Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digitalb me ndryshimin e kanaleve

Bessat

Best Member
Boardveteran
Registriert
21. November 2008
Beiträge
1.484
Reaktionspunkte
737
Punkte
273
Ort
MediaWelt
Digitalbi i ka ndru kanalet neper frecfencat cka i ka pat ketu i keni krejt kanalet:

Digitalb:10975 H 22500 4/5
National Geographic Chanel HD UK
Digitalb HD 1/2/3
jane larguar nga kjo frec. SuperSportHD 1/2.

Digitalb:11055 V 27900 2/3
Top Channel-Top News-My Music
Bang Bang-Cufo TV-Junior TV-Explorer 1
2 Explorer- Explorer 3-Digi+-DigiFilm Author
jane larguar nga kjo frec. DigiFilm Premiere-DigiFilm 5
jane shtuar Digi Promo.

Digitalb: 11094 V 27900 2/3

DigiFilm Premiere-DigiFilm 5-6-7-8
Channel X-XX
jane larguar krejt kanalet me mpeg4.
jane shtuar: DigiFilm Premiere-DigiFilm 5.

Digitalb: 11449 H 27500 7/8
SuperSport1-2-3-4-5-TV Klan
news24-Digi Gold-MusicAL-TVSH Tokesor
Ora News-KTV Kohavision-RTV 21 Sat
jane larguar Big Brother Albania 1/2
jane shtuar Digi Promo.

Digitalb: 10717 V 27500 3/4
SuperSpor 1 HD-SuperSport 2 HD
TeleNorba -BBF-SuperSonic TV-Tirana TV
National Geographic Channel Romania
Nat Geo Wild Romania-Travel Channel
The MGM Cjannel E.E-Fox Life S.E.E
Fox Crimie S.E.E-XXX-4-X
kjo eshte frec e re ne Eurobird 16A 15,8° East.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

Digitalbi prej sot i ka mbush 5 vjet dhe i ka be ndrishime te kanaleve si dhe i ka ndru emrat dhe sot kush e ka karten e DGA dhe i ka kalu Abonimi mundet te i shikoj kanalet free.


IMG Removed TOP CHANNEL

Televizion privat kombëtar. Kanali më i madh privat dhe më i ndjekur nga të gjithë shqiptarët, kudo ku jetojnë. Transmeton Informacione, emisione të ndryshëm, spektakle, filma, seriale...
IMG Removed IMG Removed TOP NEWS

Kanali informativ i TCH. Transmeton në DigitALB lajmet dhe të rejat më të fundit në 24 orë. IMG Removed IMG Removed MY MUSIC

Kanali absolut i brezit të ri, me hitet më të mira të muzikës shqiptare e botërore, në 24 orë. IMG Removed IMG Removed BANG BANG

24 filma e seriale të animuar për fëmijë, me gjithçka të dubluar në shqip. IMG Removed IMG Removed CUFO TV

Kanali "vëlla" i Bang Bang me gjithçka tjetër për të plotësuar botën e magjishme të fëmijëve me filma, seriale të animuar e artistikë. IMG Removed IMG Removed JUNIOR TV

Një kanal tërësisht për të rinjtë, por edhe për më rriturit. Transmeton filma e serialet më të ndjekur. IMG Removed IMG Removed EXPLORER Shkencë

Kanal tematik i DigitALB që transmeton 24 orë në ditë dokumentarët më mahnitës mbi shkencën, teknologjinë, misteret dhe aventurat. IMG Removed IMG Removed EXPLORER Histori

Transmeton dokumentarë mbi historinë, qyteterimet, dhe portretet e personazheve që kanë bërë epokë. IMG Removed IMG Removed EXPLORER Natyra

Transmeton dokumentarë mbi udhetimet, natyrën, botën e kafshëve dhe gjithë gjallesat që popullojnë planetin Tokë. IMG Removed IMG Removed Digi GOLD

Kanal i paketes PAY-PER-VIEW. Transmeton filmat me te fundit te kinemase. IMG Removed IMG Removed PROMO

Kanal i dedikuar vetem promocionit te programeve te Digitalb. IMG Removed IMG Removed BIG BROTHER 1

Gjithçka që ndodh gjatë 24 orëve në reality show, Big Brother Albania. Regjia 1 IMG Removed IMG Removed BIG BROTHER 2

Gjithçka që ndodh gjatë 24 orëve në reality show, Big Brother Albania. Regjia 2 IMG Removed IMG Removed T

Kanali më i ri dedikuar programacionit shqiptar. Show, spektakleve, filma e telenovelave më të ndjekura dhe nostalgjisë së filmit shqiptar. IMG Removed IMG Removed DIGIPLUS

Kanali i dedikuar show, spektakleve, serialeve e telenovelave më të ndjekura dhe nostalgjisë së filmit shqiptar. IMG Removed IMG Removed FILM AUTOR

Dedikuar filmave më të vlerësuar të kinematografisë botërore. Regjisorët, Aktorët më të mëdhenj me filmat e tyre kult. IMG Removed IMG Removed FILM HITS

Sjell në ekran, filmat më të fundit e më të realizuar të botës së kinemasë. IMG Removed IMG Removed FILM Thriller

Një kanal i DigitALB, dedikuar krejtësisht filmave thriller & horror. IMG Removed IMG Removed FILM Dramë

Transmeton në DigitALB filma me tematikë familjare, sociale e Romancë. IMG Removed IMG Removed FILM Aksion

Kanali i Dueleve të Mëdha! Transmeton në DigitALB filmat më të mirë aksion me aktorët më të mëdhenj të këtij zhanëri. IMG Removed IMG Removed FILM Komedi

Filmat më të arrirë komikë, me aktorët më të mirë të humorit. Këtu, është e pamundur të mos qeshësh…! IMG Removed IMG Removed DIGITALB HD 1

Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
IMG Removed IMG Removed DIGITALB HD 2

Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
IMG Removed IMG Removed DIGITALB HD 3

Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
IMG Removed IMG Removed NAT GEO HD


IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT HD 1

Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE, kryesisht futollistike, duke transmetuar gjithashtu programe sportivë e emisione direkte në studio.
IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT HD 2

Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE, kryesisht futollistike, duke transmetuar gjithashtu programe sportivë e emisione direkte në studio.
IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT 1

Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE, kryesisht futollistike, duke transmetuar gjithashtu programe sportivë e emisione direkte në studio.
IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT 2

Kanal i Super-Sport dedikuar futbollit dhe evenimenteve LIVE nga sporte të tjera (Moto GP, Basketboll, Boks, etj) si dhe programeve të posaçëm për to.
IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT 3

Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE nga sporte të ndryshëm. Transmeton ekskluzivisht programet e INTER CHANNEL.
IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT 4

Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE nga sporte të ndryshëm. Transmeton ekskluzivisht programet e JUVENTUS CHANNEL.
IMG Removed IMG Removed SUPERSPORT 5

Kanal i Super-Sport dedikuar evenimenteve LIVE nga sporte të ndryshëm. Transmeton ekskluzivisht programet e MILAN CHANNEL.
IMG Removed IMG Removed TV KLAN

Kanal privat Kombëtar. Transmeton Lajme, spektakle, filma e seriale të ndryshëm. IMG Removed IMG Removed TVSH

Kanali publik i Radio Televizionit Shqiptar. Transmeton Lajme, Spektakle e programe të ndryshëm. IMG Removed IMG Removed NEWS 24

Kanal privat informativ. Transmeton edicione informativë me të rejat më të fundit, si dhe programe të ndryshëm e reality-show. IMG Removed IMG Removed ORA NEWS

Kanal privat informativ. Transmeton edicione informativë me të rejat më të fundit, si dhe programe të ndryshëm e reality-show. IMG Removed IMG Removed RTV 21

Kanal privat kosovar.Transmeton Informacione, emisione të ndryshëm, spektakle, filma, seriale... IMG Removed IMG Removed KOHA VIZION

Kanal privat kosovar.Transmeton Informacione, emisione të ndryshëm, spektakle, filma, seriale... IMG Removed IMG Removed RTK

Radio Televizioni i Kosovës është transmetues publik informativ, kulturor, dhe arsimor i Kosovës IMG Removed IMG Removed MUSICAL

Nje kanal i dedikuar tërësisht muzikës folklorike shqiptare, që do të perçojë kudo shpirtin e popullit tonë përmes këngës dhe muzikës në 24 orë. IMG Removed IMG Removed BBF*

Kanal televiziv muzikor. Transmeton 24 orë vetëm videoklipe shqiptare të të gjitha rrymave si dhe programe të ndryshëm me në qendër muzikën shqiptare. IMG Removed IMG Removed STV*

Kanal televiziv muzikor. Transmeton 24 orë vetëm videoklipe shqiptare të të gjitha rrymave si dhe programe të ndryshëm me në qendër muzikën shqiptare. IMG Removed IMG Removed TIRANA TV*

Kanal televiziv muzikor. Transmeton 24 orë vetëm videoklipe shqiptare të të gjitha rrymave si dhe programe të ndryshëm me në qendër muzikën shqiptare. IMG Removed IMG Removed NATIONAL GEOGRAPHIC*

National Geographic Channel është shtëpia për kafshët, natyrën, historinë, shkencën, inxhinierinë, njerëzit, vendet, dhe eksplorimin në televizorin tuaj.
IMG Removed IMG Removed NATIONAL GEOGRAPHIC WILD*

Shkoni dhe përjetoni takimet më të afërta me jetën e egër, të para ndonjeherë në televizion. National Geographic Wild është i dedikuar për të dhënë një depërtim të veçantë botës natyrore, mjedisit dhe krijesave mahnitëse që e popullojnë atë.
IMG Removed IMG Removed TRAVEL CHANNEL

Travel Channel eshte nje rrjet televiziv i cili transmeton dokumentare dhe show te ndryshem ne lidhje me udhetimet dhe pushimet perreth botes.
IMG Removed IMG Removed MGM

Metro-Goldëyn-Mayer ose MGM, është një kompani mediatike amerikane, e përfshirë kryesisht në prodhimin dhe shpërndarjen e filmave dhe programeve televizivë.

IMG Removed IMG Removed FOX CRIME

Fox Crime është një rrjet televiziv, i prodhuar nga Fox Broadcasting Company, me programacion i cili përfshin seriale të shumtë televizivë, si dhe filma, në lidhje me kriminalitetin, horrorin dhe investigimin.
IMG Removed IMG Removed FOX LIFE

Fox Life, është një rrjet televiziv, i prodhuar nga Fox Broadcasting Company, programacion i cili përfshin seriale të shumtë televizivë, komedi si dhe filma, po ashtu edhe programe origjinalë në zona të caktuara.
IMG Removed IMG Removed CARTOON NETWORK

Cartoon Network eshte nje rrjet televiziv krijuar nga Turner Broadcasting qe ne kryesisht transmeton programe te animuara. IMG Removed IMG Removed CHANNEL X

Kanal i DigitALB me programe vetëm për të rritur gjatë 24 orëve. IMG Removed IMG Removed XX

24 orë vetëm për të rritur. Akses i kushtuzuar prej kontrollit prindëror nëpërmjet kodit personal PIN. IMG Removed IMG Removed XXX

24 orë vetëm për të rritur. Akses i kushtuzuar prej kontrollit prindëror nëpërmjet kodit personal PIN. IMG Removed IMG Removed 4-X

24 orë vetëm për të rritur. Akses i kushtuzuar prej kontrollit prindëror nëpërmjet kodit personal PIN. IMG Removed Plus qindra kanale të tjerë ndërkombëtarë *Të gjithë këto kanale transmetohen në formatin MPEG-4 dhe mund të ndiqen vetëm nëpërmjet dekoderit KAON i cili ofrohet në treg vetëm nga DigitAlb.
 
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

pershendetje,e kom 1 pytje un e kom karten e vjeter te digitalb per me ba riabonimin prap a din kush ku mundem edhe sa kushton paketa komplet me sport?
 
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

pershendetje ja nje informat per DIGITALB ne gjermani kontakto per me shum .
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

faleminderit fushkruj por mua nuk me duhen ato qmime dhe as abonimi se une posedoj ( CS ) prej vitit 2000. por u mundova ti ndihmoj zoteris HAJNI !!!
 
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
me paske keqkuptuar,e di se don ate te ndihmosh dhe me behet qefi qe posedon CS por un vetem shkruajta mendimin tim se cmimet jan ulur kur isha un ne shqipri prandaj e shkruajta qe ai te telefonoj me mir besoj se me kupton.
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

ju faliminderit te gjithve,por (cs)qka esht tash? 009
 
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

pershendetje CS dote thot- CARD SHARING-
 
AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

po mir,po qa ben ky card sharing, qfar opcionesh ka?faliminderit
 
Zurück
Oben