Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Vetëm lajme të reja!

AW: Vetëm lajme të reja!

Tv ERA eshte larguar nga Sateliti mperfundimisht, ne vend te TV ERA ne Digitalb eshte zevendesu me kanalin poashtu nga Maqedonia TV ART (TV ART eshte kanal Kombetar Kablor ne Maqedoni)
ne Paketen e Tringut TV ERA eshte zevendesu me Tv Shenja ( edhe Tv Shenja si kanali TV ART eshte kanal Kombetar Kablor ne Maqedoni).
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Me ne fund edhe Televizioni i 3 Kombetar ne shqiperi transmeton si ne Tokesor ashtu edhe Satelitor ne formatin HD, fromatin SD eshte larguar nga sateliti.
 
Radio Televizioni i Kosoves (RTK) me 3 kanale teston ne satelitin 16* RTK1, RTK2 ne gjuhen serbe dhe RTK 3 lajme.

11303 H
DVB-S2/8PSK
MPEG-4
30000 2/3
 
Ndryshim emri Kanali ne Satelit te TVSH Sat

Nga 1 dhjetor ka ndryshaur kanali i Televizion Shqipetar ne Satelit nga TVSH- Sat ne RTSH 3 HD.
RTSH 3 HD eshte nje kanal tematik qe vihet ne disposivion te diaspores per te mos i ndare shqipetaret jashte kuvijve.
 
Gezuar Vitin e Ri 2017 krejt ju qe jeni ketu ne Forum.

Tring Paketat ne Satelit prej dje ne mbremje jan te pa Koduara, Tring na ka be nga nje dhurate.
 
Televizioni Klan Plus eshte kanali me i ri ne Paketen Digitalb ne satelitin 16° ne Freq: 10762 Horizontal Symbolrate 3000. Klan Plus eshte një kanal i dedikuar filmave dhe seriale.
 
Tring International HD eshte kanali me i ri ne paketen Tring Digital

Freq. 11426 V

DVB-S2/8PSK
MPEG-4 27500 5/6
 
Kanali i parë i televizionit Publik të Kosovës tash e tutje do të jetë pjesë e platformës satelitore më të madhe shqiptare ‘Digit Alb’.
Sinjali i RTK1 në këtë platformë televizive do të jetë falas, dhe i pakoduar.

Transmetimi i sinjalit të programit RTK-1 në satelit, përmes DigitAlb, ka filluar duke qenë që vetë RTK prej ditës se djeshme nuk mundet të transmetoj në satelit.

Ndryshe, është duke u punuar që shumë shpejt platformës ‘Digitalb’ t’i shtohen dhe 2 kanalet tjera të RTK’së (RTK-3 dhe RTK-4).
 
Nuk e dij por ne ket frekuenc nuk ka asgje!!Gjithashtu askund nuk asht e shenume!!?
 
kam shkrujt qe po bejn Test, une i kam te regjistrum RTV21 HD, Kohavision HD, Klan Kosova HD.

ja ku e ke edhe lajmin e Flysat.com


04.10.2017 11048 H
DVB-S2/QPSK
MPEG-4 15000 3/4 AlbanicaSat
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
new
KTV Kohavision HD
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
257 258 Alb 1
MPEG-4/HD
Klan Kosova HD
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
300 301 Alb 2
MPEG-4/HD
RTV 21 Sat HD
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
910 911 Alb 3
MPEG-4/HD
RTV 21 Sat
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
410 411 Alb 4
Arta 700 701 Alb 7
 
Pshd! Besart!! Une e provoma me i skenu,por nuk gjeta asgje!! Provova ta kerkoj ne King of sat,prap asgje!Provova ne Lyng sat me i kerku,prap asgje!! Nuk e kam qellimin e keq,por te shkrova se une nuk i gjeta!!Pshd!!KLM!
 
Zurück
Oben