Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Kualikacioni per Kampionatin e Futbollit Euro 2012

Dieses Thema im Forum "Kultura dhe Sport" wurde erstellt von Bessat, 12. September 2010.

?

Ketu mundet te votoni se kush do te kualifikohet ne kete Grup

 1. Shqiperia

  1 Stimme(n)
  33,3%
 2. Bosna

  0 Stimme(n)
  0,0%
 3. Franca

  2 Stimme(n)
  66,7%
 4. Luxemburgu

  0 Stimme(n)
  0,0%
 5. Rumania

  0 Stimme(n)
  0,0%
 6. Bjellarusia

  0 Stimme(n)
  0,0%
 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Kush mendoni se do te kualifikohet ne kete grup.
  A mendoni se Shqiperia kete radhe do te kete sukses.
  Me deshiren e The Albanien Eagle e kam be kete votim...flm
   
  #1
 2. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Kualikacioni per Kampionatin e Futbollit Euro 2012

  po e filloj une, e di se eshte e veshtire por duhet ka kuq e zit me votu dhe deshiroj se kete radhe do te kene sukses
   
  #2
 3. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Kualikacioni per Kampionatin e Futbollit Euro 2012

  Por e kishim nje Tem por ketu https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?t=107283
  por nejse,
  me pelqen qe e hape nje:emoticon-0137-clapp

  sa per Kombetaren ajo nuk diskutohet kisha deshir qe akoma aty lart te ishim por nje grup i veshtir por jo e pamundur:emoticon-0122-itwas
   
  #3
 4. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  Dënshton ankandi i FSHF, s’merr pjesë asnjë TV!!!

  TIRANE- Ka dështuar përfundimisht ankandi i Federatës Shqiptare të Futbollit për të drejtën televizive të kombëtares. Ndonëse në fillim u mor vesh se ishte TV Klan që kishte paraqitur ofertë, burime zyrtare nga FSHF bënë të ditur sonte vonë se asnjë operator televiziv nuk ka paraqitur ofertë.

  Në fakt, duke qenë se ligji për Transmetimet Televizive dhe Ligji për Sportin e parashikojnë se ndeshjet e kombëtares transmetohen ekskluzivisht në TVSH, të gjithë televizionet janë tërhequr. Sot në orën 15.00 ishte afati i fundit për paraqitjen e ofertave, por në zyrat e Federatës nuk u paraqit askush. Një gjë e tillë do të thotë se ankandi përfundimisht mund të quhet i dështuar. Që nga e enjtja, FSHF pritet të hyjë në bisedime me Televizionin Publik për të arritur një marrëveshje financiare, ashtu siç e parashikon edhe paragrafi i dytë i nenit 77 të Ligjit për Transmetimet TV.

  Ankandi i lajmëruar një javë më parë nga FSHF për të drejtën e transmetimit të ndeshjeve të kombëtares brenda territorit shqiptar, shkaktoi një konflikt të madh mes këtij institucioni dhe TVSH-së, për shkak se ligji ishte i qartë që kjo e drejtë i takonte Televizionit Publik.
   
  #4
 5. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  Nje gje e tmerrshme sapo ka ndodhur!!!!

  NJE GJE E TMERRSHME SAPO KA NDODHUR..... TRAJNERI I KOMBETARES SONE TE FUTBOLLIT, JOSIP KUZE, SAPO KA PESUAR NJE HEMORAGJI CEREBRALE, DHE ESHTE NE RREZIK PER JETEN... AI ESHTE SHTRUAR NE SPITALIN USHTARAK, DHE FSHF PO MUNDOHET TA COJE JASHTE VENDIT..... I UROJME SHERIM TE SHPEJTE,,, PASI HEMORRAGJIA CEREBRALE ESHTE NJE... NGA GJERAT ME TE KEQIJA QE MUND TE TE NDODHE......

  Nuk eshte akoma e konfirmuar nag lajmet apo webseitet.
   
  #5
 6. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Kualikacioni per Kampionatin e Futbollit Euro 2012

  Shqipëria barazon me Bosnjën


  Ndeshja nisi e balancuar me të dyja skuadrat më shumë të kujdesshme për të mos pësuar gol. Pikërisht këtë të fundit, të parët që e gjejnë ishin boshnjakët të cilët duke përfituar edhe nga mungesa e Agollit në krahun e majtë të mbrojtjes shqiptare i cili kishte dalë për të marrë ndihmën mjekësore pas një dëmtimi të pësuar në gju, gjejnë golin e avantazhit me anë të sulmuesit Ibiseviç që shfrytëzon mjaft mirë një kros të ardhur nga e majta e mbrojtjes kuqezi.
  Kuqezinjtë mundohen të reagojnë dhe në një rast të tillë sulmuesi shkodran, Hamdi Salihi godet traversën kundërshtare pas një topi perfekt të marrë nga mesfusha, që gjithësesi lë rezultatin 0-1 për miqtë. Por kur mendohej se 45 minutat e para po përfundon në disavantazh të Shqipërisë, një top i prekur qëllimisht me dorë nga boshnjaku Mravac sjell një goditje dënimi për kuqezinjtë mjaft pranë vijës së zonës së rreptësisë. Ekzekutimi merret përsipër nga Duro i cili godet mjeshtërisht duke barazuar gjithçka. Pjesa e parë përfundon 1-1.
  Fraksioni i dytë i takimit nis më mirë për kombëtaren shqiptare. Kuqezinjtë shfaqen disa herë të rrezikshëm me aksione model, por finalizimi i tyre mbeti një tabu deri në përfundim të ndeshjes. Takimi u mbyll në barazim 1-1.
  Pas kësaj ndeshje Shqipëria, duke përfituar edhe nga barazimi pa gola i Bjellorusisë me Luksemburgun, renditet e para në grup në kuotën e 5 pikëve duke lënë pas bjellorusët, po me 5 pikë dhe Bosnjen me 4 pikë. Të shtunën luhet ndeshja tjetër e grupit tonë, ajo mes Francës dhe Rumanisë, dy pretendenteve kryesorë për kualifikim.  1[​IMG] Shqiperi
  2[​IMG] Bjellorusia
  3[​IMG] Bosnia & Herzegovina
  4[​IMG] Franca
  5[​IMG] Rumania
  6[​IMG] Luksemburgu
   
  #6
 7. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  Projekti i Projekt te ri "Qemal Stafa"

  Ky stadium do të ndërtohet në një sipërfaqe prej 41.500 metrash katrorë e do të ketë mbi 30 mijë vende për tifozët, 75% e tyre do të jetë e mbuluar ndërkohë që janë projektuar edhe 330 vende parkimi. Ai do të jetë i ndarë në dy pjesë. Pjesa e poshtme e stadiumit mban mbi 17 mijë vende ku përfshihen 525 vende VIP.
   
  #7

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.