Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Kanali sa niskom SR i DBox2

mrkin

Ist gelegentlich hier
Registriert
14. Februar 2009
Beiträge
39
Reaktionspunkte
2
Punkte
28
Pozdrav svima
kao sto se vidi iz naslova moje pitanje bi bilo da li je moguce sa jednim Nokia DBox2 sa neutrinom(npr. GLJImage-om)gledati kanale sa niskom SR naprimjer BHTV TVBN i ostale.Licno imam enigmu i ne laufa bas perfektno sa ovim nasim kanalima ali ide nekako.
Antena je multifeed T85 sa 4 Lnb-a samo za informaciju ako to uopste igra kakvu ulogu.
Probao sam par puta sa neutrinom i nije islo pa me interesuje da li ie to uopste tehnicki moguce.

Pozdrav
 
AW: Kanali sa niskom SR i DBox2

Zdravo.


Jeste da nemam Nokiu i ne hvatam 16°:aha:
Moja Nokia je za kabel, a imam i Philips za satelitsku,samo ne koristim ih vise jer sam presao na dreambox sa 2 tunera.
Ja ti sad na zalost ne mogu reci kako je kod 16 Stepeni, jer taj satelit ne hvatam, ali sam sve ostale domace programe na 13 stepeni mogao gledati bez problema i moze jos uvjek. Zebradem i KW-Image.
Ti na zalost i nepises u cemu je stvarno problem. Sta znaci " nelaufa bas perfektno, ali ide nekako"..."Probao sam par puta sa neutrinom i nije islo"?
Ima li slike ili nema? Gdje je problem? Koliko je meni poznato, razlika izmedju neutrina i enigme je samo po izgledu i rukovanju. DBOX2 ostaje DBOX2.
Ja bih ti preporucio, kad vec hvatas 4 satelita onda sebi kupi posten receiver pa ces moci sve gledati kako treba. Napravis neki Abo i sa CS ce ti sve biti otvoreno. I ja sam dugo drzao do dbox2, ali je zastarila. Kad je sad nekad uzmem da isprobam nesto,... uzas.
Platis jednom postenih 200-500 eura i onda imas pravi alat.
Onda vjeruj neces imati problema nikakvih, samo gledaj i uzivaj.
Jednom namjestis kako treba i radi.




pozdrav :thank_you:
 
AW: Kanali sa niskom SR i DBox2

Zdravo

Ovo "Ne laufa bas perfektno" znaci da imam poteskoca sa kanalima sa niskom simbol ratom na svim satelitima sa DBox-om dok sam sa drugim resiverom(galaxis) sve to bez problema sa istom antenom hvato. Slika zamrzava i prekida. Negdje sam na forumima citao da je sa neutrino image-ma na DBoxu situacija jos losija.
Interesuju me iskustva ostalih i dali neko havata ove kanale na DBox-u pod neutrino image-ima (npr. slijedece Eutelsat-bntv dm sat,RTVCG Astra-Sat1, ProSieben ).
Hvala za savjete za dreambox. Kakva je situacija na dreamu sa ovim kanalima?Koji mi mozes preporuciti za ca. 200€

Pozdrav
 
AW: Kanali sa niskom SR i DBox2

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Hallo
Ja se igram zadnih 15 dana sa dboxom i ovim nasim kanalima (neutrino Glj image)nemogu da uhvatim ove sa niskom simbolratom kao sto su Bn,Dm,Topmusic i,t.d, a kako mislis da bi sa enigmom trebalo bit lakse za uhvatit
Pozz.
Braco
 
AW: Kanali sa niskom SR i DBox2

sa Dream box nema taki problema ja imam dva dreama na svakom radi prefektno,imam 1°,13°16°i 19° radi bez Problema i na CS isto tako,mada sa CS imas veci izbor za Pay kanalima..

PS:za D-box ti nemogu nazalost nista reci jer ga nemam!!
 
AW: Kanali sa niskom SR i DBox2

Hallo
DBox2 fukcionira sa Astrom i Hotbirdom bez problema ali sa ostalim ne ide.Ja sam pokusavao puno puta i sada sam odlucio da predjem na Dreambox.DBox ti je dobar za Astru i kod mene je vec 10 godina u upotrebi i sada ide u zasluzenu penziju.Bio je super igracka,za ljude koji vole da se igraju sa raznim Image-ima,i ostalim snik-snakom

Ljep pozdrav
 
AW: Kanali sa niskom SR i DBox2

e sad,izvini,ali moram da te demantujem!postujem to sto imas dbox 10 godina,ja sam ga tek skoro dobio na poklon,i ovo moram da prokomentarisem!kada sam ga prikopcao na antenu,apsolutno svaki satelit je imao prijem i to sa zadovoljavajucim i gledljivim signalom!sto me opet dovodi do toga da moram da kazem,dobar lnb i dobro namestena antena!i sve ide bez greske!
 
Zurück
Oben