Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

max4you

Ist oft hier
Registriert
29. November 2008
Beiträge
139
Reaktionspunkte
25
Punkte
28
SALUT LUME! Mai sunt 2 luni si incepe din nou Champions League si dupa cum stiti deja, (poate), TVR a castigat dreptul de televizare in defavoarea ProTV. Cum avem si noi un amärät te program HD -TVR HD- vreu sa postam aici (cu acordul vostru bineinteles), toate reusitele sau esecurile noastre in receptionarea TVR (16E).
Sa incepem cu achizitionarea cartelei: am inteles ca oricine dintre platitorii (in Romänia, bineinteles), de factura Electrica ,( pt ca romanii sunt foarte inventivi, au bagat in pretul curentului FORTAT si pretul abo. la TVR, deci orcine are curent plateste fortat si abo. TVR), are dreptul la cartela TVR
Intrebari:
1- Are cineva dintre voi o astfel de cartela?
2- Care au fost pasii , a trebuit s platiti ceva?
3- Cum va merge? (ce rec?)
4- Am auzit ca sunt recomandate VANTAGE 7100, stie cineva mai multe
5- Chiar si in CS vede cineva? Cum? ( CCCAM/NEWCS...? )
In speranta ca ne putem ajuta reciproc ,astept raspunsuri cat mai multe cu referire la aceastä temä
Cu stima Max4you
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

Card pentru pachetul digital TVR HD

Model:Card ViaccesProducator:TVRPret cu TVA:45 RON
Cartela de acces conditionat pentru receptia prin satelit a urmatoarelor canale: TVR HD, TVR1, TVR2, TVR3, TVR Cultural, TVR International, TVR Info, TVR Cluj, TVR Craiova, TVR Timisoara.
Parametrii de receptie de pe satelit ai pachetului SRTv ce contine canalele sunt: Satelit EUTELSAT W2M 16 grade est
frecventa de receptie 11.471 MHz
SR 29950
FEC 5/6

De asta vorbesti nu
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

exact! despre asta vreau sa vorbim! o ai?
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Oficial o am :hell
Inoficial nu
Mi-a cumparat-o cineva in Timisoara numai ca nu am timp sa merg sa o iau si nici nu ma stresez prea tare
Asa ca ce si cum merge inca nu pot sa iti zic dar voi reveni :dfingers:
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

astazi am facut rost de CARD TVR ,...teoretic
astept sa-l primesc intr-o saptamana
mi s-a spus ca a trebuit doar o taxa de 50RON, si cartela va fi activata cand o bagi in recever
deabia astept sa vina si sa o probez, eu am un dream si un Vantage
am inteles ca pe dream (cccam) nu merge inca, dar pe vantage n-ar trbui sa fie problemme, o sa scriu mai multe dupa ce o s-o testez
salutari!
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

Globecast a mai cerut de la Eutelsat un loc pentru un trasponder TVR
Sa vedem ce programe noi vor veni

Sursa
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
TVR obtine licente digitale pentru TVR 1 si TVR 2.

TVR obtine licente digitale pentru TVR 1 si TVR 2. Arbitrul Telecom va desemna operatorul de multiplex


Societatea Romana de Televiziune (SRTV) solicita acordarea de licente audiovizuale digitale pentru 11 posturi TV, printre care TVR 1, TVR 2, TVR 3 si TVR Info, potrivit unei cereri trimise catre Consiliul National al Audiovizualului (CNA). SRTV cere de asemenea ca operatorul multiplexelor digitale pe care vor fi transmise aceste programe sa fie Societatea Nationala de Radiocomunicatii (Radiocom).
UPDATE1: CNA aproba licente digitale doar pentru posturile TVR 1 si TVR 2 si lasa in seama ANCOM desemnarea operatorilor de multiplexe.
UPDATE 2: CNA nu are nici un semn de la MCSI privind amendamentul de modificare a strategiei de trecere la televiziunea digitala.

SRTV a cerut pe 22 iulie in acest an, de la CNA, acordarea licentelor audiovizuale digitale pentru urmatoarele programe: TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR Cultural, TVR Info, TVR Cluj, TVR Craiova, TVR Iasi, TVR Timisoara, TVR Targu-Mures, TVR HD.

"Societatea Romana de Televiziune (SRTV) solicita desemnarea Societatii Nationale de Radiocomunicatii ca operator pentru multiplexele digitale pe care vor fi transmise aceste programe si solicita Consiliului National al Audiovizualului consemnarea acestei societati in licenta audiovizuala in vederea acordarii de catre ANCOM a licentei de emisie catre Societatea Nationala de Radiocomunicatii", se arata in cererea SRTV.

Societatea mai mentioneaza ca, "in conformitate cu legea 504/2002 articolul 52, licentele audiovizuale digitale pentru serviciile publice de radiodifuziune si televiziune se elibereaza fara concurs".

Sursa : HotNews
 
Ce va transmite TVR in sezonul 2009-2010

Luni, 31 august 2009
Sezonul 2009-2010 al UEFA Champions League va insemna, pentru TVR, circa 50 de ore de transmisie in direct a partidelor si inca 100 de ore de productii proprii, dupa cum a informat, luni, Televiziunea publica. Efortul financiar pentru acoperirea UEFA Champions League se ridica la zeci de milioane de euro, au afirmat reprezentantii institutiei, insa acestia au refuzat, potrivit Link veralten (gelöscht), sa precizeze cat va cheltui exact TVR in acest sens, deoarece contractul este confidential.

Ce va transmite TVR in sezonul 2009-2010:

  • 34 de meciuri (primul este Sevilla-Unirea Urziceni, programat pe 15 septembrie), printre care: 12 meciuri din cele 96 disputate in grupe, opt meciuri din cele 16 meciuri duble eliminatorii in optimi; 4 meciuri din cele opt meciuri duble din sferturi si cele 4 meciuri din semifinale; finala din 22 mai 2010; Supercupa Europei.
  • 32 de rezumate
  • 32 de editii ale emisiunii "Magazin sportiv"
  • 4 festivitati de tragere la sorti
Transmisiile vor fi in format High Definition si vor fi difuzate in simultcast pe TVR 1 (definitie standard) si TVR HD (in inalta definitie). Programul TVR-HD se poate face prin satelit pe intreg teritoriul Romaniei (transmisii criptate, pentru decriptare fiind necesare cartela TVR si un receptor VIaccess sau un modul CAM compatibil), sau terestru in zonele Bucuresti si Sibiu.

Potrivit Link veralten (gelöscht), echipa TVR care se va ocupa de transmisiile UEFA Champions League este formata din Ionel Stoica, Cristian Mindru, Tudor Furdui, Andi Vilara, Narcis Selaru, Emil Hossu-Longin, Dragos Bocanaciu, Marian Olaianos, Mihnea Ionescu, Bogdan Tomulica.

HotNews.
 
AW: Ce va transmite TVR in sezonul 2009-2010

ce fain ca mi-am facut rost de 2 cartele (TVR ) dar trebe sa-mi fac rost si de un modul Viacces 2,6
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

merge (/cu modul viaccess)
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

salut baieti
am observat ca , cu noul soft ( E*U) citeste si cartela TVR, deci nu mai e nevoie de modul Viaccess
eu am testat pe Vantage 7100S
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

O veste buna
Asteptäm si pentru CCcam poate va iesi ceva
 
AW: programele nationale TVR (16E), modalitati de receptionare

Nouä frecventä la Tvr Hd

Eutelsat W2 (16.0E) - 11513.00 V - 299503/4

mfg
 
Zurück
Oben