Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

upozorenje za korisnike total tv-a

AW: upozorenje za korisnike total tv-a

problem rijesen!:smoke:
jednostavno sam stavio kartu u org.reciever program RTL hr
i nakon nekog vremena karta opet juri.:dfingers:
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

kod mene se tako jedan put desilo daje nije Org Box prepoznao..
stavio sam je u Inter Slot dm800 za par sekundi..izvadio i onda u Org Box..nakon par minuta je proradila..
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

evo,gotovo!!!imao sam tu srecu da stradam medju prvima izgleda!iako je update na cccamu bilo iskljuceno cccam prpusta taj jedan emm koji skloni boxid i aktivira taj chip bk na istu adresu starog!i naravno,kada se ubaci karta u original,povuce taj novi sw!u diagnostici vise nema boxkeya,nece da radi ni na cccamu ni oscamu ni newcs-u!ne pomazu ni kozne gace!meni se cini da je uradjena ista stvar kao sa digijem,uparena je karta sa boxom i u boxu ostaju svi podaci,na kartu nista se ne prenosi!nadajmo se najboljem!!!
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Zdravo Paradox i ostalo Drustvo
Samo da znas da nisi sam i kod mene od juce Pink + neradi.Jos nisam nista probao da uradim,aqli sutra cu da probam sa Orginal resiverom da vidim da li ce da prepozna karticu i da li ce da povuce boxkey iz diagnoszike....
Ili zna li neko drugo rjesenje????

Pozdrav
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

u original resiveru radi karta,al na dreamu ili smargo nema sanse!u diagnostici se ovako nalazi sada!



- Pokrenuto 1999/1/1-0:0:0
- Zavrseno 1999/1/1-0:0:0
- Poruka o Gresci: l:x t:x n:x c:x
- Poruka o Gresci:
CA STB ID: 21xxx 22xxx
STATUS TRAZENJA: Zakljucan
Manufac ID: 0x33
Model #: 0xAC
Hardware Version: 0xBF
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

Eh braco moja,

meni posle update nece ni kartica u receiveru (dreambox i edision mini) vidi karticu ali nece da odkluca, samo odkluca u onoj echolite kanti...jeli treba boxkey ubaciti ?
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

Nastavi citati dalje temu pa ces vidjeti da i drugima ne radi iako koriste kpcs
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

u kpcs je vazno ko ga kostisti..da u kpcs reader doda AU na 1 i onda u User da stavi isto na 1 dok ne dodze slika..
kad dodze slika onda sve vratiti na isto..
VAZNO.. niposto stavljati u Org Rec..onda je kasno..
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

evo vidim da se i ovdje raspravlja oko total pa cu prenijet s drugog forum amozda kome bude potrebo .


Evo jedna "losa" vest za vase kartice koje jos uvek rade. Naime nije emm koji zajebuje karticu vec ecm. Znaci i svi emm blokirani kartica upisuje novi boxkey preko ecm-a. To je slicno radio i sky uk na nove bele kartice prosle godine samo sto je kod sky jos uvek soft verzija da kazem. Sta to znaci, da total ne salje svakoj kartici posebno emm ua kako sam i ja mislio da bi upario karticu vec salje u sam ecm ne uvek i ne na svakog od kanala posebnu komandu koja otvara sigurnosne filtre i resetuje tzv fuse bytes na 0000 onda se aktivira neka nova tabela koja preracunava boxkey preko stari - znaci ipak ima veze ne dolazi tek tako taj novi. Tako da bilo gde i bilo kada ako je kartica spremna za ovo dobice udarac preko ecm-a. Kartica je spremna samo ako je primila emm komande u zadnja 2-3 meseca koji su UA. To znaci da ako ste skoro izblokirali karticu onda je vec kasno. Kartica je vec primila kill emm samo je pitanje vremena kada ce uloviti taj ecm.
Ovo je moguce i je istina vec od 2-3 izvora nazalost nemam nijednu staru karticu kako bi logirao sta se tacno desava. Ako jos uvek imate kartice koje rade ukljucite debug na oscam ili newcs, mgcamd i t.d. non-stop kako bi ulovili sve emm i ecm komande. Nakon presudne ecm prestaje dekodiranje i vec imate novi bid. Zato mi je i bilo cudno kako je kod mene sve emm blokirane i opet stala kartica kada je stala. Ovo nije dobro to znaci za maksimum mesec dana i nece vise biti total u cs a mozda i ranije. I jos jedan zakljucak novi boxkey nema nikakve veze sa ovo sto se desava to je samo novi hex za novi stb id koji dolazi prilikom promena OS-a
 
AW: upozorenje za korisnike total tv-a

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Meni vise smeta sto karta nece ni u receiveru da radi (Dreambox i Edision Argus Mini itd.) pa moram koristiti ono Echolite-Govno. Da bar imaju ok Receiver reko bi: Ok...hajde nekako ce se moci...ali Echolite je najgori receiver koji sam dosada dozivijo :ireful2:
 
Zurück
Oben