Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

AKTA MAX Tv

emil1

Best Member
Boardveteran
Registriert
22. März 2009
Beiträge
2.409
Reaktionspunkte
2.585
Punkte
373
AKTA este singurul serviciu de pe piata romaneasca ce permite clientilor utilizarea oricarui tip de echipament de receptie impeuna cu cardul AKTA!
Digital Cable Systems va continua sa imbunatateasca serviciile de televiziune digitala, serviciul AKTA Satelit fiind printre cele mai competitive servicii de televiziune digitala de pe piata romaneasca.
Site oficial
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Frecvente si programe :
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
(
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
) :
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Sistem de codare Viaccess si Conax,cartela nu este imperecheata cu receptorul.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Receptionarea pachetului AKTA

Salutare,
am si eu o intrebare. Sint amator, deci , trebuie sa-mi explicati mai detailat, cum pot si ce-mi trebuie sa pot receptiona programele romanesti de pe sirius, pachetul AKTA?
Va multumesc, si sper sa-mi raspunda cineva, daca e cineva dispus sa ma ajute, ne putem intretine pe yahoomes.
Astept si multumesc anticipat!
PS. Pina acum am folosit un dsr5001 adv pentru digi,dar am auzit ca de la 1 ian. trec pe nagra3. Mai pot folosi receiver-ul ?
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: AKTA MAX Tv

Sal

In primul ränd scuze de mutarea postului täu dar acolo ne gändeam sa il läsam liber pentru schimb de linii intre noi .

Sa poti receptiona programele pe AKTA iti trbuie un abonament la ei dar cred ca nu te incäntä
Fiind in Viaccess si conax sistemul de codare nu existä un emu dar poti sa folosesti Sharingul
Iti trebuie un rec.sistem linux si acces la internet continu
Dsr.täu mai poti sal folosesti ptr programe libere dar nu se stie 100% de la 1 Ian.ce va fi cu N3

mfg
 
AW: AKTA MAX Tv

multumesc,
am inteles, dar te-as ruga sa-mi dai niste sfaturi, la receiver, tu ce mi-ai recomanda? ieftin si bun,si in mare sa-mi spui cum functioneaza treaba cu sharingul. eu nu prea am idee.o sa mai trebuiasca si ceva modificari facute la receiver sau ce mai trebuie facut?
 
AW: AKTA MAX Tv

Pentru rec.e bine sa te uiti daca are un suport bun la soft programe
Bun si ieftin acum depinde de tine ce intelegi prin ieftin eu ti-as recomanda un Dreambox 500 costä in jur de o 100 euro are suport foarte bun si face treabä bunä dar nu merge programele Hd asta numai daca vrei
Personal am 2 Dm 800Hd si sänt foarte multumit de ele acum am mai comandat si un Dm 8000 nu vreau sa fac reclamä la ele dar pentru mine sänt foarte bune
Pareri sänt impärtite sa mai scrie si altii din experientä lor
Sharingul functioneaza pe logo Eu iti dau Tu imi dai adicä ai un abonament o cartela egal la ce DTH si faci schimb virtual prin net
Tu ai abonament la DOLCE eu am la SKY D printrun schimb de linii ( parole ) tu ai acces la cartela mea si eu la a ta asa putem viziona cele 2 DTH
Modificari la rec.-este un soft care trebuie instalat 3 min depinde de rec si ceva setäri bineinteles

mfg
 
AW: AKTA MAX Tv

acuma poate ca eu deviez de la subiect

Akta- Nu are calitate asa buna nici la sonor nici la imagine
a avut un coleg de-al meu si lam testat la mine in Dream 7020

Ce este bun la Akta- ca Dreamul il citeste fara probleme

In schimb Dolce- are un sonor si imagine de milioane

Clar ca la amindoua trebuie sa iti iei Recul Orig de la ei-

Eu acuma nu asi vrea sa fac reclama la Dolce- ca nu fiecare are optiunea sa isi puna Antena pe 39° Ost
 
AW: AKTA MAX Tv

Daca cineva doreste abonamente oficiale la AKTA, va rog sa ma contactati in PM.
 
AW: AKTA MAX Tv

Hallo, cunoaste careva diablo2 decodeaza akta tv?:emoticon-0109-kiss:
 
AW: AKTA MAX Tv

Pentru cei care mi-au scris in PM:
1. pentru a incheia un abonament la AKTA e necesara o copie dupa un buletin rezident roman, pe baza caruia se va incheia contractul . Avantajul este ca se poate plati anticipat pe 12 luni pretul pachetului dorit.
2. pentru a urmari grila de programe si preturile pachetelor urmariti linkul :
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Daca doriti informatii suplimentare, trimiteti mail pe:
barghy72@yahoo.com

Toate cele bune !
 
AW: AKTA MAX Tv

Incend cu data de 15.07.2010 transponderul AKTA isi modifica parametrii de receptie, dupa cum urmeaza.

Parametrii noi frecventa 12.341 MHz frecventa 12.360 MHz polaritate orizontala polaritate verticala SR 27.500 Ms/s SR 27.500 Ms/s FEC 3/4 FEC 3/4
 
Zurück
Oben