Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dm800 sa newnigma

AW: dm800 sa newnigma

Prebacio sam image na resiver i sada koristim preko wlan-a.
A za cs bi onda trebo da spojim resiver sa crossover kablom i preko np dreamboxedita ubacio onda podatke?
 
AW: dm800 sa newnigma

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Prijatelju, da bi ti ja ili neko drugi pomogao, moram/o znati sta uopste namjeravas i sta si dosad pokusao?

Koju kartu imas? Koji Image? Da li ti karta radi u receiveru i s kojim emulatorom?
I kao najvaznije, sta uopste pokusavas da uradis? Koji podatke da ubacis i gdje?

Izvini, ali ja ne kontam ni 10 posto o cemu se radi.

pozzzz
 
AW: dm800 sa newnigma

imam newnigma image i hocu preko cccama cs da koristim.
hocu da neki free server da isprobam za cs.
Imam adresu od cs servera, pass itd
 
AW: dm800 sa newnigma

E to je vec bolje :)

Predpostavljam da su ti computer i receiver medjusobno spojeni i da receiver moze sam u internet da "ide".
Dokle si stigao, jesi li instalirao i pokrenuo cccam? Ako nisi, onda prvo to moras da uradis. Plava Tasta i onda "newnigma services". Tamo u "camds instalieren/hinzufügen" i svuci ce ti listu preko interneta od postojecih camova. Izaberes CCcam 2.1.2 i instaliras ga. Zatim mozees skinuti odmah i cccam.cfg, mislim da se nalazi na vrhu liste. Posto ti neces djeliti svoju kartu, kod tebe ce se sastojati cccam.cfg od samo jedne jedine linije. Tih podataka koje si dobio od tog freeservera. Znaci tu cccam.cfg mozes i sam sebi napraviti. Na komputeru otvori editor i ukucaj tamo samo tu C:Liniju koju si dobio, npr:

C: freeserver.dyn.dns 12000 pass user no

Sad tu datei "Speichern Unter" pod imenom CCcam.cfg.

Ulogaj se preko nekog FTP-Programa na receiver i datei CCcam.cfg kopiraj u ordner var/etc. Sad na receiveru startaj CCcam i ako si dobio korektne podatke, nesto bi se trebalo razvedriti :)
Da bi vidio da li ti uopste radi cccam na receiveru i da li dobijas kakve virtualne karte mozes preko nekog browsera, firefoxa ili inet-explorera da pozoves cccam-info. Ukucaj u adresszeile IP od receivera i dodaj :16001 na kraju, naprimjer:
192.168.1.5:16001
Ako ti cccam bude radio morao bi vidjeti "stranicu".


Eto, to je to :)


pozzz
 
Zurück
Oben