Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Receiver bez antene

Nesso

Ist gelegentlich hier
Registriert
23. August 2009
Beiträge
30
Reaktionspunkte
2
Punkte
8
Cuo sam da ima neki resiver koji ne treba satelitsku antenu da bi hvatao programe, samo se prikljuci na internet i sve ide, to bi jedino mogao biti dvb-t resiver ali dali je linux na njemu to cisto sumnjam, jel ima istine u tome ?
 
AW: Receiver bez antene

Necu nista da poricem ali samo logicno gledajuci to ne ide.
Bez antene nema signala znaci nema slike. Koliko znam u americi su signali toliko jaki da moze i sa stap antenom zato imaju i satelitski radio u autu. Ako ide preko kablovske znaci da mora provajder kablovske da ubaci sve te kanale sto su na satelitu a to je za sada nemoguce koliko znam. Ako ide preko interneta onda isto tako neko mora to sve da ubacuje a to prouzrokuje veliku kolicinu podataka i mnogo tehnike sto isto ne dolazi u obzir pogotovu ako je besplatno. Znaci ostaje samo jos DVB-T a ni to ne ide preko satelita vec preko repetitora kao i dosadasnja analogna televizija samo modernije i digitalno a ni tu nema dovoljno frekvencija da bi moglo stati kao na satelit koliko znam. Jedino sto ce uskoro biti novo bice i DVB-T u HDTV ali ne hiljade kanala. A resiver kad ima odgovarajuci signal moze da prikazuje sve i nije toliko bitno koji operativni sistem koristi. Operativni sistem je jedino interesantan radi komfora i igrarija kao npr. CS.
E sad i mene zanima sta bi to moglo biti.
 
AW: Receiver bez antene

ozda misli na ovaj PC mini itx 1005 sto daju ovi iz nettv-a za debele pare!
 
AW: Receiver bez antene

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

I uz to je mesecna pretplata od 13€. Ako imaju svi nasi kanali i ako ne trza kad bude bilo vise hiljada korisnika onda i nije cena tako losa osim boksa. Boks je obicni nettop koji svako moze kupiti po svom izboru tj. vecina ga vec i ima.
 
Zurück
Oben