Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

CCcam-Akta

nikos73

Newbie
Registriert
13. September 2010
Beiträge
24
Reaktionspunkte
3
Punkte
3
pentru emil :ce trebuie sa fac sa pun in cs abonamentul meu de la akta tv cartela functioneaza in un cam viaccess 2 il
 
@nikos73

in primul rind ar trebuii stiut ce Boxa ai !!!

Daca ai un Dream - pune Cccam pe el- si da-i zor

Ptr. update - ti asi sfatuii sa citesti aici in Forum- discutile facute in legatura de asta
 
AW: Digi-CCcam/Sbox

sal

Cum zice si @Black_Angel instaleaza CCcam si baga cartela nu iti trebe setari deosebite pentru max
Doar i dai readerul si frecventa sci0 si poti sal bagi in cs
 
AW: Digi-CCcam/Sbox

te rog sa detaliaza procedura sint un pic cam greu de cap (Doar i dai readerul si frecventa sci0 si poti sal bagi in cs)pe lectorul de card nu se deschide si tvr HD in schimb in camul viaccess functioneaza astept ajutorul tau multumesc
 
AW: CCcam-Akta

Pai tu trebuie sa ai un CCcam.cfg iar acolo tre. sa pui informatii despre linii , F: si C: despre cititorul de card,frecventa etc
Arata ceva in genul asta:

############################################################################

SERVER LISTEN PORT : 12000
INFO LISTEN PORT : 16000
HTML INFO LISTEN PORT : 16001
WEBINFO USERNAME : root
WEBINFO PASSWORD : dreambox
CAID PRIO FILE : /var/etc/CCcam.prio
PROVIDERINFO FILE : /var/etc/CCcam.providers
CHANNELINFO FILE : /var/etc/CCcam.channelinfo
ZAP OSD TIME :
OSD USERNAME :
OSD PASSWORD :
SHOW TIMING : yes
DEBUG : no
#PIN: /dev/sci0 1234
#NEWCAMD CONF :no
DISABLE EMM : no
EXTRA EMM LEVEL : yes
#BOXKEY: /dev/sci0
SOFTKEY FILE : /var/keys/SoftCam.Key
DISABLE EMM : no
EXTRA EMM LEVEL : yes
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 3690000 #Akta
SMARTCARD WRITE DELAY: /dev/sci0 100
#CAMKEY: /dev/sci0 00 00 00 00 00 00 00 00
#CAMDATA: /dev/sci0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
TRY ALL CHIDS : /dev/sci0
####################################################

Acum frecventele le poti schimba poti comenta ce scrii in cfg iar daca pui ,,#,, inseamna ca nu citeste


Ps Am mutat aici despre Akta nu avea legatura cu Sbox
 
care cccam trebuie sa instalez eu am in Maz 3 multe cccam detaliez :cccam_2.1.1_FULL / cccam_214 /cccam_v0.1_FULL /cccam_v0.1_UPD /cccam_v0.2_FULL /cccam_v0.2_UPD /cccam 213. cum am descris pe lectorul de card tvrhd nu fuctioneaza in schimb pe cam viaccess se deschide fara probleme .dupa mai am 100 de intrebari te rog sa ai rabdare cu mine eu pina acum 3 ani nu avusesem contact cu un computer cit despre linux am aflat citind despre dreambox iti multumesc mult si astept de la tine ceva raspunsuri
 
AW: CCcam-Akta

Nui nimic incet incet o sa iti dai seama de ele la inceput asa e
Instaleaza CCcam 2.1.1 sau 2.1.3
Iar in Cccam.cfg stergi ce e inauntru si copiezi restul
Tvr nu merge in Ccam nu deschide trebuie cu Oscam daca ai si oscam egal ce versiune instaleazal si pe ala
Eu testele le fac pe Dreambox acum la tine nu pot sa iti zic 100% dar incercam
 
AW: CCcam-Akta

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

emile - eu cred ca nu este chiar asa de simplu la el daca vrea sa foloseasca amindous carti deodata


evtl daca cumva i merge Samrgo pe USB

am mai gasit ceva - cautind :)

Folgende Karten werden derzeit erkannt und unterstützt

BIS-TV 1 year prepay viaccess card ok with multicas 1.57D
Canal Digitaal NL
Digitürk Karte
HD+ - Karte im internen Cardreader siehe dazu HD+ Empfang.
Nova (Irdeto 2 V5) mit multicas 1.57D
ORF-Cryptoworks (Philips) CAID 0d95 auch ICE genannt
ORF-Cryptoworks (Irdeto) CAID 0d05
alle Nagra-Sky-Karten Sky_Deutschland
SRG Viaccess
TechniSat-SmartCard
TV Vlaanderen
Kabel Deutschland D02 mit Multicas im internen Cardreader
Kabel Deutschland D09 läuft nur mit Alphacryptlight Modul (SW 1.16) und Alphacrypt Modul (SW 3.16)
Kabel BW Karte (Kabel-TV Netzbetreiber mit NDS Videoguard Verschlüsselung) Link veralten (gelöscht)
Sky S02-Karte Sky_Deutschland
Sky V13-Karte (NDS) mit MultiCAS ab Version 1.62C Sky_Deutschland
Unitymedia UM02 im internen Cardreader von MultiCAS erkannt
Unitymedia UM01 + 02 über Alphacrypt Classic 3.19
Unitymedia UM01 wird im internen Cardreader von MultiCAS zwar erkannt.(Aber Bildschirm bleibt dunkel!!)
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: CCcam-Akta

Trebuie sa mearga si Akta mai mult ca sigur nu sa facut probe cu o carte romäneasca
Da prin Ci nu merge in Cs trebuie un smargo
 
care din voi stie ce pot face pentru a verifica cartela de la digi. dupa discursul rsa/blk eu am introdud cartela in camul diablo2 am ajuns pe undeva in setup la log -on /log-off ,din acel moment scheda nu mai functioneaza ,nu este recunoscuta de nici un decoder.EU am cas3+ pot face verificare cu el sau sheda e arsa .prima data cind o puneam in cas3+ aparea ATR acum nimic .VOI CE ZICETI???
 
am scris un post si am postat 2 foto cu hss-5160na puteti sa va dati o parere despre ceeace eu am incercat sa prezint acolo ?
 
AW: Re: CCcam-Akta

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

In Cam daca o bagi cartela unde ii treci Bk si RSA fara astea nu merge
Iar pentru atr sänt mai multe ,o datä merge de 2 ori nu , poate ai probleme cu com port , nu face contact bine sänt multe cauze
Diablo cam oricum nu e stabil am si eu Wi-Fi cam si m-am lamurit de el
Si eu am cas3 dar mai verific pe länga si nici la mine nu functioneaza din prima tot timpul
Cel mai corect e sa probezi cu un rec. daca ai bune codurile cu oscam sau Sbox si citesti logurile


La postul cu 5160 poate te ajuta userul pubicitate_gl vad ca e profesor
 
cartela mea cred ca este arsa dupa ce am puso pe diablo2 am ajuns pe undeva in setup la log -on /log-off ,din acel moment cartela nu mai functioneaza ,nu este recunoscuta de nici de hyunday .cind o puneam in cas3+ aparea ATR acum nimic trebuie sa o trimit acasa sa o shimbe
 
AW: CCcam-Akta

Nu esti singurul , am mai citit ca arde cartele diablo2 si-au dat peste cap cu el
Incearca sa o mai updatezi in recul original poate isi da drumul daca nu e arsa
Trimite seria de card de pe pagina lor a lui digi cerele un up
 
Zurück
Oben