Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Focus sat

emil1

Best Member
Boardveteran
Registriert
22. März 2009
Beiträge
2.409
Reaktionspunkte
2.585
Punkte
373
UPC: canale tv in format HD, cautare in programele tv si inregistrarea serialelor

UPC va lansa in Romania la 29 septembrie un pachet de canale tv in format High Definition (HD), a declarat vineri Bert Holtkamp, vicepresedinte de comunicare al UPC Holding. Mai mult, pe 15 septembrie, operatorul introduce in Romania doua noi servicii pentru abonatii la televiziunea digitala cu Digital Video Recorder (DVR), respectiv unul ce permite cautarea dupa anumiti termeni in lista de programe tv, si unul de inregistrare a serialelor tv.

Anterior acestui anunt, UPC anuntase ca va introuduce serviciile tv HD in toamna acestui an, respectiv un pachet de opt canale tv: TVR, PRO TV, HBO, Eurosport, History Channel, National Geographic, Fashion TV si BBC.

Oficialii UPC Romania nu au dorit sa precizeze vineri daca lista canalelor va ramine aceeasi la lansarea de pe 29 septembrie.

Tot vineri, Andrew Kearney, vicepresdintele marketing UPC Holding, a anuntat lansarea in perioada urmatoare a doua noi servicii pe platforma digitala cu DVR: "Serious linking" si TV Search. In Romania, cele doua servicii vor avea alte denumiri si vor fi lansate pe 15 septembrie 2009.

Primul permite inregistrarea serialelor tv printr-o singura setare, iar cel de-al doilea va oferi posibilitatea cautarii dupa anumiti termeni, precum titluri sau actori in lista de programe tv.

Cele doua servicii, precum si pachetul de canale in format HD, vor fi disponibile doar abonatilor la serviciile tv digitale cu DVR.

HotNews
 
AW: Focus sat

salut emil
am sunat azi la focus sat in bucuresti si mi sa spus ca nu pot sa iau cartela fara reciver din ca este inperecheata cu reciveru
daca este adevarat ce pachet romanesc este la liber ptr alte recivere
 
AW: Focus sat

Sal
Pai ei zic asa sa vändä numai cu recul lor cästiga mai mult
Prin ziare in ro sänt destule de vänzare mai ales cele reincarcabile
Pe un rec cu cititor de Conax nu are treaba merge de rupe Pe Dm la fel

mfg
 
AW: Focus sat

@ lexus3791

Nu iti trebuie neaparat un Receiver de a lor

poti sa iti cumperi -daca gasesti - numai cartela Rosie - dar sa fie valida - ptr. ca dupa cite stiu eu este Un An valabila daca nu a mai fost incarcata.

Ptr. ce este bine sa ai un rec Orig ??- daca iti activezi noua sesiune de incarcare - merge brici -

Sau iti trebuie un Modul Conax la inceput de luna sa iti faca update la chei

eu de ex. folosesc Diablo modul la update
 
AW: Focus sat

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
sal
astai problema mea am si un vantage care citeste conax si diablo wifi
dar nu primesc cartela fara reciver si tu ai scris ceva de cartela rosie dar pe pagina de la focus arata ca este verde si numai alea cu credit sint rosi

ce crezi pot sa iau linistit cartela cu recivaru si sal folosesc in fritzbox ptr cs
 
AW: Focus sat

@ lexus3791

cartela mea este rosie - si este luat-a cu Box cu tot - pe care nu sa platit nimica

Daca doresti iti dau un link in pm- de la un forum rom. unde se mai vind aceste cartele
 
AW: Focus sat

Sistem de codare Conax,cartela nu este imperecheata cu receptorul

dupa cum am vazut pe pagina de la focus sat cartela este inperecheata cu reciveru si nici nu mai dau cartele fara reciver
 
AW: Focus sat

@lexus3791

cartela NU este inperecheata cu Boxa ( inca )

asta este o farsa romaneasca sa le treaca si Boxele

Doar nu ai sa te oui sa comanzi una din Germania !!!

Nu mai ai Neamuri pe acolo ?? care au un papagal bun ??
 
AW: Focus sat

@lexus3791

Si eu iti zic la fel poti sa o cumperi fara frica nu este imperechiata
Da de vändut nu se mai vänd fara Rec.pentru ca mai cästiga si de acolo ceva se dau si in custodie cum se zice
In mica publicitate in Ro am vazut ca se vindeau anul trecut din alea reincarcabile si nu erau scumpe 50-80 roni
Acum cum ai norocul

mfg
 
AW: Focus sat

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Buna, azi am primit modulul conax si l-am incercat in Topfield 7700....dar...din pacate nu se deschid programele focus. in meniul CAM-ului imi arata starea subscriptiei cartelei, dar nu apare nici sunet nici imagine.... va atasez o poza cu modulul... am avut inca si grija sa iau unu care suporta si mpeg4...asa pt viitor..cine stie.
Dar daca nu merge...of, of sunt dezamagit. trebe ceva update-uri de soft...? va rog sa ma ajutati....
 
AW: Focus sat

Sal chris_dvb

Chiar acum am fost in Ro si am luat o cartela Focuss
In Dm 8000/800 am probat merge fara nici o configuratie
Poate nu si-a facut update am sa ma mai interesez si eu
Incearca sa o lasi peste noapte cine stie poate isi da drumul
 
AW: Focus sat

De la 1 mai 2010 , Focus Sat lanseaza un nou pachet, Panonia, cu cea mai variata selectie de canale TV in limba magiara!
Pachetul Panonia contine 9 canale TV maghiare la pretul de 5 lei/luna. ( TVA insclus)
Panonia poate fi adaugat numai la Pachetul Familia sau la Pachetul Total din grila Focus Sat.
Mai jos aveti lista programelor incluse in acest pachet:

TV2 (generalist)
ATV (generalist)
Cool TV (divertisment)
Echo TV (stiri)
Hir TV (stiri si documentare)
TV Deko (documentare)
RTL Klub (generalist)
Story TV4 (divertisment)
Filme+ (filme)
 
AW: Focus sat

Link veralten (gelöscht)IMG Removed
Link veralten (gelöscht)IMG RemovedLink veralten (gelöscht)Link veralten (gelöscht)Link veralten (gelöscht)Link veralten (gelöscht)IMG RemovedLink veralten (gelöscht) | Link veralten (gelöscht) | Link veralten (gelöscht) | Link veralten (gelöscht)


Link veralten (gelöscht)

La Focus Sat nu trebuie să plăteşti costuri de instalare! Poţi beneficia de întregul echipament de recepţie în CUSTODIE!
În plus, dacă alegi cumpărarea receptorului primeşti kitul antenă GRATUIT!
Pachetul PanoniaIMG Removed
  1. TV2 (generalist)
  2. ATV (generalist)
  3. Cool TV (divertisment)
  4. Echo TV (stiri)
  5. Hir TV (stiri si documentare)
  1. TV Deko (documentare)
  2. RTL Klub (generalist)
  3. Story TV4 (divertisment)
  4. Film+ (filme)
Toate canalele mai sus mentionate au disponibil serviciul EPG (Electronic Program Guide). În timp real, clienţii pot consulta programele transmisiunilor TV de pe aceste canale.

Link veralten (gelöscht)

Link veralten (gelöscht)
Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht) Link veralten (gelöscht) Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht) Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
IMG Removed Link veralten (gelöscht)
 
Zurück
Oben