1. Diese Seite verwendet Cookies. Wenn du dich weiterhin auf dieser Seite aufhältst, akzeptierst du unseren Einsatz von Cookies. Weitere Informationen

Microsoft planifikon te lansoj Windows 8

Dieses Thema im Forum "Programe për PC" wurde erstellt von Bessat, 30. Juni 2010.

1. Bessat

Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

Punkte für Erfolge:
    113
    Beruf:
    Moderator
    Planet e Microsoft për lansimin e sistemit më të ri operativ, Windows 8, kanë rrjedh në internet.
    Në mesin e shumë risive që Microsoft pritet t’i bëjë është edhe lansimi i Windows 8 brenda vitit 2012 (versioni beta pritet gjatë vitit 2011), fjalëkalimi për ueb-kamerë, një dyqan virtual me aplikacione dhe shumë më shumë se kaq.
    Përveç sistemit të ri operativ, në planet e Microsoft të cilat tashmë janë bërë publike janë edhe avancimet tjera në harduer, një sistem operativ i dedikuar për tablet, bashkë me opsionin "Logoff + Hibernate" i cili do të jetë si një formë e re alternative për fikjen e kompjuterit.
    Në planet më të rëndësishme të Microsoft, përveç Windows 8 është edhe integrimi i Windows Help, Microsoft Answers dhe palëve të treta në platformën e saj.
    Të gjitha këto ndryshime në strategjinë e saj, duket se janë një tentativë e gjigantit amerikan të kap hapin me rivalët e tjerë shumë dinamik, dhe avancimin e mënyrës së zhvillimit të produkteve të saj.

Diese Seite empfehlen