Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digi TV u db600?

lafomamone2

Ist gelegentlich hier
Registriert
13. Januar 2010
Beiträge
35
Reaktionspunkte
15
Punkte
28
Ort
Linz
Posto kako moderator Beastmaster kaze, da digi tv krajem aprila prelazi na novi sistem kodiranja,
interesuje me dali ce se digi tv kljucevi i dalje moc skidat sa TechsatKeyDownloader-om?
Ili i to sa krajem aprlila prelazi u proslost?
I ako je sve to istina, onda bi ja sebi legalno kupio digi tv abo kartu, ali neznam dali bi ta karta funkcionirala u mom db600?

U naprijed hvala
 
AW: Digi TV u db600?

Nema vise skidanja kljuceva nakon izmjene kartica u Digi Tv paketu.
Isto kao sto su i spanci i poljaci i svabe presli na novi sistem pa i dalje ostalo sve crno nakon izmjene.
A karticu nemozes koristiti tek onako u drugom resiveru jer su Digi TV Resiver i Kartica vezani i morao bi ti netko iscitati BK RSA KEY iz onog seta koji bi dobio recimo pa da ga uneses u DM da bi ti proradilo .

Pozz
 
AW: Digi TV u db600?

zasada jos nema resenja za taj problem osim ovog poljaka koji sigurno ima nekoga u nagri i taj mu pokazao kako se to radi pa sada covek zaradjuje stime!evo ti ovde ima link sto vodi ka njemu!uzima 60 € za to + postarina!

ako se odlucis za tu investiciju karta ce ti raditi u dreamboxu sa kombinacijom oscam/cccam!u oskam server ces ubaciti ovakav konfig!

[reader]
label = DigiTV
protocol = internal
detect = CD
device = /dev/sci0
group = 1
emmcache = 1,3,2
mhz = 368
ReconnectTimeout = 20
DisableServerFilter = 1
n3_boxkey = xxx ->tvoj box key od resivera
n3_rsakey = xxxx -> tvoj rsa key od resivera

u oscam,conf ovako

[global]
Nice = -1
LogFile = stdout
MaxLogSize = 102400
Sleep = 0
FallbackTimeout = 2
ClientTimeout = 5
ClientMaxIdle = 120
CacheDelay = 150
WaitForCards = 1
PreferLocalCards = 1

[newcamd]
key = 0102030405060708091011121314
port = 15000@1802:002111,002101,000000


oscam.user ovo

[account]
user = dummy
pwd = dummy
group = 1
uniq = 0
caid = 1802

u cccam.cfg onda n liniju stavis

N: localhost 15000 dummy dummy 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

ove fajlove,oscam.server,oscam.user i oscam.conf stavljas u var/tuxbox/config,oscam binarni ide u var/bin-->755 atributi!startup skripta oscam_cccam.sh kopira se u /var/script-->755,ovo je samo za gemini skripta!
 
AW: Digi TV u db600?

Prvo da se zahvalim Pardoxu i ismethori za brze odgovore (button "Danke" sam vec pritisko).:emoticon-0148-yes:

Postoji li onda ikakva druga opcija CS-a digi tv karti (bez da se kontaktira ovoj poljak)?
Dali se moze sharenit sa orginalnim digi tv reciverima?
 
AW: Digi TV u db600?

za sada nepostoji nijedna opcija,osim da da putem cs-a dobijas od nekog digi tv,sa originalnim boxom sharanje nece ici!
 
AW: Digi TV u db600?

Ne kontam
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
. Kako to da nisu i svabe (sky) primjenili isti sistem kao i rumuni (digi tv). "Privezali" orginalnu kartu za orginalni reciver, pa ko voli nek izvoli.
Ili zadnja solucija onaj tvoj poljak sa
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
AW: Digi TV u db600?

nisu se setili,svabe!a za poljaka,ako hoces,i ja imam u planu digi da se predplatim!pa mozda dobijemo popust!
 
AW: Digi TV u db600?

Pa kad bude soweit tj. kad prestanu radit ovi "jos aktualni" kljucevi za digi tv, mozemo se cut preko PN-a radi popusta kod poljaka. Vrlo rado.

Pozdrav
lafomamone2
 
Zurück
Oben