Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dreambox 500s

raja

Ist gelegentlich hier
Registriert
29. Mai 2009
Beiträge
54
Reaktionspunkte
0
Punkte
26
ljudi jel posjedujei ko ovaj resiver dreambox 500s, imo bi par pitanja
 
AW: dreambox 500s

1. ako gledam npr. astru i stisnem na daljinskom broj jedan onda mi automaski okrece antenu na hotbird 13
2. kako se na daljinskom mijenjaju sateliti
3. kako se ukljuci untertitel
 
AW: dreambox 500s

Ja nemam DM500 ali bi trebalo u tome da su isti DM800 i DM500.

1. Ako stisnes bilo koji broj na daljinskome onda normalno se prebacuje na taj kanal koji je na tom rednom broju u buketima. Ako ti je u buketima na rednom broju 1 neki program koji se nalazi na hotbird onda se naravno antena okrece na njega.
2. Pritisni preko "OK" strelicu na gore i dole da se otvori Kanaliste i onda procitaj ispod liste sta sve pise kraj obojenih tacki. Kod mene kraj zelene pise satelliten i kad pritisnem na zeleno dugme onda sam u listi satelita. Odaberem koji hocu i otvorim Ordner i unutra su svi kanali od odabranog satelita.
3.Pritisni dugme "Audio" i sa strelicom gore dole do mjesta gdje pise Menu i onda sa strelicom desno levo dok ne pise Untertitel.

P.S. Za 1 i 2 skini sebi ovdje iz Database "DreamBoxEdit" i sa tim programom mozes sebi da poredas kanale kojim redom hoces i ponovo vratis u DM i uzivas.
 
AW: dreambox 500s

e ovako da nebi otvaro novu temu imam problem sa boxom 500s prosle nedelje sam instaliro sa programom ,Dream up ,i flashwitzard a ove nedelje sam hteo dalje sa DCC ali nece ip adresa mi nije tacna od dreamboxa uvek se javlja greska zbog ip adrese i probo sam ponovo iz pocetka saovim dream up funkcionise zato sto spajam sa nulmodemom kablom ,a sa flaswitzad nece zato sto spajam sa necwerk kablom,a kad pokrenem DCC pojavi se zuta linija izmedju routera-PC a za dreambox je crvena,jestel razumeli moj problem e sta da radim sad
 
AW: dreambox 500s

uzmi sebi total comander i radi dalje snjim..nije greska u DB nego u Kofiguraciji tvoga rutera..ja imam isti Prob..i nista do sad..sve radnje radim preko total comander ili filezilla Programa..ili ako imas Laptop onda idi preko Wlan tu ide kod mene..samo preko Lan nece..
 
AW: dreambox 500s

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

ja nisam siguran da sam te bas najbolje razumeo!koliko shvatam,ne mozes da se spojis sa boxom preko dcc i flashwizard!ako je tako,proveri jel ti cekiran dhcp u resiveru,mozda ti router dodeli uvek drugu ip ako stalno palis i gasis box!jel user i pass upisan u navedenim programima!ti programi normalno funkcionisu sa lanom i bezicno i direktno!
 
AW: dreambox 500s

hvala ljudi na pomoci a posto sinoc nisam odma dobio odgovor trazio sam po internetu i naso odgovor pa da ga napisem mogu se i drugi okoristit image sam ubacio sa Dream up 1.3.3.4
a sa Dream up 1.3.3.7 kad prikacim kabal ucita ali kad ubacim image krene krene tri kockice i iskljuci i pise Abgebrochen dur benutzer
 
Zurück
Oben