Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

koji sateliti i koja antena bez motora??

joooo

Ist gelegentlich hier
Registriert
31. Dezember 2007
Beiträge
50
Reaktionspunkte
1
Punkte
28
Pozdrav drustvu.

htjeo bi da instaliram novu satelitsku sa nekoliko glava, ali neznam sta i koliko?!?

trenutno imam:
1. Gibertini 85cm
2. multiswitch 9/8
3. 8 spojeni televizora u 3 stana
4. astra + hotbird

u buduce bi trebo obavezno svabe i sky na astri, hrt, novu i rtl.

1. kako to najbolje izumiti?
2. koliko glava mi treba? (sa obzirom da rtl seli iz digi-base paketa)
3. i koje satelite bi trebo da vatam?
4. jel mi dovoljan gibertini ili da kupim frontiera ili neki drugi tanjur?

ako netko ima iskustva....

hvala
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Znaci i dalje ti treba Astra 19°W (Svabe, Sky) i Eutelsat 13°W (HRT i RTL koji ne znam gdje ce) i koliko znam i sad sam malo trazio NOVA TV ima na Amos 4°W i na Intelsat 1°W.
Koliko znam u svakom slucaju nece ti moci ici 85cm, a koja moze osim Frontiera ili slicnih ne znam. Trebace ti i drugi Multiswich sa min. 13/8 ako mislis da ostanes sa 3 satelita sto znaci da moras jos da dokupis najmanje jednu glavu.
I kad smo vec kod toga i mene zanima ko ovdje sve ima Frontier ili slicnu od druge firme tj. ja imam Gibertini 100cm i razmisljao sam se kad se preselim da je kupim i da pitam "Sa kojom bi imao jaci signal, sa Frontier ili sa 100cm ili 120cm? Ja hvatam 13°, 16° i 19° W."
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

pozdrav

mozes sa 85cm antenu dobiti 1w. jedino nemas dovoljno rezervu kada je lose vreme. sa t90 imas naravno jaci signal. ali tvoja 100cm isto dovoljno za te cetiri pozicije. ako imas hotbird 13e u fokus ne bi trebalo problema biti na 1w. preporucujem alps lnb-ovi za 13,16, i 19e.
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Ja licno i nisam zainteresovan za 1°W inace bi ga vec imao. Samo sam htjeo da povecam jacinu signala jer mi se kod loseg vremena gubi 16° kod 100cm. Fokus je bas zbog toga na 16°W a 13° i 19° su sa strane. Za 16° i koristim Alps zato sto je uzak i jedini pase izmedju dva normalna sto su za 13° i 19°. Pa sam se razmisljao da kupim 120cm ali ne znam koji bi bio najbolji osim Kathrein koji koristi posebne LNB i koji mi je skup i naravno favorit mi je WaweFrontier. A da se moze tek tako uhvatiti 1°, 13° i 19°W istovremeno sa 85cm cisto sumnjam ali necu ni da kazem da nije moguce. Ja sam par puta uspjeo a vise puta odustao sa 85cm da uhvatim 16° i to kad je bas taj u fokusu ili samo taj satelit hoce. Jeste da je oprema bila najjeftinija ali bi trebalo da ide ali sam posle vise sati odustao. Cak sam dole u nasim krajevima isto sa jeftinom opremom uspjeo 13,16 i 19 da uhvatim sa offset 85x90cm.
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Nemoguce da ti se gubi signal na 100 cmm anteni ja imam gibertini 85 sa eutelom u fokusu i signal je odlican uz to su jos 19,13 i 1 W.Na 1W naravno kad pada jaka kisa gubi se signal.
Pokusaj malo bolje da uriktas antenu
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Ne gubi se stalno vec kad se bas naoblaci ali samo na 16° ovi ostali pri tome rade super. Jedino kad je prolom oblaka onda nece nijedan. Malo mi se i gubi kvalitet jer je kabal dug oko 40m. Komsija mi je nabavio neke jeftinije LNB sa 8 izlaza a u sredi je i dalje samo za mene ALPS, i sada kada gledam njemacke kanale zamrava mi se slika ne sekunde nekad cesce nekad redje ali na 16° sa ALPS bez problema ali to je ja mislim problem mog DM800 koji je malo vise osjetljiv. Moj stari Humax5400 radi bez okidanja. Na ovoj slici je 1°W na samom kraju od 102cm antene ali tu kombinaciju nisam probao ali cim se preselim imacu samo za mene antenu pa mogu eksperimentisati po mojoj volji.
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

ja kao i uvek predlazem motor!:emoticon-0127-lipss
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Motor nazalost ne moze kad nas vise visi na jednoj anteni.

Nasao sam i ja jednu sliku sa 85cm
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
zadnja slika na dnu.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Dobijanje ASTRA,EUTEL 16, HOTBIRD 13 i INTELSAT ili THOR 0.8 bez ikakvih problem se dobija na anteni od 85cm.
Preporucljivo je ALPS ReketenLNB´s ali je potreban samo jedan za EUTEL 16.
Uslov za dobru sliku su naravno slobodan pogled na nebo. Dobijanje slike programa je moguca vec od 30% kvaliteta ali se obicno zna naci izmedju 45 i 60 %, zavisi od polozaja.
Gibertini, po mom iskustvu su dobre antene, TRIAX su malo skuplje ali nisam odusevljen sa signalom koje daju, ako opet neko zeli da ima bolji signal, po mom misljenju i iskustvu, je bolje uzeti 85 cm marke FUBA, nego kupovati vecu dimenziju losijih marki antena.
U drugom slucaju bolje je uzeti TRIAX Multifocus TD Unique koja ima veci spektrum nego obicna antena, prije nego WaveFrontier, radi velicine.
 
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Hvala decki,

uzeti cu frontiera, spiciti 4 glave an njega (ASTRA,EUTEL 16, HOTBIRD 13 i INTELSAT), novi multiswitch i to bi trebalo biti to...

koji paketi ili kartice su mi potrebni? ili bi bilo najbolje CS? Sa CSom nemam bas nikakvog iskustva!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: koji sateliti i koja antena bez motora??

Bilo sta da uzimas nemoj stediti na opremi. Sto se tice Multifeed antena gledaj da uzmes dobre LNBe i dobre sklopke. Za razmake do 3 stepena su ti Alps LNB dobrog kvaliteta, a za saltere uzmi Spaun, i ne stedi na kvalitetu kabela. Koliko para toliko muzike!
 
Zurück
Oben