Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Sta je najbolje i kako?

hadizz

Freak
Registriert
28. Dezember 2009
Beiträge
225
Reaktionspunkte
4
Punkte
18
Ort
Mannheim
Vozdra Narode!

Vidite da sam nov ovdje...:) Malo sam vec cite razlicite teme ali ipak trebam vase misljenje.

Imam Wave t-90 Antenu i TOPF 5000 PVR MP resiver.
Satelite: 19,2 Astra / 13 Hotbird / 16 Eutelsat / 5 Atlantic Bird West

Cito sam da sa mojim resiverim nemam puno chanci da gledam nasih programa osim onih nekih sto su otvoreni.

Dvije mogucnosti:

1. ILi da kupim neki resiver jeftini (koji je jeftin i jednostavan za "pripremit") pa da sa njim i sa naprimjer diablo cam gledam nase kanale.

2. Ili cs. Ako cs, moram kupit jedan abo i jedan dreambox bilo koji.

Da li mogu pored mog starog resivera da koristim jos jedan pa da izemdu njih mjenjam, jer ovaj topf 5000 ima puno finih funkcija koje nebi zelio da ostavim.

Hvala unaprijed za vase misljene

Hadis
 
AW: Sta je najbolje i kako?

Uzmi Dreambox, neces se pokajati. Dreambox ima isto dosta finih funkcija i mogucnosti.
Ja bi ti preporucio Dreambox 800HD, jer dolazi vreme HD televizije. Malo je skuplji, ali super resiver.
Kako to mislis dva resivera? Obadva na jedan televizor?
 
AW: Sta je najbolje i kako?

hvala za odgovor.

pa mislim da sa jednim gledam kao i do sad sve ove obicne kanale (njemacke itd) a sa drugim nase ex-yu programme. da su dva ali da postoji neki switch pa da mogu da mjenjam koji resiver da upotrebljavam.

pitam zato sto neznam sta cu sad da radim sa ovim topf 5000 po stom sa njim sam cito nemoze bas puno ili?

Pozdav
 
AW: Sta je najbolje i kako?

To nije los Resiver sto ti imas, ali sa Dreambox si sto posto siguran. Ti mozes na satelitsku da prikljucis vise resivera, naravno da ima switch za to. Ali onda moras i LNB da menjas. Sve zavisi koje LNB sad imas? Kakav ti je signal na 16?
 
AW: Sta je najbolje i kako?

16 mi nije nastelovan u trenutak sto mjenjam lnb ali mi nije jos stigo, inace sam imo oko 90 quali i 70 stärke.

ok, dali mogu ista sa ovim resiverom da uradim, mislim na otvaranje kanala sa emu, cam itd. ?? ako ja, sta bi tacno trebao?

poz
 
AW: Sta je najbolje i kako?

Sa emu nema nista na 16 da se gleda od nasih kanala. Pod tackom 2 kako si gore napisao je najbolja solucija.
 
AW: Sta je najbolje i kako?

@ hadizz

pozdrav kolega

kako ja vidim tvoj reciver nije los i nije bas ni jevtin !!

moje resenje je za taj problem kupi jedan cam diabolo wifi i napravi cs
na taj nacin mogo bi svih kanale da dobijes putem cs !!

a sam vidi sta je bolje za tebe

pozdrav
 
AW: Sta je najbolje i kako?

ok, hvala za odgovor goran 333. tako nesto sam i trazio ko rjesenje problema. jer jest da nije bio jeftin resiver, i nisam hteo da ga mjenjam ako ne moram. ali nigdje nisam cito da mogu i sa njim radit cs. super ako stvarno tako moze.

ali nije mi samo dosta taj cam dibalo wifi ili?

sta jos trebam da kupim sve? cito sam trebam i jedan original abo bilo koji i jos neke cablove (Nullmodemkable ili tako nesto).

pozdrav i "gute rutsch" :))


hadis
 
AW: Sta je najbolje i kako?

kao sto borko kaze:

ja bih ti isto preporucio Dreambox,imas vise funkcija mogucnosti.

I ako ikada budes krenuo s CS trebat ce ti tako i tako.



Pozdrav
 
AW: Sta je najbolje i kako?

hallo umago i hvala za odogovor!

sam ne razumjem sto mi je bolje da mjenjam na dreambox. moja je zelja da gledam sve programe sa ex yu. ako to mogu kako kaze goran333 sa mojim resiverom i diablo karticom sto bi mjenjo resiver?

ako je isti rezultat nema logike. ali razumjem da mozda ima sa dreambox neke funkcije dobre sto nemam sa topfield. jesi li to funkicje koje trebam da gledam sve programe preko cs ili sta?

imali li razlika da radim cs sa topfieldom i diablo cam i sa cs i dreambox?
imali sa dreambox vise programa ili sta je bolje?

Poz i hvala
 
AW: Sta je najbolje i kako?

cuj

Linux (Dreambox ili bilo koji drugi Reciver ) ce ti uvijek biti up to date,znaci nikad ti reciver nece stariti.

Ako planiras za HDTV,treba ti HD-Reciver (Dreambox 500HD 800 ili 8000 )

a sto se tice CS,ako planiras biti server ikad ili ako mislis vise C linija koristiti (sto ce ti trebati da bi mogao sve gldati) opet ti treba Dreambox.
 
AW: Sta je najbolje i kako?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Zdravo Jarane...

Da goran je upravu,ti mozes i preko diablo cam da pravis CS..samo zapazi jedno da diablo moze samo da sluzi kao klient sto znaci da moras da uzmes od nekoga Liniju dabi gledao..Cjena se Krece negdje kao i dreambox 500..pa eto ti razmisli sta je bolje...sa Dreambox 500 mozes i sam da Sharas sa jednom Lokalnom Kartom...
 
AW: Sta je najbolje i kako?

hvala @ murati!

pa vise se isplati onda kupit resiver. ja sam samo trazio mogucnost da nemoram ovaj moj topf 5000 da mjenjam jer ima puno funkcija na koje sam se naviko, itd ali to sve mogu naci i kod nekog dreambox resivera jeli tako?

ako uzmem samo diablo cito sam da isto nije kvalitet ponekad dobar i nekad mrzne slika itd.

ok, sad znam koje su mogucnosti i opet cu pitati kad imadnem rjesenje.

poz
 
AW: Sta je najbolje i kako?

Nebi ti tacno znao reci dali to sve tako jednostavno funkcionise sa diablo. Pre sam citao da nije cccam isao. postavi temu ovde na forumu gde se nalaze Topfield resiveri, mozda neko ima vec tu kombinaciju pa ti moze bolje objasniti.
Evo nasao sam ti jednu temu, malo je slicna tvom problemu
https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?t=73532
 
Zurück
Oben