Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Instalacija 13°16°19°

dejoo

Ist gelegentlich hier
Registriert
29. Januar 2010
Beiträge
90
Reaktionspunkte
1
Punkte
8
Momci treba mi malo pomoc, uvezi hvatanje 13°16°19°

Kupicu Triax 95x85 Antenu, i Specialnu Sinu za hvatanje Satelita sa 3° razlike. :Link veralten (gelöscht)


Moj Problem je:

1.na koj SAT treba da pocnem da nadjem Signal ???

2. Znam da je 16° pre par meseca imao Kvar,
sad ja to nerazumem tacno. za hvatanje Total TV i Pink.
Koj Sat mi treba sad °16 ili 15.8° , znaci koj treba da najdem sa najjacem Signala. da imam ove nase EX-yu


hvala vam na Pomoc.
 
AW: Instalacija 13°16°19°

uvjeka pocinjes sa Etuelsat..to nema nista veze sa kvarom..
ti trazis kao i prija..stavi eutel kao srednji LNB i tu nadzes signal i onda
sa strane stavis Astru i Hotrbird..
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Ja ti nebi preporucio taj Inverto multiconnect nije se dobro pokazao bolje uzmi Megasat ili Alps LNB
 
zasto smece,
imam inverto quad multiconnect na 16°, radi bez problema...

ne kazem sad koji je bolji ili losiji
samo ako sa alpsom ides na vise receivera
za astru i hotbird moras onda isto imat alps quad
dok sa jednim invertom na 16° ostale uzmes koje hoces - i prodjes jeftinije...

multifeed nosac moze i najjeftiniji (samo za razmak od 3°)
 
AW: Instalacija 13°16°19°

jeli koj Program da trazem na 16° , da imam sve posle. ?
 
AW: Instalacija 13°16°19°

lele Ljudi sto mora ovo da bude tako komplicirano. mislim da me Diseq sad zeza.
Sta je najbolje da trazim 16. direktno bez diseq , pa posle ostale, isto tako, tek na Kraj da prikljucim Disec.Schalter

ovo sam napisao u nemacki theard:
Von Rechts nach Links. A: Astra B: Eutelsat C: Hotbird =19, 16, 13

----O-----O-----O---- hinter der Antenne
13 16 19

Einstellungen bei der Dreambox 800:
Konfiguration einfach
Modus Disec A/B/C/D

Port A: Astra 19
Port B: EurobirdW2 16
Port C Hotbird 13
Port D: nichts Angeschlossen
Spannung und 22KHz setzen nein
Diseq nur bei Sat-Wechsel setzen nein
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Momci molim vas dajtem mi nesto nade.

ju uopste ne nadjem taj 16.E
(izvninite na losu gramatiku i jezik isao sam na zapad u skolu:))

Prvo sam probao LNB Direktno u DM800 pa trazio sam 16°
16.0°E Eutelsat W210957 H 2821
nema sance, bas nista. a posle sam Probao ASTRA, tamo sam nasao 95% sa 95% 14db. to znaci za DM800 veoma dobar Signal.

posle sam probao da Priklucim sve 3 LNB na Disec pa da probam da nadjem sa desni LNB Astru . tamo mi je Problem da mi uvek Srednji LNB nadje Astru a ne Desni kako treba.
ja nemam vise ideje i zivce, Stvarno tek i kad napolje -Temp.
mozda je neko iz blizine St.Gallen(Swiss) ili tako da svrati , ja bi mu naplatio
Ucemu je vazon.?? sta vi mislite.

Moja opream: Triax TDS88
Inverto Single Lnb Multiconektion Kit. Disec 1.0
DM 800 black hole.
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

pa ako si okreno tanjir prema astru 19,2 i postavio sve tri LNBove onda je logicno da je srednji lnb astra. sad samo trebas da pomicas malo prema ljevo ako stojis ispred satalita ako si iza onda prema desno. Onda ce srednji LNB biti na 16° istocno
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


to mi bio problem, Probao sam te Freqvenzie i nema sance da nadjem Signal. kad nadjem Astru tako dobro mora onda i taj 16° da se nadje nekako.

Antenna mi dovoljna Triax 95 x 85 cm tds 88. ??

@maricka

probao sam i to...
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Halo Dejo, hajde da ti ja pokusam pomoci. Ja sam monter satelitskih antena pa mozda uspijemo skupa.
Prvo bih ti predlozio da na srednji LNB nadjes Astru 19,2°. Gledaj da ti signal bude preko 90% kvalitete i pokusaj to tak da uradis tako da antenu pricvrstis tak jako ali da ju mozes ipak pomjeriti lijevo i desno.. Kada to nadjes onda pomjeraj antenu u desnu stranu (gledajuci od antene prema LNB-ima) i to pojeraj po milimetar dva, svaki puta malo zastani i konroliraj ili na reciveru ili na mjernom instrumentu dali si dobio signal. Bitno je samo da ides pomalo i da zastanes radi relativno loseg signala na Eutelsat-u W2. Kada dobijes na srednji LNB Eutelsat W2 onda ti je s desne strane (gledajuci od antene prema LNB) Astra 19,2°E a s lijeve strane Hotbird 13°E. Na Diseq mozes sloziti Astra 1/4 Eutelsat 2/4 i Hotbird 3/4 ili kako mi to monteri tu u Austriji radimo Astra 1/4 Hotbird 2/4 i Eutelsat 3/4.
Zelim ti da uspijes a ako ne javi se pa cu ti dati moj Handy broj pa me mozes nazvati dok namjestas Antenu da ti pokusam onda preko tel malo konkretnije objasniti na moguce greske koje, mozda radis.
Pozdrav, Jure
 
Zurück
Oben