Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

TotalTv kartica i DM 800 HD se

johnyB

Newbie
Registriert
5. Januar 2011
Beiträge
13
Reaktionspunkte
1
Punkte
3
Pozdrav za sve
ja imam TotalTv karticu i njihov echolite receiver koji nista ne valja pa sam odlucio kupiti DM pa me interesuje ste trebam uraditi da bi ovaj receiver mogao citati TTV karticu a da je ne istopi (moram li ga flahovati i instalirati npr. gemini image ili nekako smanjiti napon ili sta vec)
i drugo pitanje je- htio sam ljetos promijeniti TTV karticu i uzeti njihov HD paket pa me interesuje dali su njihove nove kartice koje dolaze uz njihov HD receiver iste kao i ove za Echolite i SD kanale ili su one drugacije pa necu moci gledati njihove HD kanale sa Dreambox-om?
za svaku pomoc sam unaprijed zahvalan
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

da ga flesujes-trebalo bi!gemini image-ok!ne bih ti savetovao da cackas po novom i skupocenom uredjaju,i smanjujes te napone!najbolje investiraj jos 30-ak evra i kupi smargo usb citac karti!i nemas nikakve brige oko topljenja!
a za ovaj hd,isto ne preporucujem jos da se uzima,ako planiras da ga gledas na dreamboxu ili da se bavis razmenom karti!jer,iz njega se trenutno jos ne moze izcitati boxkey koji je potreban da bi karta mogla da radi na dreamboxu!
 
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

Hvala ti paradox na iscrpnom odgovoru jer si otklonio sve moje nedoumice jer sam malo googlao i i nasao na toliko kontradiktornih informacija a ja sam totalni laik u ovoj oblasti kao sto si i mogao primijetiti :thank_you:

P.S Kad kupim DB onda ces imati opet puno posla da mi objasnis kako sve to ide ;-)
 
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

hoceli uskoro moci da cita box key na smargu ili je to do imagea jer sam i ja mislio kupiti sebi 800 se sada imam 7020 i funkcionira sa gemeni 4.6
 
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

Konacno sam kupio Dream 800 hd se i smargo, na db imam newenigma image sa Cccam i kernel 2.6.18 moze li mi neko dalje pomoci -u smargu sam namjestio sledece Mode-Autoswitch,Kernel-normal,t-mode=0,egt=0 sad mi nije jasno sta tacno bi trebao unijeti u Cccam.cfg
SERIAL READER : /dev/usb/tts/0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/usb/tts/0 3750000
BOXKEY: /dev/usb/tts/0 0B xx xx xx
ili
SERIAL READER : /dev/ttyUSB0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/ttyUSB0 3750000 BOXKEY: /dev/ttyUSB0 xx xx xx xx

pokusavao sam sve i ne znam da li zelena lampica na smargo treba stalno da svijetli ili da blinka
unaprijed hvala
 
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

ovako frende


SERIAL READER : /dev/ttyUSB0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/ttyUSB0 4800000
BOXKEY: /dev/ttyUSB0 xx xx xx xx

umjesto XX XX XX XX upises svoj Boxkey

pozdrav
 
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

Ako ti je u smargu nije,tu je sigurna nemoze se istopiti starije cak rade na 8 mhz
 
AW: TotalTv kartica i DM 800 HD se

A ja mislio da je moja najgora :dance3: a najgore je kad je utakmica :dance3::dance3::dance3:

Samo jos jedno pitanje- instalirao sam PeterPan image ali ne rade mi titlovi na stranim kanalima iz TotalTv ponude?
kako to mogu napraviti?
hvala unaprijed
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben