejske kompanije smanjuju proizvodnju prijemnika kojim se koriste za ilegalan prijem,usled smanjenja potražnje.takvih proizvođača ima još u Kini,nekoliko njih u Evropi i gotovo nijedan u Americi.
 
Für die Nutzung dieser Website sind Cookies erforderlich. Du musst diese akzeptieren, um die Website weiter nutzen zu können. Erfahre mehr…