Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Instalacija windows 8 u raid - modus

Makris

Newbie
Registriert
17. März 2009
Beiträge
29
Reaktionspunkte
12
Punkte
23
Ort
Vienna
Zanima me kako se instalira Windows8 u RAID Modus sa jednom SSD-HDD i jednom SATA-1TB HDD. Normalno, 8 exemplar od Windows-a je najbrzi u tom RAID Modusu.
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

Izvini ne razumem tvoje pitanje. Kako to mislis instaliranje windows 8 u raid.
Ovde sam ti postavio RAID konfiguracije, nazalost na nemackom.
Ja imam na jednom PC-u dva HDD, podesio sam raid na 1, tako da PC radi sa jednom HDD a druga mi je kopija.
Znaci ako prva crkne imam drugu kao sigurnost.
Na drugom PC-u mi je Raid 0, PC radi sa obadve HDD. Nemam kopiju, ali je u ovom slucaju PC brzi.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
[SUP]
izvor WIKI

[/SUP]
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

Pozdrav Imao sam na Acer U7600A kad sam ga kupio i zeznuo sam RAID particije. Bile su 5 sa Recovery. Neznam kako da povratim na staro.Svaki put kada hocu da kreiram i miror i stripe i bilo kako ne mogu da dobijem vise od 59GB onih preostalich 32GB +1TB ne javlja se nigde tj ja od tih dva diska ssd i hdd Imam celih59 Maximum ostalo se ne vidi nigde.
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

Sredio sam...Ha,ha. Preko "INTEL RAPID STORAGE TECHNOLOGIE" Program. Napravio sam da onaj SSD od 32GB sluzi kao -Cash- Particija a onaj drugi od 1TB bude za System i ostalo tako da SSD32GB ne vidi se uopste nigde vise u sistemu, windowsa. Sada Windows 8 radi mnogo brze sa ovom konfiguracijom sa dva Hard-Disc-a. Radi fenomenalno. Ovaj Modus je predvidjen za "Windows 8" Pogotovo.

- - - Aktualisiert - - -

Sredio sam...Ha,ha. Preko "INTEL RAPID STORAGE TECHNOLOGIE" Program. Napravio sam da onaj SSD od 32GB sluzi kao -Cash- Particija a onaj drugi od 1TB bude za System i ostalo tako da SSD32GB ne vidi se uopste nigde vise u sistemu, windowsa. Sada Windows 8 radi mnogo brze sa ovom konfiguracijom sa dva Hard-Disc-a. Radi fenomenalno. Ovaj Modus je predvidjen za "Windows 8" Pogotovo.
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

Da ne zapocinjem novu temu. Imam pitanje za sve clanove koje imaju Windows 8.
Kako ste zadovoljni? Ja sam se nakon mesec dana ponovo vratio na Windows 7. Nisam bas odusevljen.
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

ja sam isto isprobao onu beta verziju i vec nakon 2 sata sam opet vratio na sedmicu. nije mi se uopste ni najmanje svidila osmica. isto smece kao svojedobno i ona glupa vista. meni se cini da su oni to nabrzinu sklepali!!
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

da se samo pridruzim misljenju kolege naroga,ma nisam ni dva sata imao i vratio sam na 7,jer previse sigurnosti traze u 8 a puna je grafike kao i DDD image za Dreambox a iza nista sto valja.
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

Verujte mi ja sam prvi dan trazio 10 minuta kako da iskljucim PC. Vec sam poceo da sumnjam da sam lud!
 
AW: Instalacija windows 8 u raid - modus

Hvala na podrsci al sve sam sredio. Osmica je isto sto i Win7 samo sa onim dopusnkim Metro app kako se to vec zove. tart Start dugme dole levo koji ne dostaje moze se nahnadno skinuti tako da eto samo to sto fali za razliku win7. Windows 8 zahteva i jedan Microsoft Net Konto kao Hotmail.com ili live.com. da bi funkcionisala Metro-aplikacija.
 
Zurück
Oben