Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

GigaBlu HD resiveri?

biha

Freak
Registriert
24. April 2009
Beiträge
215
Reaktionspunkte
106
Punkte
103
Jedno mozda za znance banalno pitanje,ali za djeda nepoznato?
Gledam po internetu HD resivere,medu njima i GIGABLU?
Ima ih dvije vrste! GIGABLU HD 800solo i GIGABLU HD 800SE!
Ovaj prvi je jeftiniju za jadno 40-70E,pa me interesuje gdje je
razlika medu njima, i jel ovaj drugi bolji? Hvala!
 
AW: GigaBlu HD resiveri?

Solo ima jedan satelitski tjuner a SE ima satelitski i kombotjuner za kablovsku/terestric. Oba dva su slabo izradjeni resiveri. imas samo jedan tim koji pravi imidz za njih al to nevalja nista. imidz je netsabilan i puno plugins nerade na njemu. bolji da uzmes malo vise para u ruke i kupi sebi dreambox ili vu+.
 
AW: GigaBlu HD resiveri?

Izvinjavam se unapred ali ne mogu 100% da se slazem za "harom" :)
Ja sam Uzeo Giga Blue 800 Solo, kao prvo sto je bio jevtin a kao drugo cisto da ga izprobam kako radi.

Tacno je da Solo ima samo jedan tuner, ali koliko sam vido vec moze da se kupi.

Takodje je tacno da ima samo jedan tim (ali mislim da su 2) koj naprave imidz za taj resiver.

Ja trenutno installiram novu verziu id 21.12, predhodnu od 27.10 je radila bez ikakvih problema, jednom samo jednom mi se "obesio" kad sam probao nesto da installiram.

Tacno je da nekoliko Plugins fale, ali moze da se ubace neke od naprimer Dreambox.

Javi cu vam kako radi resiver za novi imidz, ali ako se to ostvari sto kaze Team Red (oni koj su napravili taj imidz) bice to do sada najaca software za gigablue.

A sto se tice Signala i Slika to nemogu nista lose reci, stvarno je za TU cenu super !!!
 
AW: GigaBlu HD resiveri?

Da bas tako,ja neznam dali si ti druze har imao giga blue kod sebe?jer kako vidim pises nesto o padovima Boxa,evo ja ga koristim vec 3 mjeseca bez ijednog pada ili slicno tome,box je za tu Lovu na svom mjestu i plus posjeduje kompletni Forum koji se bave i rade na ispravki.
 
AW: GigaBlu HD resiveri?

Ova su zapazanja sto sam dobio od jednog finog decka ,,Goran"sa drugoga foruma!
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Re: GiGa blu resiver? prijatelju @biha ja sam za sad zadovoljan sa resiverom,sto ne znaci da ces i ti bit ako ga kupis.
sve zavisi koje su tvoje potrebe i sta ocekujes da resiver odradjuje.

evo prvo pisem pozitivne stvari koje sam ja primjetio:

1. najpovoljniji originalni(nije kineski klon) linux resiver sa MIPS procesorom sto znaci da u njemu radi nativni CCcam i nema dodatnog portovanja sto rezultira jako stabilnim radom u cs-u(naravno zavisi od linije koju imas).

2. dvije godine garancije na skoro sve moguce kvarove(ako si u njemackoj mozes provjeriti)

3.kuciste solidnih dimenzija i nema potrebe za ventilatorom(kod mene kad sam testirao radio na hd kanalu preko 30 sata kontinuirano bez povecanja temperature(hladan ili malo mlak resiver)

4. procesor kao u vu+solo MIPS na 333 MHz sto rezultira jako brzim radom samog resivera kako zap kanala tako i setanje kroz meni

5.C* radi jako dobro ,u mom slucaju, kao klijent jer nemam ni jednu satelitsku karticu pa da ga koristim kao server.
koristio sam cccam 2.2.1 a od prije par dana 2.3.0 i otvara mi trenutno skoro sve kanale koj su mi na raspolaganju preko linije. i hd i sd kanale.

6. media player je standardni player kao i u dreamboxu i sto otvara dreambox otvara i gigablue

7. youtube radi normalno i tu nisam primjetio problema osim sto moras biti u toku kad youtube uradi neke promjene kod njih samih(a cesto oni nesto mjenjaju) pokupis fix sa addon servera i nema problema.

8. ddamir subtitle player radi savrseno i trenuto imam verziju 3.10 i to radi bez problema

9. eksterni hdd ne koristim ali kako citam i to radi ok,normalno zavisi koji hdd je u pitanju jer ima nekih divljih koji ne rade dobro ni na jacim i boljim resiverima

10. pristup hdd-u na PC-u preko mreze radi

11. pravljenje virtualne(swap) memorije na usb sticku radi savrseno jer to odradjuje resiver.
ja koristim swap od 128 mb i on mi sluzi za skidanje epg sadrzaja za nekoliko dana unapred i za
picone. na usb sticku , takodjer, skidam i titlove za ddamir subtitle player


12. na addons serveru ima skoro sve sto je potrebno(emulatori,konfiguracije za citanje pojedinih kartica,softcam kljucevi,liste kanala,plugini,piconi, i jos dosta stvari

13. citac kartica cita skoro sve dostupne kartice, CI modul ne znam kako se ponasa jer me i ne
zanima trenutno

14. tuner mi djeluje dosta osjetljiv ali to je sigurno na razini i ostalih slicnih resivera u tom cjenovnom rangu

15. daljinski dobro reagira na dodir dugmica a i sam daljinski je za mene ok,jer volim malo veci daljinski a i dobro hvata u svim pravcima u odnosu na resiver

16. pristup internetu preko wirelessa radi ok ali se mora paziti pri izboru usb wireless sticka jer su trenutno u driverima podrzani stickovi sa RT3070 chipom

17. DVB-t usb adapteri za gledanje zemaljske digitalne tv takodjer rade i tu je malo poduzi spisak onih koji rade pa to necu pisati. ima na oficijalnom forumu popis.

a sad negativne stvari po mom misljenju:

1.jedan usb utor je premalo za danasnje zahtjeve,ali se lako rijesi sa usb hubom koji kosta par eura

2. posto je resiver dovoljno velikih dimenzija trebali su napraviti mogucnost ugradnje unutrasnjeg HDD-a ili bar vanjski SATA prikljucak

3. postoji bug u driverima i navodno ako se resiver ostavi 20-ak i vise sati na jednom HD kanalu iz sky italia paketa resiver zablokira i moras cupati kabal iz struje da se ponovo boota i upali,mada ne znam zasto bi drzao toliko na samo jednom kanalu i to bas iz sky italia paketa ako se vec zna da postoji neki bug u tome.

4. trenutno enigmu za resiver prave dva tima Team RED i HDF team. ovaj od team RED je za moje potrebe dovoljan ali bi ipak bilo dobro da pocne jos koji team da radi enigmu. ovih dana bi trebalo da izadje i enigma od PLI teama(bar su takve najave)

5. citac kartica ima problema sa njemackom hd+ karticom jer i njih ima vise vrsta(to me ne interesira pa ne znam konkretno koje rade a koje ne)

6. ako se sjetim jos cega napisat cu.

eto biha ovo je moj osvrt i zapazanje i bez obzira sta ce na ovo replicirati max ja sam ipak znao za sta planiram koristiti resiver i dobro sam promislio prije nego sam ga kupio. za moje potrebe ima i previse opcija jer mi resiver treba za gledanje satelitskih kanala. za ostale potrebe imam laptop i dvd player. IMG Removed IMG RemovedGoran!
 
AW: GigaBlu HD resiveri?

mogu samo da se pridruzim gore navedenom,resiver je za 5.ako neko ima problema sa postavkama spreman sam pomoci. na PN ili skype stojim na usluzi.pozz
 
Zurück
Oben