Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Klan Kosova

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von kodiak, 27. Januar 2010.

 1. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  Pershedetje

  Qe disa jave kam probleme me kanalin Klan Kosova, sapo e klikoje bllokohet,me nderrimin e kanalit dhe kthimin prapa prap bllokohet,a ka dikush tjter problem te njejt , kam resciver dreambox 800.
   
  #1
 2. tavniku
  Offline

  tavniku Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  8. Oktober 2009
  Beiträge:
  83
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Klan Kosova

  O sje i vetmi qe e ke kete problem edhe une e kame te njejtin problem si ti edhe ate veq me klan kosova pse nuk e di por te dreambox500 spo kane kesi problemi vetum kushe ka 800 apo 8000 po kane problem.
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Klan Kosova

  po kete e vertetoj edhe une une e kam dm500 dhe ket problem nuk e kam por te shtunen do te me vjen dm800 qe e kam porositur dhe do te provoj por ju qe e paskeni dm800 nuk po bejka kuku por klan kosova eshte shum dobet edhe te dm500 ka problem me zerin eshte shum prapa fotografis..
   
  #3
 4. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Klan Kosova

  TUNG: a ka kush donjé info pse me dreambox 800 nuk me hapen gjysa e kanaleve te digitalbit me abo natyrisht. s p sh Film hits etj? kurse shoku im me dekoder HD KAON i ka te hapura te gjitha!!!
   
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Klan Kosova

  tash jane regullu krejt sa per Klan Kosova une kur e kishem orig. softin e dremabox800 po punojte pa problem kur e vendosa nje image tjeter ka pengesa perseri mendoj se problemi eshte te image se KlanKosova eshte e dobet
   
  #5
 6. tavniku
  Offline

  tavniku Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  8. Oktober 2009
  Beiträge:
  83
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Klan Kosova

  Bessat
  Perhajre perhajre dreamboxi 800HD po po eshte ne pyetje edhe mua me duket tek image se kur e kame pase nje image tjeter punojke pak ma mire po tashe edhe e kane rregullu pak po e rroke ma mire.
   
  #6
 7. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Klan Kosova

  falemderit tavniku eshte shum boxi i mire 800 po te une punon tash ma mire ty cafar image ke ne boxin tend si thash edhe me lart me orignal soft te dreamit punon pa pengesa
   
  #7
 8. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Klan Kosova

  E kam provu sot me imigjin newenigma versionin e ri edhe me gemini 4.6o ma t riun, me te dyt ka probleme Klan Kosova, me imigja ma t vjeter mdoket qe ban se para se me ba update ka punu....mduket ka t baj me treiber te ri te dm 800.
   
  #8
 9. tavniku
  Offline

  tavniku Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  8. Oktober 2009
  Beiträge:
  83
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Klan Kosova

  Bessat
  Une e kame gemini te instaluare ne flashn e ne usb i kame pase nabilo edhe newenigma po veq e pata provue (para 1 vjete kur e pata ble, se jame nxane me servera e spo kame kohe ma hiq me keqyre) me usb se tashe e kame lane qate gemini 4.50 edhe po punon se as qe po kame kohe me keqyre por nje po te thome po punojke shume mire ky 800 edhe ski me pase kurr probleme me te.
   
  #9
  Bessat gefällt das.
 10. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Klan Kosova

  Per te gjithe ata qe kane dreambox 800 HD dhe kane probleme me kanalin Klan Kosova duhet ta instaloni imigjin Gemini 4.5 qe te mos i keni ato probleme,vetem me ket imigj punon pa pengesa ky kanal....ju pershendes
   
  #10
  Bessat gefällt das.
 11. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Klan Kosova

  falmderit kodiak per kete info shum te mire, por une jam shum i knaqum me newenigma2 dhe per nje kanal mendoj se do te ri njeher ketu ty kodiak a e ke me multiboot reciven tend apo ne flash
   
  #11
 12. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Klan Kosova

  Pershendetje Bessat

  Une Dreamboxin time e kam pasur multiboot me ozoon ne flasch edhe gemini e newnigma ne usb,mirepo pasi qe nuk i perdoresha tjeret perveq geminit e kam deinstalu dhe tash e kam gemini 4.5,jam i knaqur me kualitetin e kanaleve dhe stabilitetin.....sa i perket Klan Kosoves ne fakt Baton Haxhiu ka emisione me tema interesante dhe Lajmet i kan gjithashtu te pandikuara politikisht...per mu si kosovar diqka qe duhet me pas.
   
  #12
 13. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Klan Kosova


  Se ke lexu mire se e kam cekur se probleme kan vetem dreamboxat 800 me disa lloje imigjash,une e di qe edhe me ni resciver 50 euro munesh me shiku pa problem po dreamboxi jem qe ka kushtu 600.- fr nuk bajke ky kanal derisa e instalova gemini 4.5.
   
  #13
 14. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Klan Kosova

  une e kam DB 800HD dhe DB 500, te DB 800 nuk ka signal klan kosova kurse te DB 500 po kam signal pa penges.
  Pse vetem te DB 800 nuk ben Klan Kosova nuk po mundet me skjaru askush.
   
  #14
 15. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Klan Kosova

  A krejt kanalet cka Jane ne kete frekfenc te Klan kosova nuk Kane signal
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.