Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Digitalb me ndryshimin e kanaleve

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von Bessat, 25. Juni 2009.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Digitalbi i ka ndru kanalet neper frecfencat cka i ka pat ketu i keni krejt kanalet:

  Digitalb:10975 H 22500 4/5
  National Geographic Chanel HD UK
  Digitalb HD 1/2/3
  jane larguar nga kjo frec. SuperSportHD 1/2.

  Digitalb:11055 V 27900 2/3
  Top Channel-Top News-My Music
  Bang Bang-Cufo TV-Junior TV-Explorer 1
  2 Explorer- Explorer 3-Digi+-DigiFilm Author
  jane larguar nga kjo frec. DigiFilm Premiere-DigiFilm 5
  jane shtuar Digi Promo.

  Digitalb: 11094 V 27900 2/3

  DigiFilm Premiere-DigiFilm 5-6-7-8
  Channel X-XX
  jane larguar krejt kanalet me mpeg4.
  jane shtuar: DigiFilm Premiere-DigiFilm 5.

  Digitalb: 11449 H 27500 7/8
  SuperSport1-2-3-4-5-TV Klan
  news24-Digi Gold-MusicAL-TVSH Tokesor
  Ora News-KTV Kohavision-RTV 21 Sat
  jane larguar Big Brother Albania 1/2
  jane shtuar Digi Promo.

  Digitalb: 10717 V 27500 3/4
  SuperSpor 1 HD-SuperSport 2 HD
  TeleNorba -BBF-SuperSonic TV-Tirana TV
  National Geographic Channel Romania
  Nat Geo Wild Romania-Travel Channel
  The MGM Cjannel E.E-Fox Life S.E.E
  Fox Crimie S.E.E-XXX-4-X
  kjo eshte frec e re ne Eurobird 16A 15,8° East.
   
  Zuletzt bearbeitet: 28. August 2009
  #1
  biha gefällt das.
 2. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  Digitalbi prej sot i ka mbush 5 vjet dhe i ka be ndrishime te kanaleve si dhe i ka ndru emrat dhe sot kush e ka karten e DGA dhe i ka kalu Abonimi mundet te i shikoj kanalet free.


  [​IMG] TOP CHANNEL

  Televizion privat kombëtar. Kanali më i madh privat dhe më i ndjekur nga të gjithë shqiptarët, kudo ku jetojnë. Transmeton Informacione, emisione të ndryshëm, spektakle, filma, seriale...
  [​IMG] [​IMG] TOP NEWS

  Kanali informativ i TCH. Transmeton në DigitALB lajmet dhe të rejat më të fundit në 24 orë. [​IMG] [​IMG] MY MUSIC

  Kanali absolut i brezit të ri, me hitet më të mira të muzikës shqiptare e botërore, në 24 orë. [​IMG] [​IMG] BANG BANG

  24 filma e seriale të animuar për fëmijë, me gjithçka të dubluar në shqip. [​IMG] [​IMG] CUFO TV

  Kanali "vëlla" i Bang Bang me gjithçka tjetër për të plotësuar botën e magjishme të fëmijëve me filma, seriale të animuar e artistikë. [​IMG] [​IMG] JUNIOR TV

  Një kanal tërësisht për të rinjtë, por edhe për më rriturit. Transmeton filma e serialet më të ndjekur. [​IMG] [​IMG] EXPLORER Shkencë

  Kanal tematik i DigitALB që transmeton 24 orë në ditë dokumentarët më mahnitës mbi shkencën, teknologjinë, misteret dhe aventurat. [​IMG] [​IMG] EXPLORER Histori

  Transmeton dokumentarë mbi historinë, qyteterimet, dhe portretet e personazheve që kanë bërë epokë. [​IMG] [​IMG] EXPLORER Natyra

  Transmeton dokumentarë mbi udhetimet, natyrën, botën e kafshëve dhe gjithë gjallesat që popullojnë planetin Tokë. [​IMG] [​IMG] Digi GOLD

  Kanal i paketes PAY-PER-VIEW. Transmeton filmat me te fundit te kinemase. [​IMG] [​IMG] PROMO

  Kanal i dedikuar vetem promocionit te programeve te Digitalb. [​IMG] [​IMG] BIG BROTHER 1

  Gjithçka që ndodh gjatë 24 orëve në reality show, Big Brother Albania. Regjia 1 [​IMG] [​IMG] BIG BROTHER 2

  Gjithçka që ndodh gjatë 24 orëve në reality show, Big Brother Albania. Regjia 2 [​IMG] [​IMG] T

  Kanali më i ri dedikuar programacionit shqiptar. Show, spektakleve, filma e telenovelave më të ndjekura dhe nostalgjisë së filmit shqiptar. [​IMG] [​IMG] DIGIPLUS

  Kanali i dedikuar show, spektakleve, serialeve e telenovelave më të ndjekura dhe nostalgjisë së filmit shqiptar. [​IMG] [​IMG] FILM AUTOR

  Dedikuar filmave më të vlerësuar të kinematografisë botërore. Regjisorët, Aktorët më të mëdhenj me filmat e tyre kult. [​IMG] [​IMG] FILM HITS

  Sjell në ekran, filmat më të fundit e më të realizuar të botës së kinemasë. [​IMG] [​IMG] FILM Thriller

  Një kanal i DigitALB, dedikuar krejtësisht filmave thriller & horror. [​IMG] [​IMG] FILM Dramë

  Transmeton në DigitALB filma me tematikë familjare, sociale e Romancë. [​IMG] [​IMG] FILM Aksion

  Kanali i Dueleve të Mëdha! Transmeton në DigitALB filmat më të mirë aksion me aktorët më të mëdhenj të këtij zhanëri. [​IMG] [​IMG] FILM Komedi

  Filmat më të arrirë komikë, me aktorët më të mirë të humorit. Këtu, është e pamundur të mos qeshësh…! [​IMG] [​IMG] DIGITALB HD 1

  Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
  [​IMG] [​IMG] DIGITALB HD 2

  Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
  [​IMG] [​IMG] DIGITALB HD 3

  Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
  [​IMG] [​IMG] NAT GEO HD


  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT HD 1

  Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE, kryesisht futollistike, duke transmetuar gjithashtu programe sportivë e emisione direkte në studio.
  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT HD 2

  Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE, kryesisht futollistike, duke transmetuar gjithashtu programe sportivë e emisione direkte në studio.
  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT 1

  Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE, kryesisht futollistike, duke transmetuar gjithashtu programe sportivë e emisione direkte në studio.
  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT 2

  Kanal i Super-Sport dedikuar futbollit dhe evenimenteve LIVE nga sporte të tjera (Moto GP, Basketboll, Boks, etj) si dhe programeve të posaçëm për to.
  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT 3

  Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE nga sporte të ndryshëm. Transmeton ekskluzivisht programet e INTER CHANNEL.
  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT 4

  Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE nga sporte të ndryshëm. Transmeton ekskluzivisht programet e JUVENTUS CHANNEL.
  [​IMG] [​IMG] SUPERSPORT 5

  Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE nga sporte të ndryshëm. Transmeton ekskluzivisht programet e MILAN CHANNEL.
  [​IMG] [​IMG] TV KLAN

  Kanal privat Kombëtar. Transmeton Lajme, spektakle, filma e seriale të ndryshëm. [​IMG] [​IMG] TVSH

  Kanali publik i Radio Televizionit Shqiptar. Transmeton Lajme, Spektakle e programe të ndryshëm. [​IMG] [​IMG] NEWS 24

  Kanal privat informativ. Transmeton edicione informativë me të rejat më të fundit, si dhe programe të ndryshëm e reality-show. [​IMG] [​IMG] ORA NEWS

  Kanal privat informativ. Transmeton edicione informativë me të rejat më të fundit, si dhe programe të ndryshëm e reality-show. [​IMG] [​IMG] RTV 21

  Kanal privat kosovar.Transmeton Informacione, emisione të ndryshëm, spektakle, filma, seriale... [​IMG] [​IMG] KOHA VIZION

  Kanal privat kosovar.Transmeton Informacione, emisione të ndryshëm, spektakle, filma, seriale... [​IMG] [​IMG] RTK

  Radio Televizioni i Kosovës është transmetues publik informativ, kulturor, dhe arsimor i Kosovës [​IMG] [​IMG] MUSICAL

  Nje kanal i dedikuar tërësisht muzikës folklorike shqiptare, që do të perçojë kudo shpirtin e popullit tonë përmes këngës dhe muzikës në 24 orë. [​IMG] [​IMG] BBF*

  Kanal televiziv muzikor. Transmeton 24 orë vetëm videoklipe shqiptare të të gjitha rrymave si dhe programe të ndryshëm me në qendër muzikën shqiptare. [​IMG] [​IMG] STV*

  Kanal televiziv muzikor. Transmeton 24 orë vetëm videoklipe shqiptare të të gjitha rrymave si dhe programe të ndryshëm me në qendër muzikën shqiptare. [​IMG] [​IMG] TIRANA TV*

  Kanal televiziv muzikor. Transmeton 24 orë vetëm videoklipe shqiptare të të gjitha rrymave si dhe programe të ndryshëm me në qendër muzikën shqiptare. [​IMG] [​IMG] NATIONAL GEOGRAPHIC*

  National Geographic Channel është shtëpia për kafshët, natyrën, historinë, shkencën, inxhinierinë, njerëzit, vendet, dhe eksplorimin në televizorin tuaj.
  [​IMG] [​IMG] NATIONAL GEOGRAPHIC WILD*

  Shkoni dhe përjetoni takimet më të afërta me jetën e egër, të para ndonjeherë në televizion. National Geographic Wild është i dedikuar për të dhënë një depërtim të veçantë botës natyrore, mjedisit dhe krijesave mahnitëse që e popullojnë atë.
  [​IMG] [​IMG] TRAVEL CHANNEL

  Travel Channel eshte nje rrjet televiziv i cili transmeton dokumentare dhe show te ndryshem ne lidhje me udhetimet dhe pushimet perreth botes.
  [​IMG] [​IMG] MGM

  Metro-Goldëyn-Mayer ose MGM, është një kompani mediatike amerikane, e përfshirë kryesisht në prodhimin dhe shpërndarjen e filmave dhe programeve televizivë.

  [​IMG] [​IMG] FOX CRIME

  Fox Crime është një rrjet televiziv, i prodhuar nga Fox Broadcasting Company, me programacion i cili përfshin seriale të shumtë televizivë, si dhe filma, në lidhje me kriminalitetin, horrorin dhe investigimin.
  [​IMG] [​IMG] FOX LIFE

  Fox Life, është një rrjet televiziv, i prodhuar nga Fox Broadcasting Company, programacion i cili përfshin seriale të shumtë televizivë, komedi si dhe filma, po ashtu edhe programe origjinalë në zona të caktuara.
  [​IMG] [​IMG] CARTOON NETWORK

  Cartoon Network eshte nje rrjet televiziv krijuar nga Turner Broadcasting qe ne kryesisht transmeton programe te animuara. [​IMG] [​IMG] CHANNEL X

  Kanal i DigitALB me programe vetëm për të rritur gjatë 24 orëve. [​IMG] [​IMG] XX

  24 orë vetëm për të rritur. Akses i kushtuzuar prej kontrollit prindëror nëpërmjet kodit personal PIN. [​IMG] [​IMG] XXX

  24 orë vetëm për të rritur. Akses i kushtuzuar prej kontrollit prindëror nëpërmjet kodit personal PIN. [​IMG] [​IMG] 4-X

  24 orë vetëm për të rritur. Akses i kushtuzuar prej kontrollit prindëror nëpërmjet kodit personal PIN. [​IMG] Plus qindra kanale të tjerë ndërkombëtarë *Të gjithë këto kanale transmetohen në formatin MPEG-4 dhe mund të ndiqen vetëm nëpërmjet dekoderit KAON i cili ofrohet në treg vetëm nga DigitAlb.
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  prej shtatorit Digitalb me kanal te Ri
   
  #3
 4. dili
  Offline

  dili Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  26. März 2008
  Beiträge:
  65
  Zustimmungen:
  5
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  ai ka noj kush settiga te rij per dm 800 hd
   
  #4
 5. ardi
  Offline

  ardi Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  33
  Zustimmungen:
  12
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  shiko shoku merre qeta e si mos tet pilqen tregom ta qoi nje tjetr ok
   
  Zuletzt bearbeitet: 18. August 2009
  #5
  dili gefällt das.
 6. hajni
  Offline

  hajni Newbie

  Registriert:
  7. Februar 2009
  Beiträge:
  24
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  pershendetje,e kom 1 pytje un e kom karten e vjeter te digitalb per me ba riabonimin prap a din kush ku mundem edhe sa kushton paketa komplet me sport?
   
  #6
 7. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve


  shikoje vet se sa e shtrejnt esht:wacko1:
  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren
   
  #7
 8. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  pershendetje ja nje informat per DIGITALB ne gjermani kontakto per me shum .Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren
   
  #8
 9. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve


  Ato cmime nuk jan aspakt te sakta me mir esht te telefonosh dhe je me i sigurt se sa jan cmimet ose nese njeh ndonjerin ne shqipri apo kosov dhe tju a coj ai
   
  #9
 10. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  faleminderit fushkruj por mua nuk me duhen ato qmime dhe as abonimi se une posedoj ( CS ) prej vitit 2000. por u mundova ti ndihmoj zoteris HAJNI !!!
   
  #10
 11. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  me paske keqkuptuar,e di se don ate te ndihmosh dhe me behet qefi qe posedon CS por un vetem shkruajta mendimin tim se cmimet jan ulur kur isha un ne shqipri prandaj e shkruajta qe ai te telefonoj me mir besoj se me kupton.
   
  Zuletzt von einem Moderator bearbeitet: 22. August 2009
  #11
 12. hajni
  Offline

  hajni Newbie

  Registriert:
  7. Februar 2009
  Beiträge:
  24
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  ju faliminderit te gjithve,por (cs)qka esht tash? 009
   
  #12
 13. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  pershendetje CS dote thot- CARD SHARING-
   
  #13
 14. hajni
  Offline

  hajni Newbie

  Registriert:
  7. Februar 2009
  Beiträge:
  24
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  po mir,po qa ben ky card sharing, qfar opcionesh ka?faliminderit
   
  #14
 15. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  me CS mundesh te shikosh gati te gjitha kanalet si per shembull Sky,Digitalb,Tring dhe shum te tjera,
  kjo mvaret nga server se jo te gjith i kan keto,
  nese ke nje DreamBox ateher kjo esht i pershtatshem per me ber CS.
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.