Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Lansohet Logo e KB Brazil 2014

Bessat

Best Member
Boardveteran
Registriert
21. November 2008
Beiträge
1.484
Reaktionspunkte
737
Punkte
273
Ort
MediaWelt
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!




Është lansuar logoja e Kampionatit Botëror, Brazili 2014, në kryeqytetin e Afrikës së Jugut, Johanesburg, në një ceremoni të veçantë pasditen e të enjtes në të cilën morën pjesë presidenti i FIFA-s, Joseph Blatter dhe presidenti i Brazilit, Luiz Inacio ‘Lula’ da Silva.
Botërorit, Afrika 2010, po i vjen fundi pasi që kanë mbetur vetëm edhe dy ndeshje për t’u zhvilluar. Botërori i vitit 2014 do të mbahet në Brazil, kurse logoja është lansuar të enjten. Duke folur në ceremoni, Sepp Blatter tregoi rëndësinë që ka Brazili në mikpritjen e Botërorit.
“Brazili është vendi i futbollit. Ju e keni fituar Botërorin pesë herë, por hera e fundit që e keni pritur ka qenë në vitin 1950. Futbolli është religjion në Brazil. Ka ardhur koha që të kthehemi në CONMEBOL (Unioni i federatave të futbollit në Amerikën Jugore). Ka ardhur koha që të kthehemi në Amerikën Jugore”.
“Si këtu në Afrikë, futbolli do të bashkojë njerëzit. Siç thatë zotëri president (‘Lula’), futbolli nuk është vetëm ta godasësh topin përreth. Është kulturë. Është jetë. Unë jam shumë i kënaqur që si president i FIFA-s do të lansoj logon e Botërorit 2014. Unë jam i bindur se Botërori 2014 do të jetë i suksesshëm dhe do të sjellë ngritje kulturore dhe financiare të vendit”, deklaroi Blatter.
 
Zurück
Oben