Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Max tv

pipinu

Ist oft hier
Registriert
6. März 2009
Beiträge
159
Reaktionspunkte
2
Punkte
38
Salutare la toti
Sunt nou aici si va salut pe toti
mai merge akta tv (max tv) pe sirius
Rog raspuns
Mfg iohann












7
 
AW: Max tv

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Bine ai venit, Herzlich Willkommen johann hier im Digital Elite Board


willkommen-27867.gif
 
AW: Max tv

Multumesc de ras
speram ca va funktiona curind toate prog iara
numai bine pe curind
mfg iohann
 
AW: Max tv

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Cu placere ( despre ce räs nu stiu )
Am väzut ca ai scris ptr.DB . Trebuie sa te inregistrezi inca odata si astepti o confirmare dupa care esti admis
Da numai daca vrei sa pui ceva in DB daca vrei sa iei merge si asa nu e nevoie

Iar pentru Max poti sa intri in Cs si nu mai ai treaba cänd e deschis cänd e inchis :good:
 
AW: Max tv

Mi-am facut abonament la Max TV baza cu promotia care este acuma si cind ajung acasa o sa vad cum merge .Tipul care a facut a si activat-o.
 
AW: Max tv

Am cartela de Max TV dar nu merge.Este activata dar ceva mai trebuie sa fac.Am ccam 2.1.1/newcs 1.66 in DM500s.Cartela este viaccess codata.
 
AW: Max tv

ma intreb ptr. ce iti trebui NewCS ???

lasa numai CCcam 2.1.1

si o sa iti citeasca cartela in Slot
 
AW: Max tv

nu stiu nici eu de ce l-am pus.Merge acum .Multumesc.
cineva zicea ca cccam nu face update cind se schimba codul odata pe luna .Este adevarat?
 
AW: Max tv

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
am aflat de la tipul care mi-a facut abonamentul ca merge cu scam. Am instalat si scam pe dreambox.Dupa ce l-am activat a scris ca am cartela de viaccess in rec si merge cartela. Daca face update o sa vad cind se schimba codul.Dupa ce schimba codul mut pe scam pina se actualizeaza si trec innapoi pe cccam.
 
AW: Max tv

interesanta treaba cu Scam... trebuie sa faci vre-o config la Scamm ca si la Cccam?
Daca DA ne pui si noua aici te rog? (Scam config?)
sti daca merg impreuna Scam+Cccam?
pe mine m-ar interesa sa vad si cartela deTVR 16E ,ca am doua pana acum si nu am vazut daca merg din cauza ca nu am modul Viacces original(2,6)
mersi
 
AW: Max tv

Normal folosesc cccam-ul dar o sa incerc in ziua respectiva sa dezactivez cccam si sa activez scam pentru citeva ore sau asa ceva,dupa care trec din nou pe cccam.Sint amindoua instalate dar le folosesc pe rind
Asa am de gind ,daca merge vom vedea .
 
Zurück
Oben