1. Diese Seite verwendet Cookies. Wenn du dich weiterhin auf dieser Seite aufhältst, akzeptierst du unseren Einsatz von Cookies. Weitere Informationen

Intrebari ?

Dieses Thema im Forum "Coltul pufanului ( Intrebari ptr.incepätori )" wurde erstellt von tibiric, 20. April 2010.

1. tibiric

tibiric Ist gelegentlich hier

Punkte für Erfolge:
    0
    Ziua buna si bine v-am gasit, salutare Emil, salutare ingerasului si restului trupei de pe aici.
    Sap de o vreme pe forum si inca sunt mai prin "ceata" decat pe soare si m-as bucura de o indrumare sa sap exact unde trebuie. Sunt incepator, nu am pe nimeni priceput pe aici la cine sa apelez. Pana acum am reusit sa instalez o parabolica pe 3 sateliti - Astra 19,2 - Hotbird 13,6 si Thor 1W. Am trase 2 linii (40m cablu) - 2 TV. Am un receiver Hyundai de la dGigi cu cartela cu abonament (veche), si un Edision Trojan cu emu pe care merge inca dGigi. O2 w-lan Router.
    Acum avand in vedere ca dGigi o sa intre la somn si o sa se faca intuneric m-am gandit ca e momentul sa vad ce se poate face, imbunatatiri si update ;-).
    M-ar interesa:
    1. CS
    2. sa am acces la HD+ (ARD HD, ZDF HD ptr. WM, RTL&Co. HD)
    3. Nu as spune nu la Sky de la nemti.
    4. desigur as scherui cu placere dGigi care il am (daca se poate) si daca e necesar as mai abona ceva.

Asa ca poate ma indrumati la:
    1. ce HD receiver sa achizitonez + usb w-lan stick (Dreambox 8000 HD e cam scump)
    2. cum/ce/unde sa citesc/sap sa ma luminez cum e cu CS. Inca toate prescurtarile de genul Ccam samd nu ma prea ajuta (inca).
    3. cum gasesc dupa aceea parteneri ptr. CS?
    4. m-as bucura si daca un "profi" ma ia chiar si "in privat" si ma indruma la modul - citeste aici: "1" - ai priceput? da? ok - dupa aceea "2" samd ... desigur totul merge si in germana.

Va multumesc pentru rabdare, o primavara frumoasa si astept cu drag mesajele voastre.

2. phantom

Nervigen User Advertisement

3. emil1

emil1 Moderator Digital Eliteboard Team

Punkte für Erfolge:
    0
    AW: Tu dai mie - Eu dau tie

Sal tibiric

Va trebui sa mai deschid un Unterforum pentru ca incepe sa se adune prea multe tu ai postat la schimb de linii
    Nui nimic iti raspund acum aici päna voi vedea ce si cum
    1. Daca ai recul de la Digi cu cartela iti trebuie RSA+BK sa scoti pentru a putea folosi cardul in alt Rec si in CS
    2. HD rec nu pot sa iti recomand cel mai bun dar eu folosesc DM 800 si sänt foarte multumit de el
    Cum zici 8000 este inca scump dar mai sint si Dm 500HD sau Vu care se zice ca ar face concurenta la Dm 8000
    Suportul la Dm este foarte bun si usor de utilizat
    Personal mai am si un Vantage 7100s dar din pacate nu merge in Cs doar intern Home
    3. Cs. O prescurtare de Card sharing adica ai posibilitatea de a te loga via internet cu alte servere (useri ) schinbänd cartile virtual
    ATENTIE ESTE INTERZIS
    CCcam este un emulator de card de cititor de card tot mai mult iubit de posesorii de rec.cu linux fiind mai usoara configuratia
    4. De gasit e mai usor parteneri de schimb daca ai un local adica o carte chiar tu ai postat la locul de schimb
    Iar aici in DEB sint locuri potrivite ptr asta doar scrii ce ai si ce vrei

Dieser Link ist nur für Mitglieder!!! Jetzt kostenlos Registrieren ?

5. Profi cum zici tu nu e rau eu as zice mai bine experientä dar depinde si de ce rec iti iei

mfg

4. Black_Angel

Black_Angel Spezialist

Punkte für Erfolge:
    43

da Emile - cred si eu si sunt de parerea ta - cu
    in genul primii pasi

Salut tibiric

cum a mai scris si Emil un Dream 500HD ar fi perfect- tinind cont ca are Procesorul ca si 8000_ul numai ca are alte dezavantaje - ca si orice lucru

Dar cu dezavantajele astea se poate traii zic eu

Si cu primii pasi- asi spune - eu din propria experientza - ar fi bine daca ti ar arata cineva- cum -ce si care unde trebuie ce pus - bla bla -

Si la schimb de linii te asi ruga sa ai mare grija peset cine dai.

Acuma citva ani in urma - nu era asa free- dicutii ma refer ca si acuma - sa nu tragi zeapa

Si in legatura de cartela ta - daca ai curajul sa trimiti Boxa in Polonia - sa iti extarga ce trebuie !!- ?? ai avea chanse foarte bune

emil1 gefällt das.
  5. tibiric

Punkte für Erfolge:
    0

Va trebui sa mai deschid un Unterforum pentru ca incepe sa se adune prea multe tu ai postat la schimb de linii
    :ja

Nui nimic iti raspund acum aici päna voi vedea ce si cum

Merci!!!

1. Daca ai recul de la Digi cu cartela iti trebuie RSA+BK sa scoti pentru a putea folosi cardul in alt Rec si in CS

Pana acum nu a scris nimeni ca ar fi reusit cu adevarat. Sau nu am gasit eu?

2. HD rec nu pot sa iti recomand cel mai bun dar eu folosesc DM 800 si sänt foarte multumit de el

Da, la el m-am gandit si eu, DAR are doar un CR. Daca TREBUIE din cine stie ce motive sa folosesti 2 cartele - mai e nevoie de un CI. De aceea ar fi mai destept DM 500HD, nu?

Cum zici 8000 este inca scump dar mai sint si Dm 500HD sau Vu care se zice ca ar face concurenta la Dm 8000

Vu!?!?!? In lista de pe forum nu am gasit nimic sa aduca cu "Vu" - doar Vantage e la litera V. Deci cine/care e rec-ul Vu?

Suportul la Dm este foarte bun si usor de utilizat

Avantaj mare in situatia mea!!

Personal mai am si un Vantage 7100s dar din pacate nu merge in Cs doar intern Home
    3. Cs. O prescurtare de Card sharing adica ai posibilitatea de a te loga via internet cu alte servere (useri ) schinbänd cartile virtual
    ATENTIE ESTE INTERZIS

:good:

CCcam este un emulator de card de cititor de card tot mai mult iubit de posesorii de rec.cu linux fiind mai usoara configuratia

Oooook!

4. De gasit e mai usor parteneri de schimb daca ai un local adica o carte chiar tu ai postat la locul de schimb
    Iar aici in DEB sint locuri potrivite ptr asta doar scrii ce ai si ce vrei

"...Sie haben keine Rechte, um auf diese Seite zuzugreifen..." :emoticon-0106-cryin ?????

5. Profi cum zici tu nu e rau eu as zice mai bine experientä dar depinde si de ce rec iti iei

Experienta incerc si eu sa imi fac. Si rec-ul depinde de ce invat si ce ma sfatuiti voi :emoticon-0168-drink

Merci mult!!!

6. tibiric

Punkte für Erfolge:
    0

7. josef.13

josef.13 Modlehrling Newsbereich Digital Eliteboard Team Modlehrling

Punkte für Erfolge:
    113

Servus Tibiric ja das stimmt das du keine zugriff hast auf diese seite, du brauchst mindestens 100 Beiträge in Deb das du zugriff hast

8. tibiric

Punkte für Erfolge:
    0

Servus Tibiric ja das stimmt das du keine zugriff hast auf diese seite, du brauchst mindestens 100 Beiträge in Deb das du zugriff hast

Ooooooo jeeee - ok - Danke! Dann sind es hiermit 16 ... bis 2012 werde ich die 100-er Marke erreichen ... Ich muss sowieso erstmal die "Grundausstattung" haben und dann geht es weiter ;-) ...

9. josef.13

josef.13 Modlehrling Newsbereich Digital Eliteboard Team Modlehrling

Punkte für Erfolge:
    113

Hallo Tibiric ich geb dir ein kleinen Tipp von mir das du deine 100 Beiträge zusammen hast z.b. das du beim User-Vorstellung / Mod-Vorstellung und Geburstagsgrüße und viele andere Bereiche gibt es noch wo du schreiben kannst und dan hast du schnell deine 100 Beiträge und dan hast du Zugriff über alles in Deb Gruß josef

10. Black_Angel

Black_Angel Spezialist

Punkte für Erfolge:
    43

mir einer ist es nicht bekannt das du für diese seiten 100 beiträge sammeln must

aber da sollte ja unser Mod es uns besser belehren !!

@tibiric- daca doresti - lasa-mi in PM- o adersa de messenger de a ta -
    poate te pot ajuta

ca am vazut ca ai timp- dupa cite ai raspuns

si cauta sa sa faci raspunsul in citat :))- semnul acela de patrat cu liniutza jos - dar prima data trebuie sa copiezi citatul :)

bafta si sa ne citim de bine

11. tibiric

Punkte für Erfolge:
    0

Cu citatul sper ca am reusit ;-) - adresa ti-am lasat-o in PM - timp imi fac ... trebuie - si dupa ce raspunde si Emil cu cele 100 de Beiträge merg mai departe.

Multumesc mult!

12. emil1

Punkte für Erfolge:
    0

Sal tibiric

Chefe a modificat putin pentru cei ce nu au beitrage sau mai putin de 10
    Se lucra inca la pagina de forum inca nu este pusa la punct
    Am inteles ca mai sänt useri cu peste 100 si tot nu pot sa intre
    Mai asteptam o zi sau doua si vezi daca ai acces

mfg

13. tibiric

Punkte für Erfolge:
    0
    Tu dai mie - Eu dau tie

Buna Emil, buna ingerash,

cu linkul respectiv mai astept :) - nu e graba.

Ce mi-ati recomanda? DM 800HD sau VU+ (duo sau single daca o sa fie)!?
    Si de ce? Pretul e cam la fel.

=

DM800 are doar un loc de citit card-uri, nu? Deci acel card o sa fie singurul care poate fi CS-uit. Richtig? Si nu are HDMI ci "doar" DVI (nu inteleg diferenta).

Dupa aceea - dupa ce am boxa acasa - cum fac mai departe? Unde sa ma apuc sa sap? Trebuie sa leg rec-ul de Router - si vreau sa o fac prin W-Lan - e vreo problema in afara de faptul ca doar unele W-lan USB Stick sunt compatibile?

Multumesc, si o zi buna!

14. tibiric

Punkte für Erfolge:
    0

Sau asa ceva?

iuuuiuuuiiiuuuuuuuui!!!

15. Black_Angel

Black_Angel Spezialist

Punkte für Erfolge:
    43

boaaaaa- peste 400 de eroi - gasesc mult ptr. un 800- si nu se stie daca este Orig-

PS: te am adaugat in lista la mine -

si cum ai spus - de un singur Slot- nooaa- poti baga si un Hub ptr. Smargo de ex.-

clar totul costa bani :)

PS:_ cred ca ar trebuii Emil1 sa se grabeasca cu acel Unterforum-

ca treadul acesta nu prea pasaleste pe aici :)

Zuletzt bearbeitet: 23. April 2010
    emil1 gefällt das.
  16. emil1

Punkte für Erfolge:
    0

Azi il termin am vorbit si cu murati
    Ce nume sa ii däm ? Coltul incepatorului sau

@tibiric

Ai gasit numai recuri scumpe dar egal
    La 800 e un singur cititor da dar poti sa adaptezi un Hub si cu smargo poti sa pui inca 7 carti
    Hub + smargo
    .

Sau

.
    Diferenta mare nu este intre Hdmi si Dvi cablurile sänt diferite la 800 iesirea este DVI
    Acum nu stim inca la ce boxa te-ai gändit sa ai dar cum zici cänd o ai acasa
    Vu+ se compara cu un DM 8000 cu 2 tunere
    Dar inca nu este perfectionat inca softul la el se mai lucrä

mfg

Diese Seite empfehlen