Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

multifokusne antene?

biha

Freak
Registriert
24. April 2009
Beiträge
215
Reaktionspunkte
106
Punkte
103
Molim sve one clanove koji imaju iskustva sa ovim antenama.Mene interesuje konkretno ove antene bez reflektora tj, sa multivedom za 5 LNB.Jesul ove antene bolje od one obicne?
hvala!
 
AW: multifokusne antene?

Po meni bolje resenje ti je motor,ali kako hoces.Ako bas hoces staticni tanjir onda je najbolje resenje da uzmes jedan wavefrontier tanjir koji je napravljen za do 16 lnb-a.
 
AW: multifokusne antene?

ma ljudi meni ne treba nista.samo pitam jel ko ima tako nesto i jel je zadovoljan sa tom anteno.konkretno mi treba da kaze kakva su mu iskustva sa tom antenom?
 
AW: multifokusne antene?

ja nemam,al ima moj zet, on kaze da je prezadovoljan sa njom,samo kad malo jaca kisa me zove pomagaj nema signala na thoru,jos na par mesta sam video i svuda ista stvar,po losem vremenu na slabijim satelitima nestaje signal,sad,da li je do majstora ili sta,neznam sta da ti kazem!
 
AW: multifokusne antene?

Sve zavisi koje satelite hoces da gledas! Ja sam hteo Torodial T90 antenu da uzmem sa vise satelita(0,8°-13°-16°-19,2°-23,5°-28,5°). Jedan majstor mi je rekao da cu imati problem sa 28,5° necu moci sve kanale da imam. Drugi majstor nije hteo uopste da mi tu antenu montira jer kako sam kaze on ima samo cirkusa sa tom antenom. Svakih par meseci mora antenu ponovo nastelovati. Motor nisam hteo jer imam tri televizora u kuci. Za satelite 13°-16°-19,2° nije problem. Dovoljan je tanjir 85 velicine. Ja sam tako uradio i imam super kvalitet, izmedju 90 i 98% dobijam signal. Moras dobro razmisliti koje kanale hoces da gledas. Neko instalira po 15 LNBa, to je cista glupost. Sta ce mi programi na jezicima koje uopste ne razumem.
 
AW: multifokusne antene?

znam za ove antene kako ide,do 4 LNB moze se nastimati da radi bez problema.samo mene interesuje ova multifokusna bez reflektora.vidim da su u prosjeku skuplje od ovi drugi pa rekao da vidim jel neko ima tako nesto i kakva su mu iskustva.to je sve?
 
AW: multifokusne antene?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

pozdrav biha

mozes slobodno tu antennu uzeti. jedini problem je kod nje da nemozes 3 gradi da napravis za 13,16, i 19 posto sa originalhalterung imas razmak od 4 gradi. zato moraces eutelsat da vezes nekako izmedju astru i hotbird (z.b. kabelbinder). ako se odlucis za obicnu offset antennu onda bi ti ja preporucio ovaki ruski multifeedhalter i naravno alps-lnb. on ti je höhenverstellbar. tako bi dobio jaci signal na 1w.IMG Removed
10anleitungj
 
AW: multifokusne antene?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


da su skuplje to jedino stoji, ostalo sve sto su ti kolege vec gore napisale je OK ako hoces da sebi napravis puno posla i problema onde je uzmi pa ces svako malo da popravljas signal dok ti jednom ne dosadi i ne bacis je sa balkona ili gdje je vec postavljena
 
AW: multifokusne antene?

udi u ebay i trazi multifed. imas i na ,,tone"
po cijeni od 10-15 EUORA:
 
Zurück
Oben