Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox 800 hd clone

cummert

Newbie
selam

ben bir tane 800 hd clon aldim uzerinde version 72 yazioyr.en son hagi img atmam gerekioyr iyi calisan img

iyi gunler

AW: Dreambox 800 hd clone

sim olduyunu nasil anlayacam galiba sim 1 sim 2 var databaseye baktim birde bunu gördum bu img bu olurmu benim alete Link ist nicht mehr aktiv. : Gemini 5.0 OE1.6 dm800 SSL72 clonesafe (38.68 MB)

yaw ben nebilim hangi sim var senin dm800 de??
nerden aldiysan sor vaya cihazi ac ve bak hangi sim var

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
burda heterli kader image var ama hangi sim senin cahazda var ben nebilim
ama dikkat yanlis image alirzan display de error yazar ozaman daha coook problemi olur!!!:emoticon-0141-whew:

@cummert

Kardes bak ben sana yardim itmeye calisiyom sen bana oyle yazion senin sordun zoriya anlami yok
sen bana yazion olur mu olmaz mi ben sana yaziorum sim bak olur olmaz ben nebiliyim hangi sim
var senin cihaz da ben nebilim onu ben bilmem mi ilazim sana soriyorum ben simdi!!!

sakin ol Ms.O. :) Gemini nin son imagini at isini gördükden sonra hepsi ayni. aralarinda cok fark yok. bana sorarsan calisiyorsa hic dokunma cihazina.
ben yinede sana link vereyim.

Link ist nicht mehr aktiv.

Ya arkadaslar, birazcik olsun türkcemize dikkat edelim yazarken. Tamam burasi, Türk Dil Kurumu degil, ama bagzilarin Türkce'sinden okurken utandim ya. Bu kadarmi asimile olunur ya. Tamam hepimizin Türkcesi bir numara degil, benimikide dahil, ama bu kadir bana pes dedirtdi. Kimse gücenmesin lütfen. Art niyetim yoktur. Sadece birza dikkat edelim yazarken diyorum, baska bir sey degil.

Bir kac örnek:

Receiverin alt kizimin da yazar normalde hanki sim oldunu
Receiverin alt kisminda yazar normalde hangi sim oldugu.

eher yazmaza ciyazin ac ve bak hangi sim varza.
Eger yazmazsa cihazini ac ve bak hangi sim oldugunu.

Hele bu yazilana (asagidakine) pes diyorum. Üc satir yazmis, bir lafi anlatamamis, karsindaki insana birde laf anlatamadigi icin elestiriyor. Ya arkadasim, sen dogru dürüst anlasir Türkce yazamiyorsun, karsindaki senin ne demek istedigini anlayamiyorki. Üstelik birde bunun farkinda degilsin. Ya hic mir bir cümlede nokta veya virgül kullanmazsin?

Kardes bak ben sana yardim itmeye calisiyom sen bana oyle yazion senin sordun zoriya anlami yok
sen bana yazion olur mu olmaz mi ben sana yaziorum sim bak olur olmaz ben nebiliyim hangi sim
var senin cihaz da ben nebilim onu ben bilmem mi ilazim sana soriyorum ben simdi!!!

Biliyorum, simdi herkes beni elestirecek. Pesinen söyleyim, gayem kavga cikartmak degil. Benim sirf hedefim, belki aranizdaki birisi utanirda, türkcesini düzeltmek icin caba gösterir diye. Ama benimkide büyük bir ihtimal hayli hülya. Ne olacak bu haliniz? Almanca karnede 4 veya 5, Türkce 6 eksi.

Umarim icinizde birkac kisi anlamistir ne demek istedigimi.

Konuyu böldügüm icin kusura kalmayin. Birisini rencide etdiysemde pesinen özür dilerim. Ama bu uyariya yapma zaruriyeti gördüm kendimde.

Zuletzt bearbeitet:
Evet, haklisin. Ama yine tabiri cahiz olarak söylüyorum, tokati yinede yiyeceksin. Madem daha iyi Türkce biliyorsunda niye yazmiyorsun ya! Bagzi arkadaslar Türkcenin irzina gecmisler haberleri bile yok...

cünkü biz dogru dürüst türkce yazaydik senin gibi insanlar arka planda kalirlardi,
sünuda unutma freund sen belki sonradan gelmesin ama bazilari burda dogma büyüme senin gibi türkceyi cok iyi bilmesler ginede
elerinden gelikce burda bildikleri türkce yle yardim etmeye calisiyorlar senin gibi bizim türkcemizi kötülemeden.

saygilarimla

haaa türkcem de yanlis bir cümle bulursan al senin olsun

Kasper64, bak biraz ugrasinca, nasil dogru Türkce yaziyorsun. Ha bu arada, ben sonradan Almanya gelme degilim. Almanya'da dogup büyümek dogru dürüst Türkce ögrenmeye engel degil. Internet'de aksama kadar bilmem ne sayfalarini okuyacaklarina, günde bes dakika Türkce haber siteleride okusalar Türkce'leri düzelir. Herseyi gurbete yikmak cok kolay. Artik herkes yetiskin. Türkce'sini düzeltmek isteyen, bes dakika günde ayirarak düzeltebilir. Almanya'da dogma büyümeyiz diye kimse kendine uyduruk bir kapi aramasin.

Ha buarada, benim Türkcemin Türkiye'den gelmis birisi ayarinda görmen, beni mutlu etti. Hic yoktan o insanlar gibi geldigim kökeni unutmamisim. Ama suc o cocuklarda degil, analarinda babalarinda.

Mod fazla uzamadan konuyu kapat. Bunlar zaten nerden geldiklerini unutmuslar. Anlatsan neye yarar.

Selam arkadaşlar, bende bir tane "DM800se Clone triple tuner, Sim 2,1" alıcısı var, bu alete KD ayarlı hazır bir image yüklemek istiyorum, ama kanallar da ayarlı olsun istiyorum Ben şu kanal açma işini bir türlü çözemedim, ne yaptıysam olmadı. 5-6 Image denedim ama yine de olmadı, frekansları elimden tek tek verdim yine açılmadı. Elinizde hazır image varsa sunabilirmisininiz veya öneriniz varmı?

Zurück
Oben