Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digi TV si CCCAM

Status
Für weitere Antworten geschlossen.

nesta

Ist gelegentlich hier
Registriert
13. März 2009
Beiträge
55
Reaktionspunkte
3
Punkte
28
Salutare si buna dimineata,

am o intrebare legat de Digi si CS. Din cate am auzit cartea de la digi este imperecheata cu receiverul. Este vreo modalitate de a copia RSA-ul de la Receiver si sa-l introduci intr-un Dreambox ca sa poti sa sherui cu cccam????

Multumesc anticipat.

:JC_hmmm:
 
AW: Digi TV si CCCAM

Sal

Sigur modalitati sänt mai multe doar cä pe zi ce trece devine tot mai greu
Depinde ce rec.ai imperecheat cu cartela
 
AW: Tu dai mie - Eu dau tie

Salutare la toata lumea.
Deci eu digi am de cind a inceput si pina luna trecuta aveam primul aparat si cartela alba fara sa scrie nimic pe ia.Sa prajit aparatul si l-am trimis in tara.M-au schimbat aparatul si mi-au dat ultimul cu cartela rosie cina nagra 3.
Am tot citit peste tot dar nu am reusit sa imteleg daca se poate folosi cartela si in alt aparat.Am si un dream 500+ in shar cu un vecin ce-mi da sky it + akta noastra.
Daca exista posibilitatea de a face sa mearga cartela gigi cu dream intreb pe cei mai experti cum si de unde sa incep.Am cam tot ce trebuie pt sat ca acum e hoby.Am de la cas3 la ....de toate.
Rog pe cei care au reusit sa faca un post cu ce ne trebuie ce trebuie sa stim si ce trebuie sa facem ,apoi incercam fiecare si impartasim cunostintele aici.CRed ca asta este spiritul de forum.Daca nu se poate discuta atunci trecem in PM.Sunt dispus pt orice tip de colaborare.
Multumesc la toata lumea
 
AW: Digi TV si CCCAM

deci treaba este urmatoarea- dupa cite stiu eu

ca sa vezi Gigi- ori pe inceputul Nickului meu :) asta inseamna CS

ori iti iei un Abo de la ei -cum cred ca esti informat

Ca sa da dai si la alti clar iti trebuie tie personal prima data : Receiverul de la Digi plus Cartela - logic

stai- !!!- nu orice Recever de la ei - poti sparge - nu la intelesul cuvintului - ca dupa aia nu mai ai :)

si aici - deja incepe problema, deci Receiver combatibil unde - adica in care se poate umbla - asta inseamna - de acela care are ceara in jurul procesorului- sau cum se mai chema

dupa aia - trebuie data ceara aia - sa se faca loc sa se poata lega un jtag- cred ca - adica niste fire

de aici incolo deja trebuie sa pasez- ca nu mai stiu ce si cum

poate ca este cineva care a complecteaza ???


Deci si firele astea- trebuie scos BKA bicuiti-si RSA, din Receiver- ptr. a se poata cupla cu cartela - care este imperrecheata cu receiverul deci cu inima boxei- daca se poate spune asa-

Sau - se trimite Boxa cu cartela in >Polonia- dupa cite am auzit eu- si aia acolo o schmecheresc-ptr. ca si EI au aceasi problema cu >Polsat_ul lor .

Si deci la urma urmei este un drum greu de facut ptr. a optine Vizualizari programului de Digi


PS:- sper ca mai sunt si alti care o sa ma complecteze cu cele scrise

Numai asa se poate invatza si experimenta - ajutind unul pe altul

Cum este vorba aia ??

Unde-i unul nui putere- undes doi putrea creste .............. :)
 
AW: Digi TV si CCCAM

Sal
Da asa stä treaba cum zice Black_Angel
Extragerea se facea mai usor din rec.-urile vechi 1120 1160 Cartele de N2
Ai vazut poate cum se face extragerea din rec,nu stiu daca te lasa inima sa polizezi lipiciul cimentat de pe procesor
Ar mai fi o solutie cu un unlooper V3 dar si aici o mica gresala si arzi cartela cu toate ca e cea mai plauzibilä pentru ca ai rev.nouä la cartela
Sau uite aici la fratii
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
ei zic ca pot extrage si din noile recuri
 
AW: Digi TV si CCCAM

am procurat special ptr. joaca un Hyndai 1160

acuma ce o iesi din el - o mai vedea
 
AW: Digi TV si CCCAM

Un singur lucru nu am inteles !Trebie trimis aparatul cu cartela sau cum e treaba?Am intrat pe situl lor am trimis si un mail acum astept sa vad ce si cum zic si ei
 
Salutari, sunt in acelasi impas, m-ar interesa sa pot folosi cardul in alt reciver, daca e asa cum spuneti aia se facea acum 10 ani pentru spanioli Canal+ cred ca sa se numea, trebuie sa ma uit mai mult, am ceva material si daca reusesc o sa fac un manual...numai rabdare va cer, oricum cred ca mai dureaza pana se impute treaba.
cu canal+ am facut multe la vremea respectiva, sa vedem daca este la fel si va tin la curent.
Salutari!
 
AW: Digi TV si CCCAM

Hallo,

am si eu acuma o problema. Noi neam luat acuma abonament la digi (cel mai mare cu toate) si vrem sal folosim cu cccam. Problema e ca la receiverul asta nu se poate citi jtag din cauza ca nu se poate ajunge la pinurile dela chip. Am primit o cartela albastra la abonament. Ce posibilitati avem? Am auzit ca e destul la cccam sa bag doar seria dela receiver in HEX si atat. Din alta Parte am auzit ca nu merge. Si mai o intrebare. Cartela nu e inca imperechiata si avem inca receiver vechi pe acasa. Se poate imperechia cu receiver vechi? Ca la receiveru vechi avem inca posibilitatea pentru jtag dar receiveru a fost folosit cu alta cartela.

va multumesc mult pentru ajutor

Salutari Raul
 
AW: Digi TV si CCCAM

sal

seria dela receiver in HEX este la Dolce nu la Digi deci nu merge
Ai putea sa incerci daca nu este cartela inca imperechiata sa o bagi in recul vechi si sa ceri o imperechiere poti si online
Dar sigur nu stiu incearca

mfg
 
AW: Digi TV si CCCAM

solutia care mai ar fi - sa trimiti Boxa la vecinii Polonezi-

aia au descoperit cum se extrage cele folositoare

te costa in jur de 90 de eroi dupa cite stiu eu
 
Status
Für weitere Antworten geschlossen.
Zurück
Oben