Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

NAse Programe!

hadizz

Freak
Registriert
28. Dezember 2009
Beiträge
225
Reaktionspunkte
4
Punkte
18
Ort
Mannheim
evo treba mi mala pomoc od vas...!

hocu da napravim roditeljima preko sat nase programe to znaci da im nastelujem astru za njemacke a eutelsat W2 za nase. to je dosta.

moje pitanje je koji resiver i je za to preporucljiv, ne treba nista komplikovano i skupo biti. ja mislim da je antena od 90 cm dovoljna ili?

1. moji roditelji nemaju internet.
2. jeli trebam za dva lnb 16° i 19,2° motor ili kako to najbolje moze bez mulitschaltera?
3. koji lnb da uzmem, oni obicni single lnb ili sta?
4. jeli treba resiver nesto posebno da "zna" za ta dav satelita ako nema multischalter?

hvala za svaki odogovor!

poz
 
AW: NAse Programe!

onda ti samo twin lnb treba i nista vise!a resiver mozes koji hoces!
 
AW: NAse Programe!

hvala at paradox!

taj twin lnb, jesu lit to oni "monoblock" ?
zanci jedan lnb na tanjiru za dva satelita, i onda idu dva kabla iz lnb u resiver jeli tako?

pozz
 
AW: NAse Programe!

jes,hahahahha,svaka cast,bolja ti slika od moje!moze da se trampimo!
 
AW: NAse Programe!

jos jednom ja....

nije mi jasno nesto. sad sam cito da twin lnb je za nekog ko hoce jedan satelit da gleda na dva resivera!

ali ja hocu dva satelita da napravi da hvata jedan resiver!?

jeli onda ist treba ta twin lnb ili nesto drugo. nije mi skroz jasno kako to sa prilkjuckom ide.

hvala.

pz
 
AW: NAse Programe!

ja sam na ovo mislio,hebem mu,ko ce vise da pofata sve te izraze!

single_ebay_1_1_376_thumb_2.jpg



3° Monoblock Single LNB universal Typ IDLP-601MONO

Empfang von 2 verschiedenen Satelliten mit Abstand( zBsp. ASTRA 19,2°E / Eutelsat W2 -..Hotbird 16°E )für 1 Teilnehmer direkt
 
AW: NAse Programe!

Potrebna ti je antena 85cm velicine sa multifeed halter. Dva single LNB. Posto ti je razmak izmedju ta dva satelita samo tri stepena moras uzeti uske LNB. Naprimer marka Alps. Da bi ta dva LNBa spojio na jedan TV potreban ti je jedan 2x1 DiSEqC-Schalter.
 
AW: NAse Programe!

ok hvala vam....


to znaci ili ovaj MONOBLOCK LNB ili dva Single LNB sa 2x1 DISEqQ Schalter!! Jedan od ovih mogucnosti funkcionise.

Jeli neka od ovih mogucnosti bolja nego druga ili nema veze koju uzmem. Ovako mi zvuci ovaj MONOBLOCK lakse, sto samo moram instalirati jedan LNB ali neznam dali je i bolje nego sa dva LNB i Diseqq-Schalter.

Pozz
 
AW: NAse Programe!

Uzmes onaj gore sto ti je golega paradox napisao i nista ti vise netreba,multifeed sina ti treba ako hoces vise satelita 3-4.znaci samo ti treba tanjir i monoblock sa 3 stepena razlike,(monoblock lnb ima u sebi ugraden diseq)
 
AW: NAse Programe!

Problem moze biti kod 16° satelita. To je vrlo slab satelit, tako da se mora LNB najbolje moguce nastelovati. A za te stvari ipak mislim da Monoblock nije najbolje resenje. Sa Dva LNBa mozes namestiti bolji signal za svaki satelit.
 
AW: NAse Programe!

neznam kako je sada,ali u vreme kada sam ja uzeo TotalTv davali su i antenu i ovakav lnb za dva satelita uz paket!naravno ja nisam to odbio bio,prodao sam to coveku i namestio mu na astru i w2 i radi mu jos uvek dobro i to dole kod nas gde za 16° ljudi stavljaju obicno antenu od 120!znaci treba samo dobro da se nasteluje,a i sa dva lnb-a isto je dobro,al ja uvek preporucujem motor,ima ga za cetrdesetak evra i onda imas svaki,a ne samo dva!jer polaris tesko da ce neko da hvata bez motora!
 
AW: NAse Programe!

stvar ukusa!jedan lnb (3°). ili dva lnb.plus nosac,diseq .
antena 90cm. je dovoljna.gledaj sta ti je jeftinije.
ja mislim da ova druga varijanta je jeftinija i bolja.samo
zbog kvara monobloka.onda gubis obadva satelita!
 
AW: NAse Programe!

zdravo ljudi...


evo sad sam se odlucio da uzmem za roditelje TRIAX TDS 88 Antenu, Clarktech 2500, Triax Multiblock 4-Fachhalter za => Astra 19,2/Eutelsat 16/Hotbird 13.

Sas pitanje dali mi jos treba nesto?

Mislim samo taj DiseqQ Umschalter iliu? Mozeli mi neko rec koji tacno ili tu nema puno razlicitih? Koji pase za moju konstelaciju?

nabloj jedan link ako moze?

Hvala i pozz
 
Zurück
Oben