Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Freezers na Edision Clientu sa Fritzbox-om 7141 kao Server

Emitia

Newbie
Registriert
9. Oktober 2010
Beiträge
3
Reaktionspunkte
0
Punkte
21
Zdravo,
e sada mi treba pomoc od nasih majstora za cs
thumbs.gif


Sledece.
Imam Fritzbox kao server sa CCcam 2.1.1 bez Smargo lokalne kartice
Software je 40.04.76freetz-devel-5188M
Dakle ide cisto CCcam gde u CCcam.cfg imam par F linija i par C linija ciji serveri su takodje
CCcam verzije od 2.0.11 do 2.1.4

Server se povezuje i klienti takodje.
Problem je da imam freezere na Clientu kod mene
U pitanju je Edision Argus Mini IP HD Box koji ide sa Kunibertovim
ILTW SW 1.2.86
CCcam je uredno povezan i u software-u od Edisiona je integrisan takodje CCcam 2.1.1

Kako da resim problem freezera koji verovatno poticu od Fritzbox-a jer sam probao moj DM 500s kao klient i on ima takodje Freezere ali se povezuje dosta brze od Edi-ja

Trebam li povezati Edision na drugi nacin sa Fritzbox-om kao Npr. Newcamd(mada neznam kako to ide nesto sam citao o tome) ili
je sav Problem kod Fritzija da ne fercera bas sa Serverima koji su kao npr. 2.1.3 ili 2.1.4 od kojih primam karte.

Puno hvala unapred.
Sad ga ja oduzih ali majstori ce verovatno resiti i ovaj problem.
LP
Asmir
 
AW: Freezers na Edision Clientu sa Fritzbox-om 7141 kao Server

Zdravo...

nemam taj tvoj Box ali sam citao o njemu..kako izgleda da im je to jos Mana..a kao drugo ti pises da nemas ni jedne Lokalne Karte a imas par F: linija u cfg..moze da dodze i zbog toga..kao sto si naveo da cak i kod Dreamboxa frezzer onda bi ja vise ili manje Tipovao na to sto ti nemas ni jedne Karte svoje..i sve dobijas preko Hop2 ili vise...
 
AW: Freezers na Edision Clientu sa Fritzbox-om 7141 kao Server

Zdravo Murati,

evo danas vec bolje ide dok sam pored mojeg servera ukucao direkt 2 dodatne linije u edision receiver(u meniju pofrzava do 8 servera istovremeno) tako da se sada konektuje za jedan hop manje kod ta dva servera oba su 2.1.3 verzija.

citao sam da edision ne "voli" servere iznad 2.1.1 te dolazi do freezer-a ali kod mene do sada ide zadovoljavajuce skoro bez freezera sa tih servera.

edision u sustini ima dosta opcija nacina povezivanja za te pare nema se sta reci ali ako ne dodje neki stabilniji software cini mi se da cu uzet DM800HD koji je svakako ferari za skoro sve ostale osim DM8000 :emoticon-0137-clapp

lep pozdrav
 
AW: Freezers na Edision Clientu sa Fritzbox-om 7141 kao Server

Zdravo...

toje u svakome slucaju naj bolja varijanta jedan Dm800 i imas mira..ovo ostalo je sve möchtegern Linux Box..
 
Zurück
Oben