Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

CaineX

Ist gelegentlich hier
Registriert
27. Januar 2009
Beiträge
86
Reaktionspunkte
18
Punkte
38
Buna,

Vreau sa imi fac un abonament nou la Focus SAT.
Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu? Vreau sa folosesc cartela intr-un Smargo+ la FritzBox cu CCCam.

Aici in Forum (la TOPIC de la Focus SAT) scrie, ca cartela nu se imperecheaza cu receptoru.
Dar pe pagina de la Focus SAT la "Intrebari freqvente" la punct "Daca cumpar echipamentul de la Focus Sat, pot apoi alege un alt operator, fara sa schimb receptorul?":
"Cartela de acces la serviciul oferit de Focus Sat, aflata in interiorul receptorului, este "imperecheata" cu receptorul de satelit Focus Sat si ca atare acestea nu pot fi folosite separat. Pentru a putea viziona grila de programe TV oferita de un alt operator DTH trebuie schimbat receptorul si cartela de acces cu cele oferite de respectivul operator."

Deci cum este acuma la Focus SAT ?
Foloseste cineva cartela de la ei cu un alt receiver sau cu FritzBox cu success?
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Sal CaineX

Cartela de la focus merge in orice STB care stie Conax
Daca iti faci rost de cartela, o poti folosi in orice receptor cu Conax. De la FocusSat nu poti lua cartela decat la pachet cu receptorul.
Trebuie sa cumperi cartela de la cineva care o are deja
In Cs sint deja destule cartele de focus si eu am 3-4 daca tre ceva special configurat nu stiu dar ma interesez la clientii mei de la care primesc

mfg
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

@ CaineX

dupa cite am inteles vrei sa folosesti cartela in Smargo

acuma depinde cum il setezi si cite Smargouri folosesti

il poti seta ptr. test pe Automatic sub Windows- sau manual

eu ti asi indica sa il setezi manual adaugind in cfg. urmatoarea setare

SERIAL READER : /dev/usb/tts/0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/ttsUSB0 5600000
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Merci pentru raspunsuri.

Dar principal merge Cartela de la Focussat cu Smargo+ pe Fritzbox?
Inca nu am cum sa incerc ca inca nu am un Smargo+.

Am instalat deja tot pe FritzBox cu CCCam si este gata de connectare pentru CS.
Dar cred ca daca nu am cartela locala nu ma lasa nimeni sa intru la ei in CS, nu?
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Smargo + sau normal face aceasi treabä sänt identice

mfg
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Salutare,

deci cate am inteles eu poti folosi cartela de la FS in orice Reciever care are Conax.
Poti baga cartela fara nici o problema s-au trebuie modificata? Boxkey etc...?
Eu vreau sa-mi cumpar un VU+Duo.
Ce cam i-mi trebuie pentru Conax???
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Sal

Da poti linistit sa folosesti cartela in VU+DUO fara nici o modificare
Cam poti folosi Cccam daca mai ai si alti peri sau vei schimba linii daca nu merge si Scam
Oricum o data pe luna tre sa comuti in Scam sa faci update la cartela
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Hallo Emil1
sa schimbat ceva cu Focussat pina acum ca vreau sa comand si sa pun intrun DreamBox.

Mersi
 
AW: Focus SAT - Se imperecheaza cartela cu receptoru, sau nu?

Salut

Nu sa schimbat inca nimic poti linistit sa comanzi
 
Buna ziua am si eu o problema . Mi s-a ars reciverul nou . Nu mai intra curent in el si l-am schimbat cu alt reciver tot de la focus sat . Imi arata smardcard neimperecheat. Ce pot sa fac sa merga . Ps. Sunt in germania si nu pot ajunge cu cel nou la reparat.
 
Daca ai un receiver cu linux (enigma) ai putea sa folosesti cartela cu oscam. La mine merge de ani de zile asa.
 
Zurück
Oben