Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Instalacija 13°16°19°

AW: Instalacija 13°16°19°

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Hvala Jure brate.

Znaci stavim LNB bez diseq na Sredinu. i trazim ovu 19.2°E Astra : 11156 V 22000 (to sam nasao juce 95% 96% BER.0)
pa posle zalepim Antenu samo da mogu levo desno da je promerim
po milimetar, ja juce to po cm u hladnocu nisam imao ni osecaj. :)

Jure molim te ne zaboravi ovu Themu , jel ja neznam ako stignem veceras da probam, moram da radim , zato ja cu da napsiem ovde ako sam uspeo , da se zna.

Pozdrav
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Zdravo Dejo
Evo ovako napravi:
Slozi sve tri LNB-a jedan do drugog,srednji LNB je 16°desno od njega je 13° a levo od 16 je astra 19,2.
Zatim ubaci frekfenziju od BN-sat i tazi taj kanal,kad njega nadjes prebaci na DM-sat i popravi antenu(signal) jer je on losiji nego BN-sat.
Onda imas automatski sva tri satelita kad nadjes 16°.
Za konfiguraciju je svejedno da li stavljas 13,16,19 ili 19,16,13......
Ako imas od nekog da uzmes Satfinder bilo bi ti lakse da nadjes satelit....
Ako nebude islo javi se na PN....

Pozdrav
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Momci Uspeo sam da nadjem 16° ali sad imam drugi problem.

ja sam stavio LNB direktno u DM800 i nasao sam BN i DM imam to.

al sad kad stavim onaj DISEC sto sam dobio sa Multikonect Set Inverto.
i Stelujem na Dreambox od Einzeln LNB na Disec ABCD
gubi se Signal na 16. odmah i pise mi Tunen fehlgelschlagen.
znaci nisam ni hteo da pocnem da trazim Astru, a na Hotbird mi sve nula.
Port A: Astra 19
Port B: EurobirdW2 16
Port C Hotbird 13
Port D: nichts Angeschlossen
Spannung und 22KHz setzen Ja
Diseq nur bei Sat-Wechsel setzen nein

sta mislite. ?? Disec je onaj sto sam dobio sa taj inverto set.
 
ako ti je Hotbird na Dreamu postavljen na port C
onda ulaz na disequ mora bit isto C (ili br. 3)...

ma jednostavnije je nego šta zvuči...
 
AW: Instalacija 13°16°19°

jeste Hotbird je na C

kad prikljucim taj Disec onda mi se gube sve.

A. Astra
B. Hotbird
c. Eutelsat

kad namestujem na Dreambox jedan LNB imam signal.
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Poznato je da dreamboxovi imaju problema sa jevtinim disecima isprobaj spaun pa vidi sta on kaze.

IMG Removed
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Halo Dejo, idi sada sistematski dalje ako neznas postavke diseqa u reciveru ili ih trebas promijeniti u reciveru ili ih povezati u diseqschalteru tako da pasu postavcima u reciveru.
Na dreambox-u stavi na kanal recimo od Astre, ARD, i tada trebas ili u reciveru podesiti diseq ili direktno u diseqschalteru spajati na poz A pa B pa C ili D dok ne dobijes sliku. Tada predjes npr na DM SAT (EutelW2) i ponovo isti postupak i na kraju RTS Sat (Hotbird) i tvoj ce problem biti rijesen.
Puno uspijeha i ne gubi nadu, vidis da pomalo uspijevas da se snadjes.
LG
Jure
 
AW: Instalacija 13°16°19°

Sorry nisam vidio i trecu stranicu. Da pokusaj s Spaun-om, daleko najkvalitetniji diseq.
LG
 
Halo


Alo ljudi da vas pitam je ima neko slicni problema ovako Antenu 85cm tri lnb
19,16,13 i oko 65m Kabla radilo na Yumatu IQ moglo se gleadat nije bilo smetnji
juce dobio Clone 800HD i nece kako ja hocu Astr i Hotbir idu ali Eutelsat samo smetnje i kad skeniram nadje samo odprilike 200 Kanala, a Intelsat 1W imam na
posebnoj anteni isto od 85cm na tom Satu nenadje nista, mogu sam da kazem
da je Tuner od ovih Clone sranje u bojama, moram sad se zajebavat i ponovo na krov stelovat Antene, ili mislim se odmah najbolje kupit veceu i gotovo.
Ljudi napiso sam ist ovako od prilike u Themi Erfahrung mit Mydalle, pa ako ko hece nek izvoli da procita, pozdrav ljudi
 
AW: Re: Instalacija 13°16°19°

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Halo, mislim da je kod tebe problem u duzini a mozda i u kvaliteti kabla. Tuner kod pojedinih recivera je zaista sch....... Pokusaj s Axing SVS Leitungsverstärker ili Spaun Leitungsvertärker-om i to tak da ga postavis maksimalno 10m od Antene a moze i odmah nakon Diseq-a
Pozz
 
Hallo

Kablo novo stavio prosle godine u oktobru i to 120db bas zbog toga na yumatu IQ radilo bez vecih problema, iz iskustva kazem da je kod ovih dreamboxova i clona Tuner uvjek sranje a ma bas sranje.

pozdrav
 
AW: Re: Instalacija 13°16°19°

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

hi misko! to jest da yumatu (opticum) imaju bolji tjuner snjime imas vec na 50% sliku a kod DM nemas sanse jer mu je osetljiv jako! al sta se tice sad DM clona sta si sad kupio i ja sam pre ca,..1 i po mjeseca kupio sa M Tjunerom i mogu ti kazat da je daleko bolji od predhodnog sto imam sa L Tuner..Na sliki je SNR db::17 sa M Tuner dog kod L sam imao sa 13 db i sve je isto ostalo i kabal i tanjir i disec nisam ni pipnuo! Sad neznam sta si ti narucio al meni se cini da si dobio stari model sa L Tuner !!!!
 
Zurück
Oben