Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

stimanje motora

raja

Ist gelegentlich hier
Registriert
29. Mai 2009
Beiträge
54
Reaktionspunkte
0
Punkte
26
jel mi ko more rec na kolko stepeni trebam stavit motor,ja sam naso
astru, hotbird, thor, samo me ovaj w2 malo muci na njemu sam naso DM BN itd. al ovaj total tv di su pinkovi nikako
 
AW: stimanje motora

prvo i osnovno pravilo je da sipka na kojoj se montira antena mora da bude 100 posto u libeli,inace mos ga*ebat!

moras da znas geografsku poziciju mesta u kome zivis!"latitude i longitude"!uzecemo primer moga mesta!

latitude=47.48°
longitude=10.72°

latituda je geografska duzina i po njoj podesavas ugao motora na onoj skali na motoru!znaci u ovom primeru bi to bilo 47,48°
latituda nam takodje sluzi da podesimo nagib antene i to na sledeci nacin!npr.uzmimo neki znak kao oznaku nagiba antene definisanog od proizvodjaca antene!neka bude x
ovo je relevantno jer se nagib antene razlikuje od proizvodjaca do proizvodjaca antene!kod mene je 37°

znaci,ugao antene = x-(latituda-30)

znaci,latituda iz primera 47,48°
x = 37°
i dobijamo:
ugao antene je 37-(47,48-30)=19,52°

pritegnes motor za sipku koliko da malo cvrce stoji,ne jos skroz!stanes iza sipke i podesis da antena i motor budu u jednoj ravni!antenu pritegnes za motor fiksno!

pozicioniranje antene je najlakse onda na najblizem satelitu tvoje longitude!znaci nula na motoru ili pocetni satelit bi kod mene bio eutel sat 10°e
mogu je pozicionirati i na hotbirdu posto tamo bolji signali itd,ali onda treba izracunati razliku izmedju tog satelita i moje pozicije!pozitivne vrednosti=istocno,negativne=micanje motora prema zapadu!znaci na primer:

moje mesto-longituda 10.72°istocno
hocu satelit hotbird na 13°istocno
13-10,72=+2.28
znaci na onoj skali na motoru bi trebao ovih 2.28 rucno podesiti prema istoku!u resiveru uspajhujes poziciju hotbird!
i sada okreces kompletno motor(znaci rucno)tamo na sipki dok ne dobijes najbolji signal!eventualno jos malo se igras sa nagibom antene ako ti sipka nije bas u libeli!i onda pritegnes sve srafove i vise ne pipas nista kao da je crveno slovo!
 
AW: stimanje motora

sipka jest pod vaser vagom, al kako da znam geografsku poziciju mog mjesta di to mogu nac
 
AW: stimanje motora

care nisam skonto sve sto si napiso, u mene je
latitude 47.5
longitude 10.2
to znaci motor namjestim na 47.5 a antenu nisom skonto, ako je motor na nuli prema kojem satelitu treba gledat sa kojeg da pocnem
 
AW: stimanje motora

ti si onda bas blizu mene negde,na oko 50 km!
tacno,motor na 47.5,a antenu,morao bi da znas nagib definisan od proizvodjaca!ako je kao moja,npr 37° nagib,onda bi antenu trebao da srafis na 19.5!ako nije,ili ne znas,onda dizi ili spustaj nagib na anteni dok ne ulovis signal!nula na motoru ili pocetni satelit bi kod tebe bio isto kao kod mene,eutelsat W2A na 10°E!
 
AW: stimanje motora

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Kolega meni se cini da sam ti vec jednom nesto oko motora razjasnjavao ali nema veze evo opet cu.
Ja sam u memmingenu motor je 47,5° stepeni antena 30° stepeni a pocetni satelit je eurobird 9,0°E.
ja momentalno sa ovim stelungom hvatam satelite od 42°E do 12°W sa antenom od 110 cm
 
AW: stimanje motora

pa kolega i ja mozda da imam 110 cm antenu nebi imo problema u mene je 80cm, ja sve imam samo ove pinkove nemogu nac al nacu ja i njih :emoticon-0167-beer:
 
AW: stimanje motora

Evo fekvencija od pinka: 11177 V 27500 (16°E)
Ako te jos nesto zanima ako ti mogu pomoci tu sam
 
AW: stimanje motora

u mene care pinkovi na 11178 jel ima to kake veze a onaj pink folk imam on radi bez problema ovi ostali samo im malo fali slika dode pa nestane al nikako da udesim
 
AW: stimanje motora

nema to veze 11178 ili 11177. penjaj se na krov. ponesi neki ispitivac za signal i termus sa kuvanom vinom pa zezaj se malo sa 16e dok nastimas dobro antenu. druga solucija je da pozoves kolegu paradoxa. mislim da bi dosao posto imas kuvano vino. a imate i bazen za njega da se oladi malo posle kovanog vina i kada zavrsi stimanje antene.:JC_shipwrecked::emoticon-0162-coffe
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben