Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Octagon SF 318 update pomoc?

vedroboy

Ist gelegentlich hier
Registriert
6. Dezember 2009
Beiträge
91
Reaktionspunkte
13
Punkte
28
Ovako, uzeo sam resiver Octagon SF 318 da bih mogao gledat total tv jer imam VideoGuard karticu, murati mi reko sa update software-a moze i tu karticu citat.
E sad skinuo sam taj software OCTAGON_SF318_EMU_AU_V0356_17_06_09 i nasao program SwLoader_OCTAGON_Ver_1.011

Pratio upute SWLoadera ali nedolazi mi ono DONE

koristim Seriellski kabal sa na jednoj strani USB a na drugoj sa pinovima i izmedju sam jos ubacio jos taj adapter da bude spojen sa resiverom. ali se nist nedesava, liniju sam stavio na COM 3
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

Uputstvo OCTAGON SF 118 & 318

1.) Receiver ugasiti iz struje
2.) Receiver povezati sa rs232 kablom i PC-om
3.) Otvoriti SWLoader OCTAGON
4.) Kliknite na Download
Otvorit ce se novi prozor
5.) Izaberite odgovarajuci Software
6.) Receiver upalite u struju
7.) Sacekate dok se Software napuni na 100% i dok se prikaze „DONE“
Potom ugasite receiver i zatvorite program
Poslije SW update vratite Receiver na fabricke vrijednosti!
Kroz SW update vam se nece Settings izbrisati.
ako vratite odmah Receiver na fabricke vrijednosti onda hoce.
DA bi to sprijecili memorisete svoje settings u resiveru. Menü Instalacija Fabricke vrijednosti Backup Settings
Poslije aktivacije fabrickih vrijednosti ich mozete vratiti pod: Menü Instalacija Load Settings
Settinge sa Receiver na prebaciti na PC sa Programom SW_Loader_Octagon
Kako startati?
1.) Receiver pozadi na salteru ugasiti
2.) Receiver i pc spojiti sa rs232 kablom
3.) otvoriti SW_Loader_Octagon
4.) COM postavke namjestiti na odgovarajuce
5.) Kliknuti na Upload DB (DB Database)
6.) Otvorit ce se novi prozor :
7.) Imenujte listu: , npr. Settings i memorisite
8.) Sad Receiver upalite na salteru pozadi
9.) Upload ce poceti
10.) Sacekajte dok dodje „DONE“ .ENDE
Isto to mozete ponoviti sa CH_Editor_Octagon
Dodatno mozete naravno kanale po zelji promijeniti.

Sveopsti PINs i Lozinke za OCTAGON SF 118 + 318
EMU upaljen/ugasen:
Menu 9999
Prenos podataka :
Menu 8888
Master lozinka za MENU :
OCTAGON SF 118 : 0118
OCTAGON SF 318 : 0318
Multifeed tipka za Premiere
Prilikom gledanja DIREKT/SPORT/EROTIK kanala pritisnuti F1 dugme
OCTA LOCK (FAV 8) password : 9876
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

@maricka
koristim COM3
04894581575426184568.png


@BeastMaster
kod mene kod 7. Korak nece da sljaka, kad upalim resiver nepravi to da ide do 100% uopste se nist nedesava a resiver se samo jednostavno upali i pusti program da radi
da nije mozda zbog toga sto sam ovako pokopcao?
35854684004721874795.png
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

nesto radis pogresno, ja imam Octagon SF518 i flashovo sam ga najmanje stotinu puta ovako kako je @Beastmaster objasnio i svaki put bez ikakvih problema. jedina razlika sto je kod mene bio normalni serial kabal a ne kao kod tebe USB <-> Serial. evo ti ova PDF datoteka iz jednog drugog foruma kako se to radi sa USB <-> Serial kablom. pozdrav!!!
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

po tim uputstvu sam i radio, bas tim istim
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

Jesili sa tim kablom flesovao druge resivere,mozda je do kabla.
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

nisam nikad uzivotu nijedan resiver flashovao. Kabal je nov, narucio bio preko ebay-a. Mislis da bih trebao uzet novi kabal???
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

Mislim da je do kabla ili adaptera...davno sam i ja imao slican problem jer Vantage resiver nije uopste reagovao na nullmodem kabel...jednostavno startuje normalno bas kao i kod kolege sve dok nisam kupio drugi kabel...posudi od nekog i probaj
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Morat cu ili kupiti ili posuditi, jbg ovako vec skoro 7 dana sam bez Total TV-a sasrecom pa je OBN FTA ovih dana hehe a utakmice na njemackim mogu pratiti. Posudit ili kupit cu novi kabal pa budemo vidjeli pa javim.

Ako itko ima jos koju ideju gdje bi mogo grijesiti neka molim ga javi.

@Beastmaster,
driveri su uredno instalirani i windows ih je prepoznao, instaliro sam ih sa cd-a koji sam dobio uz kabal.


P.S.: Inace imam jos jedan Nullmodem kabal ali mi ga windows uopste neprepoznaje, jel moram nesto podesavat?
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

zdravo..

to tije do Kabla..morao si jos da uzmes i Nullmodem Kabal..koji jeg su bugse i na jednoj i na drugojstrani iste..pogledaj dole sliku..
njega stavis izmedzu Adaptera i Resivera..
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

aha ali takav kad uzmijem mogu onda i direktno u pc prikljuciti, posto imam ulaz za takav na PC
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

pa toje taj Kabal sto tebi treba..ti rece da nemas toga prikljucka na svome PCu????ovaj Kabal se zove Nullmodem jer su mu pinovi svi ravni znaci nema prekrscenja u zicama..ako imas taj Kabal pre ruci..radi to snjime..i nema onda zezanja..ali pogledaj dobro ovaj Kabal..zncai tebi treba Muski pol vako prosto receno na PCu da imas..ovde su dva Zenska Pola na Kablu..
 
AW: Octagon SF 318 update pomoc?

ma nemam ali sam izvadio iz podruma stari pc na njemu ima taj prikljucak, ovaj kabal koji sam mislio da imam ipak nije taj razlicit je na obe strane, ali sam ga upravo narucio i odma uplatio paypalam, trebo bi stic brzo pa javim rezultat
 
Zurück
Oben