Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

dejoo

Ist gelegentlich hier
Registriert
29. Januar 2010
Beiträge
90
Reaktionspunkte
1
Punkte
8
Zdravo Swima

imam Tanjir 80cm,.

Jel taj dovoljan da hvatim 13° 16° 19°,
da nebi kupio LNB djabe.

Probao bi ga sa DM 800 Clone Black Hole NAbilo


Pozdrav swima.
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

neznam gdje zivis ali kod mene u gornjoj austriji nije islo bez 100 cm. tacnije receno, astra 19E i hotbird 13E mozes da uhvatis i sa tevsijom za pitu ali za eutelsat 16E sam morao kupit tanjir sa 100 cm promjera. imao sam i 60 cm i 80 cm antenu i ni sa jednom od te dvije antene nisam mogao uhvatit signal na 16E. moja preporuka je u svakom slucaju tanjir sa 100cm promjera.
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
za kanali sto su na jacim transponderima bilo bi dovoljno ta velicina. pink i neki kanala sa totaltv bi mozda imao malo problema kada je lose vreme.
jedino bi imao vise rezerve sa 100cm kada bi bilo kise kao sto je kolega @narog naveo. lnbovi bi ti preporucio oni alps.
sta se diseqc tice: spaun ist pflicht für die dm800 zwecks "tunen fehlgeschlagen" --> nur ein tipp von mir ;=D

pozz
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Hvala na odgovore,

iz Schweiz sam, moram onda da probam malu vecu, problem je u tome da mi Balkon na stoju na bas na süd.

Jeli koj Spaun tacno mi treba za DM800 ponekad smeta mi tj Tunen,
Dobro cu vam stavim Slike, da pogledajte sta mislim.


Pozdrav
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

evo pogledajte, malo nema mesta a nesmeje da se vidi na balkon.

pozd
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Diseq
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!



Samo da napomenem ako mozda ne znas da u tvoju TechniSat antenu ne mozes da ubacis taj diseq jer je vec u kucistu koje bi morao da otvoris da bi mogao zamjeniti. Kako se otvara to kuciste i dali je moguce bez ostecenja ja ne znam.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

pozdrav

kako bi bilo da uzmes sebi jedan motor ako koristis samo jedan receiver. onda ti lnbovi, multifeedhalterung i diseqc nisu potrebni. ako sa tog polozaja gde ti sada stoji antena nemas problema sa astrom onda nebi bilo problema sa eutelsat a sa hotbird uopste ne.

motor ti je oko 50€ naprimer na ebäh ;=D

pozz
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

hvala vam na pomoc ljudi stvarno,

sad sa ovaj mali Technisat hvatam oba Astra i Hotbird, i to kad pada kisa isto super ide,

zato kako kazete vi nebi trebalo da bude problema, ja nisam samo siguran ako mi dovoljna velicina tanjira,

ali probacu prvo stim ,

evo pogledajte sta cu da kupim:
mislim dobre LNBs

2x
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


1x
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


i spaun disec 4/1
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

poz.
ovaj multifed po tim podacima sto pise ne moze da ti posluzi.
pise da ti je minimalni razmak 4°.sto ne odgovara posto razmak je minimalni 3°
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Ja mislim da je biha upravu. Ali evo par primjera

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!



ili ovaj ja imam za Gibertini antenu 100cm

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


Mene licno motor nervira jer se cesce pomjeri, bar je tako kod prijatelja.Ali manje vise to mi nije problem vec nemam zivaca da cekam dok okrene. Znam da ide relativno brzo ali ovako ide odmah.:yes:
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

da upravu ste momci, ali onde dve LNB Rakete koje kupim pise da su bas za 2° razlike,
a evo jedan drugar to kupio kao gore , ali mora one LNb da se montira bez Rakete nece.

evo pogledajte:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


samo neznam ako da probam sa onu antenu koju imam 80x70 ili da narucim i Triax 95x85
jel nemogu da je vratim ,

sta mislite.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Zdravo Svima

Evo namestio Sam Tanjir i ove Inverto Lnb i Sinu za te, stavio sam je na 3° razmak.

Ja do sad hvatam ARD na 13°
Signal 68 AGC 99 Ber 0

sa Dreambox 800.

sad je mrak nema smisla da nastavim dalje.

Ali aj pomozite mi kako da hvatim sva 3 Satelita.

evo stavio sam opet slike.
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Srednji lnb stavi za eutel sat posto je na njemu najslabiji signal,skovcaj ga direkt bez diseqa i trazi signal na ovoj ferkvenciji
12734 H 5697 kad nades signal na njemu nasao si automatski signal i na druga dva,stavis diseq sklopku i pazi koje izlaze stavljas jer te izlaze treba da uneses u resiveru.
 
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

Da nastavim iza Beastmaster:
U Draembox-u na Einstellungen-> Kanalsuche-> Tuner_Konfiguration > pritisnuti OK i izabrati einfach. Pod "Modus" na Diseq A/B/C/D
Port A Astra (seriski tako stoji)
Port B Hotbird (seriski tako stoji)
Port C namjesti na Eurobird 16W..... (16.0E)

Nadam se da sam sliku dobro nacrtao.

I nisam siguran dali ce da ti smeta ta slama sa strane.:sorrriso:
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Welche Spiegelgrösse für 3 Sateliten

aha a ja uvek sam poceo sa ASTRA Eutelsat i Hotbird. hvala no tipps.

evo Probao sam te freqvencije mislm da je BN Sat

nasao sam Signal 25, Signalstärke 99, ali nikako veci, mozda nisam sposoban ja za to, ili mi ovaj Tanjir sa 80x70cm mali da ga hvate dovoljno.

evo stavio sam jos neke slike, iza Tanjira, mozda smeta gornji deo Balkona ili nesto drugo, sa onaj mali Technisat Multytenne nadjem Astru Hotbird iz prve, a sa ovome neznam, nesto sam baksuz.
 
Zurück
Oben