Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Crni

Hacker
Registriert
20. August 2009
Beiträge
329
Reaktionspunkte
54
Punkte
88
Ort
digital-eliteboard
Hallo,da li neko zna kako se podesava wifi-usb stick kod mene nikako ne ide dal itreba treiber ili jos nesta da se instalira
pozz
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Da dopunim


https://www.digital-eliteboard.com/threads/64327

Ja sam licno kupio ovaj "MSI US54SE II chipset RT73 Chip läuft mit WPA2 Verschlüsselung" ali ne ide uvjek kako treba. Cesto puca veza iako je udaljen nekih 4-5m od Router-a i jacina signala je 85%. Nekada radi 15 dana bez problema a nekada zna da se prekine veza 4-5 puta u 2 dana. Nisam zadovoljan jer se veza ne uspostavi posle toga sama vec moram da restartujem rucno bezicnu mrezu i onda se tek uspostavi ponovo veza. Ovih dana idem na odmor, ali cim se vratim kupicu ovo
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
. Velicine je kao mobilni telefon i kosta nekih 30€ i poveze se bezzicno na router i onda DM prikacim preko LAN na njega. Najbolje je preko lan ali morao bi kablove preko ciejle primace i hodnika da pruzim i ispod par vrata i to ne ide nikako. Nisu losi adapteri preko struje (dlan) ali su malo skupi.
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

@kinez

ako imas produzni kabal za usb pokusaj neku drugu poziciju. mozda smeta neki gerät.

ima dlan u paaru oko 50€. to nije skupo.
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Na produznome je vec i stavio sam ga na poziciju i okrenuo tako kako najbolje hvata signal. 85% je ja mislim sasvim dovoljno ali ne znam dali je do Treiber-a ili do neceg drugoga. A ne kupuju mi se ni skupe stvari jer trazim drugi stan i tamo cu to drugcije srediti jer cu odmah gledati da prebacim prikljucak za telefon i internet u primacu i onda je lako sakriti 2-3 metra kabla u lajsnu. Hvala ipak!
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

probaj sa wep verschlüsselung ili unverschlüsselt. ako i dalje zeza onda bi pokusao neki drugi image.

ps: tp link ti mogu preporuciti. on radi super na dm800 sa newnigma2 i to na clone.
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

pozdrav svima
dali ide na ovaj imag
dream elite BH na 800hd clon
hvala unapred zahvalan
pozdrav
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Cao drustvo ka oprvo hvala tebi nbanane za anleitung
ali ja nemogu da nadjem pod eistelungen taj kernel module kod mene nema toga
ja imam image ovaj novi gemini2 v.5.0
i kod mene nigdje ne stoji kernel module
ako netko zna gdje i kako nek se javi
A WIFI-Stick je orginal od DREAM
evo stranica
Link veralten (gelöscht)
pozz
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

kod gemini 5 nema ta optcija kernelmodule. nabodes stick u dream i napravis neustart. onda mozes podesavati u menue/einstellungen/netzwerk.

@goran
poslao sam ti pn
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Jupiiii bravo sbanane imas pravo bas ti hvala uspio sam bas kao sto si i rekao sve je ok
samo vidijo si link gdje sam ga narucio i pise kao orginal dreama
a meni pokazuje kao hersteller ist od ZYDAS dali je to tacno ili je nekakva kopija pojma nemam
u svakom slucaju sada radi hvala jos jednom
pozz
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Oko mene ima nekih 9 routera i sad zamisli sta bi se desilo kad bi skinuo Verschlüsselung, svaki bi mogao surfovati tj. skidati muziku itd. preko moje veze. Hvala na pomoci ali cu ipak prvo pokusati sa WlanBridge koju sam gore naveo. Evo sad radi vec 3 dana bez prekida ali evo vidis kako kada, nekad ide nekad ne ide.
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

ma ja sam misleo samo za test da izkljucis verschlüsselung. to je svakom jasno da ti treba verschlüsselung. mogo bi sa WEP da pocnes on ti je nesto "meksi" nego WPA. kada sam se ja zezao sam diablo-wifi stavio sam na WEP pa onda nesto bolje radilo. koliko se ja jos secam.
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

CAo drustvo sam par rijeci da kazem sto se tice tog verschlüsselung
kad ides na einstelung onda mozes da biras lijevo desno znaci imas wep,wpa wap 2 ili unverschlüselt ili sta ja znam
a da bi ti radilo moras da pogledas kao prvo na Routi ispod sta ti stoji i onda da izaberes koji je da li wep wap il neki drugi prepises cifre i tako mora da radi
pozz
 
AW: Dream Multimedia Dreambox WiFi-Stick DM 800

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Cao Crni! Ako si mislio uopsteno onda je ok i upravu si sto se tice uputstva. Ako si mislio na mene onda uzalud jer sam promjenio SSID i kljuc i vrstu zakljucavanja sa WPA2 na WPA/WPA2 jer na prvo se Stick nije htjeo spojiti i uz to jos da napomenen da moj Stick radi ali gubi vezu sa vremenom na vreme. Moze biti da je do Kanala posto ih jos troje ima isti kanal pa da vidim kako se ponasa. Ipak hvala.
 
Zurück
Oben