Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Rucno ubacivanje BISS kljuceva za OPT 9600 primjer TV1

ismethoro

Ist oft hier
Registriert
29. September 2008
Beiträge
167
Reaktionspunkte
85
Punkte
28
Pozdrav,

nasao sam na jednom nasem Forumu detaljan opis kako ubaciti kluceve u OPTICUM 9600 HD pa reko nek se nadje zlu ne trebalo :D

Ubacivanje BISS ključeva u Opticume 9600
Može se ubaciti pomoću daljinskog.Otvoriti prozor za editiranje ključeva(obično je na tipki HELP),zatim otići na BISS pa uključiti izbornik "uređivanje" (tipkom za navigaciju desno).Zatim na daljincu plavom tipkom otvoriti prozor Biss.Broj providera ima 8 znamenki gdje su prve 4 broj SID,a zadnje 4 broj VID(tj. VPID) u Hexadecimalnom obliku.Ti brojevi mogu se vidjeti iz info prikaza za svaki program(tipka "status") ili se mogu naći na internetu.
Konkretno: Za TV1 BiH piše u statusu za taj program Service ID - 0x0008 a Vid - 2240.Broj Vid je decimalan i treba ga pretvoriti u Hex npr. uz pomoć nekog boljeg kalkulatora.Tako imamo 2240Dec=08C0 Hex pa će broj providera za TV1 biti 000808C0.Ključevi koji se nađu na internetu za Biss imaju 16 znamenki a ima praznih mjesta za 32.Ključ se upiše na prvih 16 mjesta a na idućih 16 mjesta se ponovo upiše isti ključ u istom redu.Ukupno stane 50 Biss ključeva u ovaj Opticum.Na isti način dobiju se brojevi za sve Biss programe.
Izvor :novisf.com
 
AW: Rucno ubacivanje BISS kljuceva za OPT 9600 primjer TV1

Pozdrav!Imam Protek 9760 HD i htjeo sam znati,da li se moze vatati Hrvatske kanale??Naprimjer RTL Televizija i.t.d.??

HVALA Puno!
 
AW: Rucno ubacivanje BISS kljuceva za OPT 9600 primjer TV1

POz nemoze nista od nasih kanala .
 
Zurück
Oben