Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Linkey+CT 5000HD

sejo

Premium
Registriert
29. November 2008
Beiträge
12
Reaktionspunkte
1
Punkte
23
Pozdrav
prije par dana sam naisao na zatvorenu temu od murati oko CS sa Linkey. Nabavio sam konverter i dobio od prijatelja C liniju za CCCam tako da teorijski ( ali na zalost samo teorijski ) trebalo bi da funkcionise CS ....
Nakon tri -cetiri besane noci pitanje za sve :
da li ima neko ko mi moze dati detaljnije upustva i pomoc!
hvala velika.
 
AW: Linkey+CT 5000HD

ja sam to jednom samo radio,nadam se da sam se dobro prisetio!
linkey i router spojis sa network kablom,sa resiverom ga spojis sa rs232 kablom,i snabdes ga sa strujom od nekuda,mozes i u resiver na usb da mu das struju!onda otvori webinterfaxe i kucaj:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
username"admin",pass nemora nista,pa ok.kad se otvori interface sa leve strane mora da bude negde da pise cccam settings,tu ubacis c-liniju pa onda apli,potom stiskas na serial settings isto sa leve strane,posto ti je hd resiver gde stoji Delay stavi na 0ms,pa opet apli!sledece,klikni na seca i tu stavi end date 31.12.2010,aply i save settings,sada bi trebao linkey da se restartuje i mreza da funkcionise!onda ides na resiver,menu,optionen,serial mode stavis na SSSP i to bi bilo to,kod ovoga gde sam namestao to i dan danas mu radi!
 
AW: Linkey+CT 5000HD

Kao prvo, Hvala na brzom odgovoru.
tako sam nesto i mislio a izgleda jednostavno. ja po svoj prilici imamo razlicite firmware, kod mene je 1.31 . To je poslednji i sa tim sam i dobio linkey. CT 5000 je namjesten na SSSP ali je ocito da ne komuniciraju . nemam ideju sta da jos pokusam .
puno hvala!
 
AW: Linkey+CT 5000HD

jedino da probas sa drigim nekim firmware jos,neznam sta bih ti drugo rekao!
 
AW: Linkey+CT 5000HD

pozdrav,
jos uvijek nisam rijesio moj problem sa linkey i ct 5000hd, a od veceras imam jos jedan. Neznam od kada ali veceras sam konstatovao da RS 232 ne funkcionise i da nemam kontakta ni prako CTECH Uploader - imas li ideju sta da radim ? FW 1.79p je trenutno instaliran.
Hvala!
( jes me krenulo u p....)
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Linkey+CT 5000HD

ubaci ponovo firmware sa kojim je funkcioniralo prije pa vidi hoce li ici...
 
AW: Linkey+CT 5000HD

probat cu veceras sad moram na posao, hvala, lijep dan!
 
AW: Linkey+CT 5000HD

pitanje za one koji imaju ikustva sa CT 5000HD !
da li je neko imao sa FW 1.79 probleme sa RS232 i ako jeste kako ih je rijesio . Da li je iko testirao da li funkcionise rs232 posle update ?
puno pitanja !
unaprijed hvala za odgovore i pomoc!
 
AW: Linkey+CT 5000HD

vec je izasao novi FW 180 za tvoj resiver probaj sa njim...
a zasto ne ubacis sa USB jednostavnije je...
i da mozda nisi ubacio 179 original umjesto 179p....
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Linkey+CT 5000HD

hvala na javljanju ,
ja sam vec izgubio svaku nadu da cu linkey konverter podici tako da mogu da napravim Cs sa CT 5000HD.
sa USb mogu da napravim update i to je vec davno uradjeno 1.79p ( sigurno je 1.79 p- jer gledam ORF - original FW ne cita ORF karticu ) a RS 232 mi treba za konverter RS232 na LAN !
hvala jos jednom .
volio bih da mi se -murati- javi, jer on izgleda ima vise info oko CT i Linkey ,ali ne mogu covjeku da smetam ima dovoljno problema sa nama,
puno pozdrava !
 
AW: Linkey+CT 5000HD

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Zdravo druze..

Ja sam samo postavio Resivere koji rade preko Linkey,Nazalost nisam sam Testirao.potom ti nemogu biti od Pomoci..ali mogu da vidim pokojem postupku treba da se postupi...

PS: nasao sam nesto..;=)

ovako,napisi ti nama koji FW imas na Linkey sad??? dali si aktivirao u Network Settings >DHCP< ako ne onda pretisini na DA i ides na Save Settings...napisi malo vise sta si sve dosad radio...
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Linkey+CT 5000HD

Beastmaster ,hvala velika,
sve sam ovo vec -sto kazu prostudirao - inace na tutorial je kod linkey stari FW , ja imam jos noviji 1.31 i trebalo bi jos da bude jednostavnije. znaci ubacivanjem
C: server1.dyndns.org 12000 user1 pass1
trebalo bi "nesto " da se desava, na zalost - nista !
Glavni problem je ja mislim moj RS232, koji ne reaguje ni na chanel update niti na FW update ili down....
ma muka prava , jos malo i sve leti kroz zatvoren prozor napolje !


Murati ,
hvala za javljanje , sve je uradjeno kako reba , kao client ne moram ni port na ruteru otvarati -nista !
mislim da sam uradio sve kako i treba , ne jednom !

Linkey FW 1.31
DHCP -aktiviran
Server Settings - C: server1.dyndns.org 12000 user1 pass1
pokusacu da aktiviram RS232 sa bilo koj drugi apps samo da vidim da li funkcionira pa cu se opet javiti !
hvala velika jos jednom
pozdrav,
Sejo
 
Zurück
Oben