Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Türkiyeden yeni DT Karti nasil aktif yapilir ?

Gigamobil

Ist gelegentlich hier
Herkese Selam

Türkiyeden getirdigim DT Karti ile bir sorum var, gerci bircok sey okudum ama tam kesin bir bilgi sahibi olmak icin tekrar sizlere sormak istiyorum arkadaslar. TR de abo oldum, bana bir Kart ve DT nin dandik bir Receiverini verdiler. Yani verilen kart yeni cinsten, simdi bu karti kendi kutusuna hic takmadim, sadece Dreambox da denedim ama acilmadi. Bu karti aktif hale getirmek ve Dreamboxda kullanmak icin ne yapmam lazim ?

AW: Türkiyeden yeni DT Karti nasil aktif yapilir ?

Dreamde cccam yüklü degilmi?
Olmassa,digitürkü arayip sinyal yollamalarini isteyebilirsin.
Kartin Irdeto tahminimce.

Kendi cihazlarina takmadan karti veriyorlarmi öyle.

Dreamde cccam yüklü, arama yapmadim DT'yi. Acaba sinyal göndermedikleri icin mi acilmiyor kart ?
Bu yeni Kartlar sadece orjinal DT Receiverde acilir diye okumustum, bu ne kadar dogru ? ve orjinal Receiver ile evleniyormus bu yeni kartlar, bu ne kadar dogru ? Türkiyeden yeni kart getiripte dream de calistiran varmi, yok olmuyorsa hic bosuna ugrasmiyalim bizde.

bende eski karttan var....su an hic kimse aramadi irdetoya degistiriyoruz diye....cryptoworks devam......cccam ile orjinal slotunda calisti bende....7020 Si ......ama yaklasik digitürkün ticari kanalinda yarim saat calistirmistim..... bu konuda kesin arkadaslar yardimci olur.....

bu konuda bilgisi olan yok galiba

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Selam renkdas,
peki eski kartlarda LIG TV HD aciliyormu?
Benim duydugum sadece Irdeto kartlarla acikmis.
Ozaman ben elimde bulunan DT TR Standart paket sözlesmemi Full paket yaparsam,Moviemax ve LIG TV HD acilirmi?

yeni kartlari irdeto yapmalarin sebebi sharing olayini kaldirsinlar diye.....evet HD kanallarini gösterir ozaman

Merhaba ccam info yükle dreambox.
orda crytoworks ya da irdeto oldugunu anlarsin.

belki ccam.config dosyasinda degisikliklik yapman gerekebilir. Frekans hizi 600000 olmali. O zaman okur cryptoworks ise irdeto ise baska yollari var tabii ki kart orijinal receivera takilmamissa.
Dediklerimi bir dene olmazsa tekrar yardimci olurum
saygilar
seko

banada Türkiyeden Digitürk Recivier ve Orijinal kart geldi, orada kart ile cihaz e$lemedigi icin Türkiyeye gönderip, e$le$tirip tekrar geri geldi. Problem kalmadi. Digitürk recivierin menüsünü ben $ahsen Dreambox dan daha iyi buluyorum. slm

banada DT nin receiverni verdiler, daha hic kullanmadim, kullanmaya da niyetim yok. Cccam olmayinca bana yaramaz.

@sekotako bilgiler icin sagol, elimde suan dreambox kalmadi, eski bir dbox2 ile idare ediyorum. Ama ismarladim yeni box gelince dediklerini yapacagim. Yeni verilen kartlarin hepsi irdeto degilmi ?

evet kardes....yeni kartlarin hepsi IRDETO....serefsizler uyandi....sadece gold-paket (mega-paketi) alirsan veriyorlarmis cryptoworks....HD kanallari da varmis....elimdeki bilgi öyle....

Arkadaslar bugün elime smargo gecti.
DT kartimi önden takinca su ayarlarla Dt gösteriyor Dreambox 800 de:

#SERIAL READER: /dev/sci0
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 5600000
TRY ALL CHIDS : /dev/sci0

Altina sunu yazinca:
SERIAL READER : /dev/usb/tts/0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/usb/tts/0 6500000
TRY ALL CHIDS : /dev/ttyUSB0

Öndeki kartimi cikarip smargoya takinca DT kartimi okumuyor Smargo.
lambasi yaniyor ama.

Nerde hata yapmis olabilirim?

EDIT:

Tamam arkadaslar sorunu haleetim.
Laptopdan PC yerine Dreambox icin degistirdim smartreader.exe programi ile.

Zuletzt bearbeitet:

Olduguna sevindim kardes.
Ama hep derlerki
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/usb/tts/0 6500000

DT karti 6000000 ile okutacaksin ilgince sen de 6500000 ile olmasi.
Yine olmusya önemli olan o sanirsam
saygilar
seko

Zurück
Oben