Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Lansohet Logo e KB Brazil 2014

Dieses Thema im Forum "Zona e Lirë" wurde erstellt von Bessat, 9. Juli 2010.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren  Është lansuar logoja e Kampionatit Botëror, Brazili 2014, në kryeqytetin e Afrikës së Jugut, Johanesburg, në një ceremoni të veçantë pasditen e të enjtes në të cilën morën pjesë presidenti i FIFA-s, Joseph Blatter dhe presidenti i Brazilit, Luiz Inacio ‘Lula’ da Silva.
  Botërorit, Afrika 2010, po i vjen fundi pasi që kanë mbetur vetëm edhe dy ndeshje për t’u zhvilluar. Botërori i vitit 2014 do të mbahet në Brazil, kurse logoja është lansuar të enjten. Duke folur në ceremoni, Sepp Blatter tregoi rëndësinë që ka Brazili në mikpritjen e Botërorit.
  “Brazili është vendi i futbollit. Ju e keni fituar Botërorin pesë herë, por hera e fundit që e keni pritur ka qenë në vitin 1950. Futbolli është religjion në Brazil. Ka ardhur koha që të kthehemi në CONMEBOL (Unioni i federatave të futbollit në Amerikën Jugore). Ka ardhur koha që të kthehemi në Amerikën Jugore”.
  “Si këtu në Afrikë, futbolli do të bashkojë njerëzit. Siç thatë zotëri president (‘Lula’), futbolli nuk është vetëm ta godasësh topin përreth. Është kulturë. Është jetë. Unë jam shumë i kënaqur që si president i FIFA-s do të lansoj logon e Botërorit 2014. Unë jam i bindur se Botërori 2014 do të jetë i suksesshëm dhe do të sjellë ngritje kulturore dhe financiare të vendit”, deklaroi Blatter.
   
  #1

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.