Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Sonstige ( Te Pergjithshme )

AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

se shpejti edhe nje kanal i ri nga kosova Vizion plus kosova do te jete e tersishme me programe nga kosova
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Mirdita dhe ju prschendes te gjith juv bashkaddhetar, une jetoj ne gjermani dhe programet Shqiptare me pelqejn shum, por e kam nje problem si te Digitalb dhe Tring. Programet ne gjuhen Angleze dhe te tjera dinsny., national Geo., CartonNet.
Programet per Femij ne gjuh te Huaj??!! i kam 2 Femij asnjeri nuk e zotron gjuhen angleze apo bulgare. E di se jan edhe kanale te doblura edhe ne gjuhen Shqipe, por pse te transmetuhen kanale ne gjuhen e huaj.
esht e mundur se vetem une e kam ket Problem.
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Digitalb ka cufo,junior dhe bang bang dhe ne pergjithsi jane te dubluar ne gjuhen shqipe perjashto disa serie ne junior tv qe mund te jene me perkthim shqipe/titra.
Tring ka tring tring qe eshte i dubluar ne shqipe,kurse disney dhe carton ne moment jane ne anglisht dhe bulgarisht.
Kontrolloj gjuhen e zgjedhur audio te kanalet qe kane gjuhen shqipe sepse ka mundesi qe ke zgjedhur audio anglisht apo tjeter sepse shumica kane perveq gjuhes shqipe edhe nje tjeter ne transmetim.
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Hallo @kodiak
Nuk kam problem teknik,
une si abonent paguaj abon por paguaj edhe per ata kanale se skan kurfar kuptimi te jen ne abo. Digitalb dhe Tring duhet te paguaj per ato kanale dhe ashtu ngritet edhe qmimi i abos. kur te dobloen ato kanale ne audio apo shkrim ather duhet te transmetohen. Dasny ka mundesin dhe kapacitet te dobloj ne gjuhen shqipe por deri sa mund te transmetohet ne gjuhet tjera ne tv Shqiptar dhe askush nuk ankohet sdo te ndryshoj kurr.
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

bali per te dubluar disnay dhe cartoon network duhen shum lek e kta paketat shqipetare nuk i kan edhe aq sa duhet por shpresojm ne te ardhmen se do te behet dicka ne kete drejtim
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Une nuk e mbrojta as tringun dhe as digitalbin por vetem te tregova se cufo,bang bang dhe tring tring jane te dubluar shqipe dhe ne moment vetem carton network dhe disney nuk dublohen dhe nese ti thua qe te gjithe nuk jane shqipe ateher duhet te nderrosh kolonen zanore ne resciver per ato qe jane te dubluar ne shqip.
Nuk me pelqen as mua asnjera,as digitalb e as tringu dhe per ket arsy edhe nuk i abonoj,sa per tu ankuar ket e kam bere disa here permes emailit po nuk me ka kthyer kush pergjigje,shqiptaret per sa kohe nuk kane konkurence nuk merziten per ankesa...mos i paguaj nese nuk je i knaqur me oferten.
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

biha
ke ndonje problem ti se na qenke ma i miri ketu
i pash disa thema te tua dhe e kuptoj se nga cila an qenke.
per mua mori fund diskutimi me ty.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Po sa qef keni te ngrindeni mer eh shqiptari,
dhe sa per postimet ato sdo te thoj asgje,nese ke postuar 1000 apo vetem 1
ky esht nje paragjykim i gabuar:emoticon-0127-lipss
e sa per kanalet Disnay apo Cartoon Network ato svare nga shqiptaret prandaj nuk mund te perkthehen.
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Lajmi i fresket
sateliti eutelsat W2 ka fikur disa traspondera,
shkaku ka qene se ky satelit eshte i vjeter dhe jashte normes se funksionit,,
kanalet dhe platformat qe trasmetojne ne kete satelit kane shume probleme..
lajmi u be i ditur nga EUTELSAT-COMUNUICATION FRANCE
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

Nje lajm shum i rendesishem per Gemini image

prej dites se djeshme nuk eshte e mundesushme me be camd online prej serverit te geminit por duhet me e mare prej diku tjeter dhe manuel me e installu pra automatikisht nuk eshte me e mundur kjo eshte nje lajm shum i keq...
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

sot instalova newnigma imigjin e ri ne dm 800 hd SE edhe pashe se te digitalbi perveq klan kosoves nuk po punojke edhe Tv21 ne digitalb.. a ka kush ket problem apo vetem une.
 
AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

..alles kaputt bei jedem..scheiss digitalb muss ma wieder gehackt werden!!!
 
Zurück
Oben