Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Stream prej Internetit te Dreamboxi

Dieses Thema im Forum "Krejt për Reciver" wurde erstellt von gazi32, 26. Dezember 2009.

 1. gazi32
  Offline

  gazi32 Newbie

  Registriert:
  25. Dezember 2009
  Beiträge:
  3
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  Mirmbrema të nderurar Visitor
  unë tash qe u regjistrova dhe jam shum i gëzu qe ka Shqiptar te
  ky Forumi.

  E kisha nij Pyetje dhe inshallah mundeni mu mem ndihmu.

  Kom ni prej ni shokit qe aj e ka lidh dreamboxin e vet (dreambox 500c) me internetin
  dhe mundet me i marr kanalet prej internet me stream Site (jo cardhsharing) qyrni keto per informata. (https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?p=507140)

  E deshta me vet si po mundem edhe un me e bo qe të funktionojn me stream. ??

  FROM INTERNET STREAM TO DREAMBOX.


  I pershendes të gjith tek ky forumi :D

  Gazi
   
  #1
 2. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  Po kjo gje esht e mundur por don pun shum se te duhet plugin dhe besoj se behet por te duhet plugin qe esht i pershtashem per kanalet shqiptare.
   
  #2
 3. gazi32
  Offline

  gazi32 Newbie

  Registriert:
  25. Dezember 2009
  Beiträge:
  3
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  aha a din ti cili plugin më duhet ???
  Tash e veta Shokun tem po aj nuk tregon :(
   
  #3
 4. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  Paske shok shum te mir:emoticon-0138-think
  un per vete nuk e kam por e kam degjuar se me ps3 me tversity si server ose poppi,
  ose blen nje nettop Pc kjo esht e shtrejnt ne fakt.
   
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  gazi nje her te pershendes dhe mire se erdhe ne forumin tone ne gjuhen shqipe..
  edhe une kam nje dm500 por une e kam per satelit por e di se mundet me vlc player por te une nuk po ben e kam provu por nuk ben radio po por jo edhe tv...
   
  #5
 6. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  jo e ke gabim ska te bej me vlc player fare kjo esht dicka tjeter dhe pa keta plugin qe jan te pershtashme per ato nuk ben.
   
  #6
 7. gazi32
  Offline

  gazi32 Newbie

  Registriert:
  25. Dezember 2009
  Beiträge:
  3
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  Po sonte e veta edhe nje her e aj mu me tha se ka nij IPTV SET TOP BOX me at aj e lidh nepermjet Internetit dhe i shti ato Linkat (RTPS STREAMS) me Computerin po ama nuk me tha qfar box model ajo eshte.


  A dini ju ma shum, me falni se ndoshta ju pengoj.
   
  #7
 8. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  po kjo nuk paska me dreambox asgje kjo eshte nje iptv box nuk eshte dreambox
   
  #8
 9. carthago
  Offline

  carthago Newbie

  Registriert:
  10. August 2009
  Beiträge:
  4
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  Hi

  E para qe duhet te dish, eshte qe per streaming, ti duhet te kesh nje kompjuter qe mer funkcionin si server per encod-imin se video dhe audio per stream-in ne per mes internetit.

  tung
   
  Zuletzt bearbeitet: 7. Januar 2010
  #9
 10. drano
  Offline

  drano Ist oft hier

  Registriert:
  21. Oktober 2009
  Beiträge:
  103
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  18
  Geschlecht:
  männlich
  Ort:
  OAB
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  Hallo nje pytje a ka mundesi me gm 800se me hin ne www. per filma e muzik me pa permes dm 800 ju pershendes
   
  #10
 11. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  nese e ke fjalen per youtube PO behet.
   
  #11
 12. drano
  Offline

  drano Ist oft hier

  Registriert:
  21. Oktober 2009
  Beiträge:
  103
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  18
  Geschlecht:
  männlich
  Ort:
  OAB
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi  Hallo po youtube po ben po per me hi ne web p.sh Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren ka mundesi ju pershendes
   
  #12
 13. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  nuk po te kuptoj tamom,
  dhe njeher nese don qe me an te boxit tendnje faqe te shohesh si youtube apo dhe kino.to po shikohen te duhet nje plugin ose shiko ketu per me shum >>>Klik<<<
   
  Zuletzt von einem Moderator bearbeitet: 5. Februar 2011
  #13
 14. drano
  Offline

  drano Ist oft hier

  Registriert:
  21. Oktober 2009
  Beiträge:
  103
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  18
  Geschlecht:
  männlich
  Ort:
  OAB
  AW: Stream prej Internetit te Dreamboxi

  Hallo une e kam dm 800se qa duhet me pass plugin oer me hi ne interet Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren ne youtube po bon hin po ne kino jo hmmm ju pershendes
   
  #14

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.