Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

barbul

Newbie
Registriert
28. April 2010
Beiträge
8
Reaktionspunkte
0
Punkte
1
Sta mi je potrebno da sa jednog sat tanj. sa tri LMB ide signal na dva resivera ?
Hvala unapred
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Pozdrav .
Ako imas Quad LNBs onda ti treba jedan Multischalter 13 4.
Ako imas Single LNB;twin LNB ili quattro LNB onda ti treba jedan Diseq 4/2 schalter(4 ulaza i 2 izlaza za tvoje recievere):aha:
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Uzmes 3 Alpsa sa dva izlaza i dva diseqC saltera 2in1 10 F stekera i par metara kabla jer sa dieqC schalterom ces jeftinije da prodjes nego sa Multiswich salterom.
Ti vidi cijene pa sam odluci sta ti je jeftinije i bolje-
pozzz
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Evo ti dve mogucnosti:

1

  • 1 x Antenne
  • 2 x Receiver
    (DiSEqC 1.0)
  • 3 x Uni Twin LNB
  • 2 x 2/1 DiSEqC (Position)
    SPAUN SUR 212F
  • 2 x 2/1 DiSEqC (Option)
    SPAUN SUR 210F

02receiver-03sat.gif

2


  • 1 x Antenne
  • 2 x Receiver
    (DiSEqC 1.0)
  • 3 x Uni Twin LNB
  • 2 x 4/1 DiSEqC
    SPAUN SAR 411F

02receiver-03sat-2x41diseqc.gif
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Hvala vam nego sada me jos nesto zanima,dali sa svim UNI TWIN LNB mogu hvatati satelite sa HDtv kanalima,tj DVB-S2 posto nameravam kupiti GigaBlue HD 800 Solo resiver .:thank_you:
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Evo ti jos jedna slika da si mozes bolje zamislit

i taj drzac za tri Alps Lnb trebas uzet onja sto moze 3 grada razmaka da pasu Lnbs za pozicije 19,2-16,0-13,0

pozdrav
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

A koje satelite zelis da stavis?
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

jedan za astru a za ostale jos se razmisljam, razgledavam na forumu mada ja bih voleo da naletim na neki satelit sa nasim EX-YU.
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Ako zelis sve kanale sa ex yu prostaro da gledas preko CS onda ti trebaju 4 satelita stim da je jedan od tih Astra 19.2 najvise za njemacke kanale a ovi drugi su 16.0E Eutelsat-- 13.0EHotbird.--- 1W Intelsat.
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Hteo bih svima da se zahvalim na pomoci,al sad me nesto zanima ovde u becu imam SUPER FIT paket preko UPC provajdera,
zanima me dali bih mogao nesto ekstra sa nekim drugim cablovskim resiverom,dali bi mogao neko da mi pomogne?
Unapred zahvalan.
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

Ne preko UPCija nemozes nista, mozes sami njihov reciver da koristis nemozes cak uzet ni bilo koji DVB-C Reciver sto sam kupis samo njihov Orgina Reciver tu sljaka
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

ma imam njihov sa tom njihovom kartom,a ja mislio da se nesto moze sa drugim resiverom, jel se moze sa nekim drugim provajderom?
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

moze Kabelsignal kod njih mozes ubacivat druge recivere, a za Liwest neznam.
 
AW: spajanje dva resivera sa SAT Antenom pomoc

hmmm,al nijednog nema u Becu :emoticon-0120-doh:
 
Zurück
Oben