Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dream 800

svabo

Ist oft hier
Registriert
11. Dezember 2007
Beiträge
129
Reaktionspunkte
7
Punkte
38
Postovanje dragi zemljaci od prije par dana sam i ja vlasnik dm800 a do sada sam imao legendarni humax5400 pa tako da sam skroz neupucen u vezi d.box
Citao sam po forumu u vezi CS al jos nisam svario skroz cinimise kao prvo treba mi cccam debian a onaj link u forumu nije vise aktuelan
I ja sam platio kao mnogi drugi za godisnju pretplatu ali slika koci nemam bhtv1,ovaj sto je pravio ne javlja se navodno boluje:dfingers: pa bi ja pokusao sam a za pretplatu od nekih nasih kanala nije problem nabavicu karticu.Prije nego se pretplatim da li bi neko mogao na privat ili ovde pojasniti kako ovo sve radi tj.kako nastelovati router reciver i sta sve traba od alata(trenutno je kod mene CCcam2.0.11).Ako neko ima volje,znanja i zeli pomoci neka se javi na pv ili ovde a ja cu jos malo pokusati citati i uciti al se bojim da sta ne zeznem i ovo sto sad imam.HVALA
 
AW: dream 800

Zdravo Druze..

Vec ako si imao CS onda je pola Posla vec oduzeto...kao Prvo Kupi sebi jednu Lokal kartu,kao drugo ces dase prijavis na dyndns tu ces da otvoris sebi jedan Accont,kako to ide vidi ovde https://www.digital-eliteboard.com/threads/42475 ,poslije toga ces da Otvoris Port na ruteru,sve zavisi koji Ruter imas,upisaces svoje Podatke sa koima si se prijavio na dyndns,te ces podatke da upises u Ruteru u odgovarajucu rubriku,ako je to sve uspjesno proslo,onda idemo na Trazit/davati svoju Lokal Kartu,to ces uraditi ovde u CS Bereichu,otvoris jednu Temu sta trazis i sta imas... ako se neko javi dabi zelio da stobom djeli,onda ces upisati jednu F: u Cccam cfg u var>ect>cccam cfg i dati jednu C: liniju

Kako izgledaju tipicne F: i C: linije

F: Jaran Lozinka 2 0 0 { 0:0:2 }

C: mojhost.dyndns.org 12000 Jaran Lozinka no

e tobi bilo to...
 
AW: dream 800

Vozdra Murati
Ja imam jos CS samo sto ja veze nemam dali kome dajem posto kao rekoh platio sam da mi naprave,jel ta lokal kartica jel to ORGINALNA kartica dali bi ja sad mogao da pokusam sam da se ukljucim na bhtv1 posto ga nemogu gledati i sad ako mogu davati i uzimati i da nadzem nekoga nekako mi je to jasno sa oslobadzanjem porta ali ovo F I C mi nije jasno i ako nadzem nekoga kako da znam da je to ta osoba i taj paswort dje da stavim.Ako imas vremena pojani mi pasa hvala ti unaprijd.
PS.Dali bi ja sad kada bi napravio acount DNS mogao sebe naci na mrezi i vidjeti uzimanje i davanje veze
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dream 800

Znaci kao prvo DNS acount
evo napravio sam DNS acount i namjestio u ruteru i sta sada
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dream 800

jel nema niko vise volje da pomogne stvarno citam al ne kapiram bas sve
acount sam namjestio anwendungsnamen sam stavio dns ,sta da stavim za ip adresu od mog kompa ili od dm800 i tamo kod dns nikako nemogu da akrtiviram wild kart-disabled a acount je u redu u ruteru stoji za port start 53 ende 53(PORTWEITERLEITUNG nadam da se ovdje port otvara) datenverhkertyp tcp
jeli ovaj dns acount radi kao web space jer kada idem prekoo ftp ili direktno ukucavanje adrese nema odgovora,hajd sad pomaazite hvala vam
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dream 800

Da tu trebas da otvoris Port,izaberi neki sa pet brojeva,onda idi na ovu Stranicu dabi video dali je otvoren
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
tu gdje Pise What Port? upisi taj Port koji hoces da otvoris i ides na check ..
 
AW: dream 800

sad je u redu stavio sam sad ip od drema a eror je bio zato sto sam prvi put stavio od kompa, hajde PASA MURATI SAD DALJE OBJASNJAJI
NA DYNS mi jos stoji wild card disabled igrali to kakvu ulogu
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dream 800

To neigra nikakvu ulogu...za tebe je vazno dole gdje Pise IP Adress tu ti mora da bude ista IP kao i dole izpod,ako nije onda ti ruter neradi Automaski Update,ili nisi dobro upisao u ruter..
 
AW: dream 800

tutorijal by macro1

Sada ću obijasnit kako Acccaunt InaDyn koji smo napravili upisat u DM

pa krenimo sa na daljincu stisnemo plavu tipku slika 1


1
IMG Removed

dobijemo sliku 2

2
IMG Removed

i sada nađemo (extras/setup) daljincu stisnemo OK dobijemo sliku 3

3
IMG Removed


pa ponovno OK nađemo Inadyn (dynymic DNS client) slika 4

4
IMG Removed


nađemo set UP i stisnemo Ok sljedi slika 5


5
IMG Removed

sad ovdje upišemo Username ,password to čemo napravit tako da dođemo do Username stisnemo OK i izzbrišemo sa crvenim dogmetom na daljincu tako ponovinoi za password i hostname Alias ostalo mora bit namješteno kao na slici 6
6
IMG Removed

sada na dljincu stisnemo zelenu tipku i spremi sad će bit slika 8

8
IMG Removed

nađemo Status:running (Logfile aviable) slka 8 i stisnemo OK da pvijerimo jeli se Obnovila IP slika 9


9
IMG Removed

Ovo sam izbriso eradi svoje zaštite ovdje gdje je označeno
crvemim mora pisat vaš hostname u DM (alias ) a IP vašeg ISP-a mora pisat gdje je označeno žutim sada nam je ostalo jioš otvorit portove u rutheru

tnx macro1
 
Zurück
Oben