Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Problem sa formatom (16:9 - 4:3)

Registriert
12. September 2009
Beiträge
1.143
Reaktionspunkte
592
Punkte
273
imam sljedeci problem, imam DM 600 PVR i kad gledam fudbal naprimjer na sky ako je slika nastimana na 4:3 format (obicni stari televizor) primjetio sam da mi slika nekako trza i da nije cista. onda sam otisao gore na podforum za DM600 i procitao da im je to boljka i da bi se trebalo prebaciti na 16:9 format i onda slika postaje opet normalna i cista. e sad jedno vrijeme je to radilo normalno sto znaci kad prebacim naprimjer na HRT slika se sama vrati u 4:3 format a kad gledam film ili fudbal koji su u 16:9 formatu opet se samo automatski prebaci u 16:9. od juce to vise nefunkcionise kako treba. i kad je na HRT i kad je na Sky slika je sad stalno u 16:9 formatu. vise se nevraca sama u 4:3 nego ja moram sam na daljinskom od televizora vratit na 4:3. dali se ko susretao sa ovakvim problemom. kao sto sam rekao imam DM600 pvr i na njemu je Gemini 4.7. televizor je onaj stari obicni marke Sony.

HVALA!!
 
AW: Problem sa formatom (16:9 - 4:3)

Imas li jos koji format na tv pored 16:9 i 4:3? Ja sam kod mene podesio na automatski tako da se samo po potrebi namesta. Pokusaj sa nekim drugim formatom ako imas.
 
AW: Problem sa formatom (16:9 - 4:3)

nazalost nema nista drugo osim ta dva formata. to je obican stari televizor. dali mozda znas ti ili mozda neko drugi dali postoji kakav tajni meni (nesto kao service mod) za neke sakrivene funkcije. mozda bi se tu moglo sta drugo nastimat osim ta dva formata. televizor je Sony Trinitron KV-29LS40E
 
AW: Problem sa formatom (16:9 - 4:3)

samo da kazem da sam uspio nac tutorial kako se ulazi u SRVICE MENU na Sony televizorima iako mi to nije puno pomoglo u rjesavanju mog problema u vezi formata. u svako slucaju zakacio sam taj fajl pa ako kome bude nekad trebalo nek se nadje.
 
Zurück
Oben