Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Treba mi savet

paradox_

Elite User
Registriert
2. Januar 2009
Beiträge
1.620
Reaktionspunkte
697
Punkte
273
mnogi od vas ovde zive i rade u nemackoj pa bi mozda neko znao da mi kaze neke stvari,culi ste da se srbiji od 1.1. ukidaju vize za posetu u eu zemljama,pa me zanima sta i kako ide kada drzavljanin srbije i nemacka drzavljanka imaju nameru da sklope brak,"upoznali se preko interneta",gde bi taj brak trebao da se sklopi,u srbiji ili nemackoj,kako ide posle za radne odnosno boravisne papire za drzavljanina srbije,kada i dali stice pravo odmah da stupi eventualno u radni odnos,koliko mora najmanje da bude u braku da nebi izgubio radnu dozvolu u slucaju bracnih problema,"nedaj boze"!
 
AW: Treba mi savet

Pozrdav.
Ja sam Hrvat i ozenjen za Nijemicu.
Najbolje da se ozenite u Njemackoj(netrebas nista od svih papira prevoditi na Njemacki),brzo dobijes radnu dozvolu(ca.1 mjesec),a u braku trebate ostati najmanje 5 godina, i onda dobijes dozvolu za uvijek.Bar je tako s Hrv. drzavljanima.
PS. nadji si lijepu Svabicu pa se netrebas rastavljati nakon 5 godina i uzivaj u Njemackoj.
 
AW: Treba mi savet

Ako drzavljanin Srbije sklopi brak sa nekim iz Nemacke, i ta osoba ima nemacke papire onda se dobije radna dozvola odmah i na neograniceno. Za sklapanje braka braka bi uvek preporucio Nemacku. Normalno to nije problem kad se skinu vize. U slucaju bracnih problema ti radna dozvola toliko puno ni vredi jer gubis svakako boravak u Nemackoj. Za stalne papire je potrebno 3 godine braka, od tih 3 godine bracni parovi moraju dve godine ziveti zajedno. Pre nego sto se razvedu jednu godinu parovi moraju ziveti odvojeno, tek tada dolazi razvod. Ako se sklopi brak sa strancem koji zivi u Nemackoj i ima strani pasos, mnogo je veci problem radnu dozvolu dobiti. Jedino ti moze ta firma koja te zeli napraviti radnu dozvolu, ili imas srece pa ti arbeitsamt napravi dozvolu.
 
AW: Treba mi savet

PS. nadji si lijepu Svabicu

he he,neradi se o meni,ja sam u tim vodama vec 20 godina(mada nebih imao nista protiv)!
 
AW: Treba mi savet

zaboraviliste glavni uvjet.da mora pohadati kurs njemavkoga jezika! naravno mora ga i poloziti!
 
AW: Treba mi savet

cek sad,znaci oni su u braku i on nije polozio taj kurs npr,,sta tada,pa valjda ako ga zena razume onda je to dovoljno,to mu dodje onda povreda ljudskih prava i pravo na zajednicki zivot,ili nije tako,,,
 
AW: Treba mi savet

Sad traze svaki razlog samo da te izbace. Isto tako i sa zajednickim stanovanjem. Zasto ja moram sa svojom zenom da zivim zajedno? Ona ima svoj stan a ja svoj.
Mi smo u braku vidimo se svakih par dana.
 
Zurück
Oben