Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

Dieses Thema im Forum "Krejt për Reciver" wurde erstellt von dream8000ks, 14. Januar 2010.

 1. dream8000ks
  Offline

  dream8000ks Newbie

  Registriert:
  13. Dezember 2009
  Beiträge:
  5
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  Pershednetje bashkeatdhetare,

  Ka disa dite qe posedoj Modelin Dreambox 8000 HD me 1 TB HDD dhe incl DVD, dhe poashtu kam instaluar Nabilosat Black Hole. Tani me duhen info te detalizuara krejt qka muj me shfyrtezue Reciverin dhe mundesit e tij, psh

  1. Ku dhe si me e lidhe, (menyra) per me i shikue programet e Digitalbit dhe Tringat (prova experimentale) pa pagese ?

  2. Ka njohuri dikush per funksionin "Timeshift" dmth qe Timeshifti me funkionue automatikisht sikr te modeli i Topfieldit psh.

  3. A ka mundesi permes Dreamboxit, nje program Live (psh TV21) me e plasue ne faqen e internetit (psh livestream) e pastaj permes embed Code me u lidh me faqen personale ?

  4. ku ka shenime te detalizuara ne Shqip apo ne Gjermanisht per te gjitha funksionet dhe fotografi te ilustruara per fillestare per Dream 8000 HD ?

  5. A esht e njejte procedura dhe programet te modelit tim 8000 sikur tek modelet tjera psh DM 800 HD , apo DM 7020 ?

  Ju falenderoj nese keni ndonje pergjigje te sakte.
   
  #1
 2. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

  pershendetje

  kush ka njohuri cilat modul i ka te integruar

  Dreambox DM 8000 HD

  a e njef CARD te digitalbit te cilet do te kalojn ne MPEG 4
  apo duhet pe tjeter MODULI i famshem ? !
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

  nese e installon cccam i lexon krejt kartat, edhe modulin e digitalbit e lexon
   
  #3
 4. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

  une e kam nje 800 hd
  punojn te gjitha por pyetja ime ësht si ka mundesi kanalet e digitalbit te cilet do te kalojn tash ne MPEG 4 me i hap, pa modul por vetem CARD te digitalbit
   
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

  jo vetem me kart te digitalbit kanalet cka shkojn ne paring nuk mundesh me i shiku pa modul
   
  #5
 6. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

  nuk e di a kan keta dreambox 800 HD SE vend per ci module
  me sa e di une nuk kan apo ??
   
  #6
 7. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 8000 PVR HD - Kush ka pervoj dhe vullnet per ndihme ?

  jo nuk kane te duhet ta maresh nje dreambox 7020 HD
   
  #7

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.