Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Optibox PVR serija i CS

janicar

Freak
Registriert
5. August 2008
Beiträge
202
Reaktionspunkte
312
Punkte
63
Ort
BiH
evo konacno sam testirao famozni CS na Optibox PVR seriji sa zadnjim sw 1 18 04 i mogu vam reci da sam prezadovoljan , radi sve perfektno i to cccam , samo da bi sve to upakovali i da radi OK treba vam ovaj (pretvarac) LAN na rs232 i sve radi kao sat , evo slika kako izgleda "pretvarac" ja ga tako zovem jer ni sam moj dobavljac nije znao pravi naziv , za postavke kako treba uraditi na resiveru ako sutra uhvatim slobodnog vremena bice tutorijal

IMG Removed



IMG Removed

ovo sam sad sa mob slikao ,jednu sliku sam izbacio jer previse razvuce forum, znaci samo LAN kabal iz rutera ustekate na ovaj pretvarac a njega na rs port na resiveru , ne treba vam komp
 
AW: Optibox PVR serija i CS

CS na Optibox PVR seriji


evo kako sam juce obecao sad cu vam sa slikama pokusati prikazati kako ide CS na Optibox PVR seriji, u prethodnom postu vidite "pretvarac" LAN na rs232 , znaci spojite LAN kabal sa rutera na "pretvarac" a njega ustekajte na rs232 port na resiveru , kada ste to uradili onda idemo dalje
Upaliti resiver ici na MENU-8282 i pojavice vam se sledeca slika

IMG Removed
ovdje oznaciti Modem i potvrditi sa OK zatim ce se pojaviti sledeca slika

IMG Removed
ovdje vidite Model idete na Ethernet Dongle zatim idemo dalje na sledecu sliku

IMG Removed
Podesavanje mreze potvrditi sa OK onda vam dolazi sledeca slika

IMG Removed
ovdje vidite zakacen DHCP i dodjeljeno sve sto treba od rutera , samo potvrdite sa OK , sledeca slika je

IMG Removed
oznacite Server Setting i potvrdite sa OK zatim dolazi sledeca slika

IMG Removed
Slot i Tip odaberite CCcam , URL upisati server, Port koji vam je kod servera (npr 12600),
User name i Password naravno koji vam je upisan i liniji koju ste dobili , oznaciti DA i potvrditi sa OK, nakon toga idete sa EXIT na sliku , sacekate malo i evo ga PINK radi

IMG Removed

toliko od mene , nadam se da ce vam pomoci , sve sto vam ne bude jasno postavite pitanje u Optibox sekciju
 
AW: Optibox PVR serija i CS

Htio sam samo da pitam da li ovaj Optibox moze da radi i kao server ili samo kao klijent?
Interesantan resiver...ima finih stvarcica a i cijena je povoljna...sve je samo stvar ukusa.
 
AW: Optibox PVR serija i CS

za sada samo kao klijent i to moze primiti 7 linija nije kao na opticumu 9500 koji prima samo jednu liniju , nadam se uskoro poboljsanju svega ovoga , za jedan takoreci obicni resiver da ide cccam direkt preko rutera da ne treba komp ovo je uspjeh sto je uradjeno , dokaz da se moze dosta toga napraviti samo treba puno rada i truda koje oduzima puno slobodnog vremena koga je sve manje
 
Zurück
Oben