Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

satelit w2

AW: satelit w2

Zaboravio sam da napisem elevacija motora 43° a elevacija antene 30° imam isto antenu od 80 cm
 
AW: satelit w2

sada sam pogledao za podrucje münchena nulti satelit za razmak od 19°E do 1°W nalazi se na 9,1°E
 
AW: satelit w2

Imam problem vec par dana sa hotbirdom i thorom tj gubi mi se signal i slika na duze vrijeme(60-90 min).
Kad se slika vrati onda se vrati na oba satelita odjednom.
Vrijeme je nemoze bolje ali kvaiteta slike SNR65 AGC70 BER41128(nekad i puno vise).
Satelit i LNB-ovi se nisu dirali 100% i mislim da nije do njih.
Sto me jos cudi da su BHT i FTV na istom satelitu(jedini slucaj na eutelsatu) ali BHT nemam a FTV imam sto u normalnim okolnostima treba biti obrnuto zbog kvalitete signala.
Dali je neko imao slicni slucaj da nije mozda zbog satellit verteiler ili neka caka u dreambox-u itd
Hvala za svaku vrstu pomoci.....
 
AW: satelit w2

Pozdrav !
Tvoj signal je malo slab! Možda se tvoja sat-zdela malo pomaklo kad je nevreme bilo.
SNR i AGC trebalo oko 80% biti, i BER=0
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: satelit w2

jel zna neko gde mogu da nabavim u nemackoj ili austriji jeftino antenu od 120 precnika,kuci kod mene bila za 25 eura komplet ali nije mogla da stane u gepek...razocarali se i ja i prodavac...
 
AW: satelit w2

Koliko satelite vatas i kaki diseq upotrebis ?
 
AW: satelit w2

Možda tvoj diseq-šalter koji između satelite prebaza ne radi 100% .
Nekad znadu visit! :JC_hmmm:
 
AW: satelit w2

sad sam promjenuo diseq salter i za sad je sve u redu
izgleda da je bas do njega jer je bilo nevremena sa blicevima prije par sedmica
 
AW: satelit w2

Evo mene opet sa istim problemom.....jupiii
Izgleda da nije bilo zbog saltera direkt ali mozda ima veze sa njim.
Imam super vrijeme napolju ali ber mi se povecava i tad gubim sliku iz cista mira samo na hotbird-u i thoru dok na druga dva satalita sve ok.
Primjetio sam kad gledam nap. hayat prebacim na premieru pa se vratim na hayat pise sender nicht gefunden.
Poslije nekog vremena dode slika pa smetnje kao da je napolju jaka kisa.
Mozda ima veze i sa DB?????
 
AW: satelit w2

probaj zamijeni sat pozicije na disequ umijesto tora stavi eutel ako bude smetnji znaci da je do diseqa
 
AW: satelit w2

kad sam zamjenuo sat pozicije na disequ i na DB nemam vise kanala od astre i eutelsata pise gelöschter service tj kad sve vratim na staro nemam vise kanala
 
Zurück
Oben