Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Sonte CL

Dieses Thema im Forum "Kultura dhe Sport" wurde erstellt von Bessat, 27. April 2010.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Sonte ndeshjet e kthimit të ligës së kampionëve

  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos RegistrierenTë martën dhe të mërkurën në program janë ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Ligës së kampionëve të Evropës ku takohen Lioni – Bajerni (0:1) dhe Barcelona – Interi (1:3).
  Finalistin e parë do ta mësojmë pas ndeshjes në “Zherlan” ku Bajerni në Francë ka udhëtuar me epërisnë prej një goli por pa futbollistin më të mirë të tyre, Frank Riberi, i skuqur në Munih pas startit brutal.
  Gjithashtu problem shtesë për trajnerin holandez, Luis van Gal paraqesin lëndimet e Daniel van Bujtenit dhe Martin Demikelisit që i pësuan në takimin e së shtunës në Glladah.
  Përparësia e francezëve është se uikendin e kaluar ata shtynë takimin kampional kundër Monakos mu për shkak të revanshit kundër bavarezëve për tapritur sa më të përgatitur.
  Herën e fundit kur këto skuadra u takuan në Lion, Bajerni ishte më i suksesshëm dhe kishte fituar ndeshjen 3:2, gjatë fazës së grupeve në edicionin 2008/09.
  Në Barcelonë në gjysmëfinalen tjetër që është cilësuar njëherit “finale para finales” janë të bindur se do ta anulojnë epërsinë prej dy golave të Interit që sipas tyre është joreale pasi potencojnë disa vendime kontraverse të gjyqtarit kryesor si dhe golin e Militos i shënuar nga pozita jashtë loje.
  Përkundër të gjitha këtyre problemeve kampioni aktual i Evropës beson në reprizen e shtatorit të kaluar kur të njejtin rival e kishin mposhtur gjatë fazës së grupeve, fazë që dallon shumë nga rëndësia që ka takimi i së mërkurës, ku “Blaugrabëve” do t’iu mungoi edhe kapiteni i tyre, karlos Pujol për shkak të kartonave të verdhë.
  Finalja e sivjetme e Ligës së kampionëve do të zhvillohet me 22 maj në Madrid, në stadiumin e Realit – Santiago Bernabeu.
  Liga e kampionëve, ndeshjet e kthimit gjysmëfinale
  E martë, 27 prill
  20.45 Olimpik Lion – Bajern (ndeshja e parë 0:1)
  E mërkurë, 28 prill
  20.45 Barcelona – Inter (1:3)
   
  #1

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.